A ​Graffalókölyök (A Graffaló 2.) 199 csillagozás

Julia Donaldson: A Graffalókölyök

„A graffaló óvta csöppnyi csemetéjét, Kerülje a sűrű, sötét erdő mélyét. – De miért? De miért? – Mert nem veszed észre, S belefutsz a graffaló-faló egérbe.” Vajon létezik a nagy graffaló-faló? Vagy a kis graffalókölyök eszén ugyanúgy túljár az egérke, mint az előző részben a graffalóén? A Donaldson-Scheffler páros újra remekel!

Eredeti megjelenés éve: 2004

Pagony, Budapest, 2023
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635874897 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2022
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635872411 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2021
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635874897 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Sheffler

nicosia P>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Szegény egérke téves megítélése tovább erősödik ebben a mesében. Ennek ellenére (vagy épp ezért) még mindig fantasztikus Julia Donaldson Gaffaló meséje (is). Szerintem hozza az első könyv színvonalát, ez is nagyon aranyos, és bár a poén ismerős azért még teljesen élvezhető.

Ibanez P>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Az egérkének ismét ravasznak kell lennie, hiszen a graffalókölyök is őt kívánja meg vacsorára – igaz, ő már tudja, hogy létezik egy graffaló-faló :-D Egy kicsit azért megsajnáltam a graffalókölykök, hogy apró korától kezdve rémisztgetik és végül meg is ijesztik :-D

FélszipókásŐsmoly P>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Hóhahó, újra itt a Graffaló!
Kíváncsi kölyke nyomokat követ a hóban
S ahogy a többi állatot megismeri, eltűnődik,
Valóban hinnie kell-e a Graffalófalóban…

Mariann_Czenema P>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Ez cuki volt, kétszer is végigolvastam :)) Humoros a szöveg, jópofák a rajzok, meglepő a csattanó.

gabiica P>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Jaj, hát ha az első Graffaló történetet szerettem, akkor erre nem is tudok mit mondani! Nagyon élveztem az olvasását, ötletes, szuper mese!

joopsy>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Nagyon aranyos szösszenetecske, de az első rész sokkal frappánsabb volt. :)

Sicc>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Nagyon bírtam a Graffalót, és a kölyök is cuki, de azért nem éri utol az első részt!:)

ggizi>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Nagyon helyes volt ez a történet is, a grafikái és a színvilág még mindig varázslatosak, de az első részt egyik Donaldson könyv sem tudta überelni nálam.

Boglinc P>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Gyengébb az első kötetnél azért, de még mindig imádom Julia stílusát és a kötet kedves rajzait. Az egér mit sem veszített ravaszságából. :)

Pagony, Budapest, 2014
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441103 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
encus625 P>!
Julia Donaldson: A Graffalókölyök

Ajándékba adtuk már az első részt, most előolvastam, hogy a másodikat is megvegyük-e. Tetszenek a rajzok, a történet, a versek is rímesek, mindenképpen ajándék lesz belőle. :)

Pagony, Budapest, 2022

Carmilla >!

A graffaló óvta csöppnyi csemetéjét,
Kerülje a sűrű, sötét erdő mélyét.
De miért? De miért?
Mert nem veszed észre,
S belefutsz a graffaló-faló egérbe.