A ​bandita patkány 89 csillagozás

Julia Donaldson: A bandita patkány

Add ide a kaját, amit viszel!
Tudom, hogy süti vagy keksz,
A nevem Bandita,
Bandita, Bandita,
S ami kell, enyém is lesz!

Szegény nyuszi, szegény mókus, szegény erdei állatok! Senki sincs biztonságban – a gonosz bandita patkány mindenkit kirabol! Nyuszitól a kórót, mókustól a mogyorót, saját lovától a zabot. Még szerencse, hogy a kacsának van egy remek ötlete…

A szokásos Julia Donaldson-féle humor, Axel Scheffler-féle kedvesség és Papp Gábor Zsigmond-féle szellemes fordítás!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Pagony, Budapest, 2017
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103226 · Fordította: Papp Gábor Zsigmond · Illusztrálta: Axel Scheffler

nicosia P>!
Julia Donaldson: A bandita patkány

Szeretem a Donaldson-Scheffler könyveket, de ez most nekem is egy fura, pejoratív, nem túl kedves történet, és a szövegezése is önismétlő, és kevésbé kreatív.

Honey_Fly P>!
Julia Donaldson: A bandita patkány

Egy újabb szórakoztató Julia Donaldson és Axel Scheffler lapozó amit Papp Gábor Zsigmond frappáns fordításában olvashatunk. Ötletes, tanulságos és vicces ahogy ezt megszokhattuk. Szerintem egy kicsit elmarad a kedvencektől de a négyéves lankadatlan lelkesedéssel olvastatja újra majd hallat gonosz kacajt és rabolja el a csokimat. Nem kellett volna felolvasnom neki…

dtk8>!
Julia Donaldson: A bandita patkány

Ugyan a történet nem annyira építő és koherens, mint mondjuk A majom mamája, de annyira nagyon tetszett ennek a könyvnek a rímképlete, prozódiája, ritmusa! Nehéz nem kántálva felolvasnom.
És mindig nevetek spoiler.

konyvolvaso>!
Julia Donaldson: A bandita patkány

A bandita bandita patkány mindenkitől épp a kedvenc eledelét veszi el, akár tud vele kezdeni bármit is vagy nem. Csellel aztán sikerül leszoktatni erről a rossz szokásáról. Tanulságos érdekes mese.

Mariann_Czenema P>!
Julia Donaldson: A bandita patkány

Kicsit olyan Don Quijote érzésem van, tök mindegy, hogy mennyire értelmetlen dolog, a Bandita patkány akkor is rabol, mert ő a bandita.
(a rajzok cukik, szöveg rímel, csak sületlenség a sztori)

latinta P>!
Julia Donaldson: A bandita patkány

Teljesen váratlanul csapott le rám ez A bandita patkány. :)

A 9. Moly-szülinapon @worsi ajándékozta @imma és @Bence leánykájának ezt a könyvet (meg még mindenféle egyebeket is…)

Miután a regisztrációnál lezajlott a nagy roham, nyugodtan üldögéltünk. Aztán a másodszorra mesélő @Bence felszaladt a fenti büfébe a szendvicsekért, Juli meg ott maradt a félbehagyott történettel. Annyira aranyosan jött, hozta a könyvet, hogy fejezzem be – igaz, anyukája is mondogatta neki –, úgyhogy a hátralévő két oldalnyi szöveget én olvastam fel neki.

És amíg ők eszegettek, sikerült az elejétől végéig magamban, csöndben elmerülnöm ezekben a versekben.

Aranyos, tanulságos, afféle csalimese jellegű történet volt ez, amelyben – annak ellenére, hogy egy idő után kiszámíthatónak gondolja az ember – mégiscsak volt váratlan csavar is.
A képek kimondottan kedvesek – noha a patkány nem tartozik a szívem csücske állatok közé…

spoiler :)

Lisie87>!
Julia Donaldson: A bandita patkány

Nem igazán tetszik a történet, néha a rímek se jönnek ki.
Lili viszont szereti, napi 2szer el kell olvasnom neki.

dianna76 P>!
Julia Donaldson: A bandita patkány

Jó volt ezt is olvasni, de kétségtelen, hogy alulmaradt a többi Donaldson könyvhöz képest. Talán mert nem cukiság, és kedvesség a történet, hanem elmentünk rossz irányba a gonosz főszereplővel.

Pagony, Budapest, 2017

Holdfénynél táncoltak, tűz ropogott,
Vidáman telt el az éj,
Szabadon járkálhat mindenki már,
Elmúlt a patkányveszély!

Carmilla >!

Nagy volt az úton a szomorúság,
    Lefogytak az állatok,
A patkány még akkor is csak zabált,
    Mikor már rég jóllakott.

(Pagony, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: patkány

A patkány előbújt: – Állj meg, nyuszi,
Ha kedves az életed!

Kapcsolódó szócikkek: patkány

A nevem Bandita,
Bandita, Bandita,
S ami kell, enyém is lesz!

A mókus így felelt: – Nincsen csokim,
Mogyoró csak, semmi más.