13. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
26. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján
46. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

A ​Graffaló (A Graffaló 1.) 157 csillagozás

Julia Donaldson: A Graffaló Julia Donaldson: A Graffaló

Az erdőben sétált egy barna egérke, meglátta egy róka: – Hm, jó lesz ebédre!
Menjünk beljebb az erdőbe és lássuk, hogy bánik el a nagyeszű egérke a rókával, a bagollyal, a kígyóval és végül egy éhes Graffalóval… A LEGNÉPSZERŰBB ANGOL MESÉBEN!

Eredeti megjelenés éve: 1999

Pagony, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104889 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2014
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441899 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler
Pagony, Budapest, 2012
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023859 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

Simiréka I
Julia Donaldson: A Graffaló

Mi már ősidők óta szörnyrajongók vagyunk, így születtünk, szóval röviden: Graffaló nálunk családtag. Van nekünk egy Graffaló kislánya című interaktív mesekönyvünk is, az katalánul. A kétéves azt is nagyon szereti. Minden szövegrésznél van egy apró kis kép, ami azt jelzi, éppen melyik hangadó képet kell a szöveghez megnyomni (Graffaló horkol, Graffaló-gyerek feljajdul, ropog a hó, fúj a téli szél stb.), és kérdések is vannak a könyv végén, játékötletek. Ebben a könyvben is az a kis sunyi, főszerepre áhítozó egér miatt lapozzuk a könyvet át ezerszer. Természetesen sosem hiába. Én is odavagyok az egész graffalósdiért, no meg a sunyi, megátalkodott kisegerekért.

joopsy
Julia Donaldson: A Graffaló

Nagyon kíváncsi voltam már erre a mesére, mert Angliában többször is belefutottam a plüss-graffalókba. :)
Igazából megértem, mert nagyon jópofa kis mese volt ez. Azt hiszem, volt valami hasonló nyuszikás vicc is… :))

Ninácska P
Julia Donaldson: A Graffaló

Csak nekem félelmetes picit a Graffaló? Mindenesetre, a történet nagyon jó!
Csupa jót hallottam eddig a könyvről, rengeteg kisgyerek szereti.
A történet tényleg nagyon szuper, az illusztrációk is szépek. Örülök, hogy elolvashattam.

gab001 P
Julia Donaldson: A Graffaló

Igen, most már tudom, hogy miért hódít a Graffaló-mánia. Egyszerűen annyira szórakoztató, hogy muszáj szeretni. Mind a rajzok, mind a történet nagyon ötletes. Biztos, hogy kisgyerekként is imádtam volna, mert a rövidsége ellenére is maradandó élményt nyújt. Tüneményes.

Pagony, Budapest, 2012
Rebane SP
Julia Donaldson: A Graffaló

Nagyon hálás vagyok, hogy ráakadtam erre a könyvre, és megvettem a keresztgyerekeimnek, egyszerűen imádják, hovatovább én is! :) Annyira jó, amikor olyan mesekönyvet olvasok, amit konkrétan én is élvezek!
A történet frappáns, vicces, a fordítás zseniális, könnyű JÓL olvasni, ami nagyon fontos szempont. Egy APG mesét nem lehet élvezetesen felolvasni… :)

ggizi P
Julia Donaldson: A Graffaló

Ez az a mese, ami engem talán egy kicsit jobban elvarázsolt, mint a gyerekeimet :)
Alaphelyzetben nem szoktam túlzásba vinni a kísérő hangeffekteket meseolvasás közben (uhh, ez a mondat:), de ezt olyan (már rögzült) hanghordozással és mutogatással együtt szoktam nekik olvasni, hogy folyton rámszólnak, ha valamit máshogy csinálok… :)
Nagyon szeretem ezt a mesét! Kicsit három nyúl hangulata van, de ettől még imádnivaló.

Habók P
Julia Donaldson: A Graffaló

Hát ez remek!! És a bagoly-jégkrém!! Nagyon jót szórakoztam vele!

worsi ASP
Julia Donaldson: A Graffaló

Három nyulak, de akkorák! Vajon az összes erdei vadállat ilyen buta?
Mivel A majom mamája nem kapható, lehet, hogy lesz egy ilyenünk. :-)

nagara
Julia Donaldson: A Graffaló

Ezt most nagyon bírtam! Rímbe szedett, jól illusztrált kis történet, melyben kiderül, hogy a félelmetes Graffalónál már csak az egérke félelmetesebb. :)

Iłđi P

Hogyha nem csal a hallásom, valaki erre tart fürge rókalábon.

A Graffaló sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik