9. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
20. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján
40. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

A ​Graffaló (A Graffaló 1.) 212 csillagozás

Julia Donaldson: A Graffaló Julia Donaldson: A Graffaló

Az erdőben sétált egy barna egérke, meglátta egy róka: – Hm, jó lesz ebédre!
Menjünk beljebb az erdőbe és lássuk, hogy bánik el a nagyeszű egérke a rókával, a bagollyal, a kígyóval és végül egy éhes Graffalóval… A LEGNÉPSZERŰBB ANGOL MESÉBEN!

Eredeti megjelenés éve: 1999

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104889 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2014
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441899 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2012
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023859 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Ibanez P>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Aranyos kis mese a furfangos ki egérről, aki védekezésül a kedves invitálásokra a ragadozóktól (amelyek fergetegesek), kitalál egy nagy szörnyet, a graffalót… aztán ő lepődik meg legjobban, mikor szembetalálkozik vele az erdőben és sajna kiderül, hogy annak kedvenc csemegéje az egér… vagyis csak lenne, mert ugye egerünk nem hagyja magát olyan könnyen :-D

Snow_White P>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Annyira cuki ez a mese, mindig élvezettel olvasom fel a kislányomnak, olyan jól lehet hangsúlyozni a szöveget. A történet tanulságos, imádom ezt a furfangos kis egérkét, ahogy túljár az erősebbek eszén. Az egyik kedvenc lapozóm :-)

Simiréka I>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Mi már ősidők óta szörnyrajongók vagyunk, így születtünk, szóval röviden: Graffaló nálunk családtag. Van nekünk egy Graffaló kislánya című interaktív mesekönyvünk is, az katalánul. A kétéves azt is nagyon szereti. Minden szövegrésznél van egy apró kis kép, ami azt jelzi, éppen melyik hangadó képet kell a szöveghez megnyomni (Graffaló horkol, Graffaló-gyerek feljajdul, ropog a hó, fúj a téli szél stb.), és kérdések is vannak a könyv végén, játékötletek. Ebben a könyvben is az a kis sunyi, főszerepre áhítozó egér miatt lapozzuk a könyvet át ezerszer. Természetesen sosem hiába. Én is odavagyok az egész graffalósdiért, no meg a sunyi, megátalkodott kisegerekért.

Gyöngyi0309 P>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Ebben sem csalódtunk. Rókus nagyokat kacag rajta, főleg akkor, amikor rajta mutatom, hogy néz ki a Graffaló. Magát a történetet még nem érti, de az állatkákat felismeri és mutatja, ki kicsoda. Az illusztrációk nagyon aranyosak, tetszik, hogy rímel. Szerencsére csak egy-egy botlás van benne.
A történet feldolgozás, most az egérke ravaszkodik, majdnem pórul jár, de csalafinta, így jó a vége.

gabiica P>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Szerintem roppant szórakoztató, aranyos mese. Remek, már-már kalandos történet a furfangos kisegérről, imádnivaló!

joopsy>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Nagyon kíváncsi voltam már erre a mesére, mert Angliában többször is belefutottam a plüss-graffalókba. :)
Igazából megértem, mert nagyon jópofa kis mese volt ez. Azt hiszem, volt valami hasonló nyuszikás vicc is… :))

FélszipókásŐsmoly >!
Julia Donaldson: A Graffaló

Mondok egy mesét, de nem ám kitaláltat, valósat.
Volt egyszer, hogy a bookdepositoryról rendeltem,
Adtak a könyvek mellé képes könyvjelzőt, Graffalósat.
Tanakodtam. – Hát ez meg mi a medve? – kérdeztem.
Kiderült, hogy nem medve, hanem egy mese.
Öt csillagos élmény. Ki ne hagyd te se!

Ninácska P>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Csak nekem félelmetes picit a Graffaló? Mindenesetre, a történet nagyon jó!
Csupa jót hallottam eddig a könyvről, rengeteg kisgyerek szereti.
A történet tényleg nagyon szuper, az illusztrációk is szépek. Örülök, hogy elolvashattam.

gab001 P>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Igen, most már tudom, hogy miért hódít a Graffaló-mánia. Egyszerűen annyira szórakoztató, hogy muszáj szeretni. Mind a rajzok, mind a történet nagyon ötletes. Biztos, hogy kisgyerekként is imádtam volna, mert a rövidsége ellenére is maradandó élményt nyújt. Tüneményes.

Pagony, Budapest, 2012
Rebane>!
Julia Donaldson: A Graffaló

Nagyon hálás vagyok, hogy ráakadtam erre a könyvre, és megvettem a keresztgyerekeimnek, egyszerűen imádják, hovatovább én is! :) Annyira jó, amikor olyan mesekönyvet olvasok, amit konkrétan én is élvezek!
A történet frappáns, vicces, a fordítás zseniális, könnyű JÓL olvasni, ami nagyon fontos szempont. Egy APG mesét nem lehet élvezetesen felolvasni… :)

Iłđi>!

Hogyha nem csal a hallásom, valaki erre tart fürge rókalábon.

A Graffaló sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik