56. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján
72. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
85. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Csendes ​víz (Izara 2.) 151 csillagozás

Julia Dippel: Csendes víz

Egyszer minden titokra fény derül, s az igazság hullámokat vet…

Immár minden halhatatlan tud Izaráról. Mialatt apja a Phalanx tömlöcében tölti megérdemelt büntetését, a Liga beidézi Arit. Kénytelen kétes megállapodásokat kötni annak érdekében, hogy a katakombák fővárosában ő életben, a Luciannal való tiltott köteléke pedig titokban maradjon. Ám nem csupán a Nagytanács elé kell állnia, hanem a boszorkányokkal és Lucian családjával is szembe kell néznie… Egyre jobban belegabalyodik a hazugságok, vádak és kétségek hálójába. Átláthatatlan, hogy ebben a zűrzavarban ki mozgatja a szálakat, ezért Arinak nemcsak saját életét kell féltenie, hanem szerelméét is.
Julia Dippel Izara-sorozata az elmúlt évek legnépszerűbb német ifjúságiregény-ciklusa. Első része, Az örök tűz megjelenése után elnyerte a legjobb német nyelvű elsőkönyvesnek járó díjat.
A sorozat második része, a Csendes víz feszültségekkel teli, lebilincselő folytatása a történetnek.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Carta Teen, Budaörs, 2021
510 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155653964 · Fordította: Péntek Eszter
Carta Teen, Budaörs, 2021
510 oldal · ISBN: 9786155653988 · Fordította: Péntek Eszter

Lucian

Julia Dippel: Csendes víz

„A hallgatás nem feltétlenül gyengeség, teret enged az
értelmezésnek, anélkül hogy konkrétan kellene fogalmazni.”

Annyira jó volt ez a folytatás. Azt hinné az ember egy-egy csavarás után, hogy nem jöhet újabb, de ez méltatlan olvasói hozzáállás, ugyanis pofád leszakad kategória ez a könyv.

Említettem, már hogy gyönyörűen választékosan és olyan lélekcsordulással ír az írónő?! Eszméletlen. Káprázatos.

A cselekményszál pedig. Hát fájdalmas volt a küzdelmük egymásért. Folyamatosan jöttek az akadályok, az újabb rejtélyek. Ariana közben kezdi megállni a helyét, egyem azt az okos eszét. Ördögi vigyorral olvastam a csendes vízben történteket. Lucianért pedig vért izzadtam. Sokkolva olvastam, döbbenten tettem le. Gyilkos a vége. off

Muszáj említést tenni a mellékszereplőkre, rendesen felkeltették a figyelmem.
Szeretem, hogy igazi mellékszereplők, nem csak kirakati bábuk.
Mindenkinek megvan a miértje.
Tristan és Thanatos…tyűűű kemény menet volt, szívesen olvasnám Tristan szemszögét is. Ő még biztos tartogat nekünk meglepetéseket.
Belial is kedvemre való volt és hát Victorius meg az ő idétlen becézései. Jókat nevettem!
Na de a kedvenc az Elias, sírba fognak vinni ezek a testvérek.

Hol a folytatás?! … Azért örülnék egy NA váltásnak…:P

Wow!
Imádtam minden egyes sorát a történetnek. Nagyon izgalmas volt, rengeteg csavarral. Hányszor előfordult velem, hogy azt gondoltam, ennél nagyobb meglepetést már nem tud okozni az írónő, és mekkorát tévedtem! Ez a befejezés, ez kérem szépen mii?! Teljesen ráálltam most az elméletgyártásra, hogy mi is történhetett. Remélem minnél hamarabb kezünkbe vehetjük a következő kötetet.

A szereplők. Csodálatosak. Tényleg, mindenkinek olyan egyénisége van, csak ámulok, hogy valaki hogyan tud ilyet alkotni.
Ari: Azt hiszem ő lett az egyik kedvenc könyves főhősnőm. Makacs, kitartó, ahogy eddig is és hatalmas lelke van. Ő is hibázott, elbukott, de tanult a hibáiból és felállt, rengeteget fejlődött a karaktere. Őszintén szólva nem értettem, hogy miért nem esik szó a képességei fejlesztéséről, tanulásáról, mérgelődtem is rajta egy sort, mert elfeledkeztem erről az „üveggömb cápák között” varázslatról. Mivel történt, ami történt, ezért remélem, hogy a folytatásban többet megtudunk az adottságairól.
Bel: Kedvelem az ördögöt, marha jó stílusa van és sokszor elszórakoztatott a megszólalásaival. Én már az előző résznél is sejtettem, hogy ő inkább spoiler, mint spoiler primus lesz, de nem bízom el magamat, az ördög nem alszik. ;)
Tristan: Nem tudom mit gondoljak róla. Én nem bízom benne, de azt sem gondolom, hogy ártani akarna Arinak (az már egy más kérdés, hogy mi történik akkor, ha az érdekei mást diktálnak).
És végül… Lucian, tőrbe csalta és rabul ejtette a szívem. Nem is tudom leírni, mit éreztem vele kapcsolatben, de ahh. Talán elég is, ha annyit mondok, hogy Rhys után fél fokkal áll a második helyen.

Szóval olvassátok bátran, mert „egy élet csak akkor ér valamit, ha meg is éljük”!

Nixii P>!
Julia Dippel: Csendes víz

”Ő volt a nap, amely áttörte a kavargó felhőtakarót. Ő volt a szél, amely a sziklákhoz verte a hullámokat. Ő volt az én nyári viharom a tengernél.”

Ha az első rész fegyver volt, akkor ez a kötet volt a golyó, amely olyan mély lyukat ütött a szívemen, hogy még mindig csak bámulom a tátongó űrt magamban. Tudtam hogy durva lesz a folytatás, éreztem, hogy valami rossz és durva közeleg, az előző részben szép lezárást kaptunk, ijesztően szépet. Amíg ott örömmel csuktam be a könyvet, addig itt rettegve. Az ember képtelen felkészülni erre a végre. Mégis mi volt ez?! Áú!

A cselekmény pörög, nincs üresjárat, nincs kínlódás és unalom. Kőkemény akció van, az események olyan gyorsan és mellbevágóan követik egymást, hogy az embernek fellélegeznie sincs ideje. A hangulata borús és sok helyen megsebzi az ember lelkét, mert nehéz olvasni a tiltott szerelemről, mivel Ari és Lucian annyira tökéletesek együtt… Oly sok minden beárnyékolja őket, annyi baj és bosszú. Volt kettejük évődésében valami, ami jobban megfogott, mint az első rész maga. Ha választanom kellene gondolkodás nélkül ezt a részt emelném ki, a szereplők rengeteget változtak, holott ugyanott folytatódik a könyv, ahol az előző befejeződött, de mégis folyamatos fejlődésen megy keresztül a regény és a szereplők. Fejezetről fejezetre sokkal jobb. A fordulatok, amik kiderültek nagyon megleptek, ez a világ beteg és mocskos, mégis varázslatos. Ari karakterét itt is szerettem, továbbra is úgy gondolom, hogy jól összerakott főhős lett, egyáltalán nem idegesít, sőt szerettem az ő szemein keresztül látni a világot. Lucian birtoklási ösztöne, lágy, szerető szíve és erőteljes féltékenykedése igazán vérpezsdítő volt. Ez a pasi, ahww…
Sokan a szívemhez nőttek, de leginkább Elias, Lucian bátyja vett le a lábamról. Bár Lucian a legnagyobb favoritom, de tény, hogy ezek az Ankou fiúk mindent visznek és igazán megérnek egy misét. Ide illik megjegyeznem, hogy Bel az ördög maga se semmi. Mármint hogy lehet valaki ennyire vicces ugyanakkor erőteljes? Imádom!! Rengeteget nevettem a jelenetein.

Izgalmas, pörgős és veszedelmes. Ennél már csak akkor lehetne jobb a sorozat, ha átmenne NA kategóriába, azt hiszem eltudnék viselni egy kicsit erőteljesebb jeleneteket Ari és Lucian között khm-khm… @Dóri_Margit ebben (is) igazat kell adnom neked, kibírnánk azokat a fülledt jeleneteket, ugye?

A világ minden csillagát megérdemli, vegyétek, vigyétek, olvassátok, ez a sorozat fenomenális! Maximálisan megéri, nekem abszolút szerelem lett♥️

deen>!
Julia Dippel: Csendes víz

A történet folytatása rengeteg izgalmat hozott. A cselekmény ismét pillanatok alatt beszippantott. Nem éreztem azt, hogy bármi is túlsúlyba került volna, hiszen egyaránt volt részem akcióban és romantikában, humorban és borzalomban. A folytatásban Ari „családja” kerül a középpontba, egyúttal a primusok világába is betekintést nyerhetünk. A kicsit sem meglepő tény, hogy a hosszan élő primusok bizony nagyon unatkoznak, így csöpögő nyállal várnak mindent, ami egy kis izgalmat hoz végtelen idejükbe. A könyv igazi meglepetése Belial volt, aki igazán megmutatta minden oldalát, a pajkos kisfiút és a sátáni természetét is. Lucian apja és testvére is igazi színfolt volt a cselekményben, bár nagyon más színt képviseltek. A korábban megismert phalanx szereplők is kitettek magukért és meglepően sokat fejlődtek empátia terén. Ari és Lucian a szupercuki kategóriába esnek, de mégsem gyomorforgatóan nyálasak. Az írónő nagyon jól találja el az arányokat, egyszerűen nem tudnék kifogásolni semmit (kivéve Ari anyjának idióta viselkedését). Ari egy kiváló főszereplő, aki nincs elszállva magától, tisztában van vele mire képes, és tudja, mit akar. A barátai, szerettei mindennél fontosabbak számára. A szívem szakadt meg a könyv végén. Remélem hamar jön a folytatás!

eenca P>!
Julia Dippel: Csendes víz

Azon merengtem, hogy van az, hogy látszólag két nagyon hasonló sorozat ez és a Crave Tracy Wolfftól ennyire eltérően hat rám. Míg ezt egyre jobban szeretem, a másikat egyre jobban szánom a manapság kötelező píszí világ és szereplők miatt.

Nagyon a szívemhez nőttek már az első részben a szereplők, mert valahogy éltek és volt egyéniségük, így már alig vártam, hogy folytatódjon a kaland. Nagyon örülök, hogy a kiadó hamar elhozta a második részt és annak még jobban, hogy 2022-ben jön a 3. és 4. rész is. Aztán ha minden úgy alakul, ahogy szeretném, vagy ez a sorozat megérdemelné, akkor jönnek a kiegészítő kötetek is (:

Számomra Dippel egyik legnagyobb erőssége, hogy a YA elemeket sikerül azon a szinten tartania, hogy felnőtt olvasók is élvezni tudják a regényt, és nem érzik azt, hogy túl nyálas, túl sok a hormon és túl sok az ilyen-olyan geometriai alakzat a kapcsolatokban. Van amikor az érzések egyértelműek és van amikor rájövünk, hogy tévedtünk, néha ez ilyen egyszerű.

A második rész tovább bonyolódik a Tristan és Thanatos tengely mentén, ami jelentősen kihat az eseményekre és személyes kapcsolatokra is.
Közben Bel benyújta a számlát Arinak a három megígért vacsora miatt is, és én egyre jobban imádom ezt a pasit spoiler, akit látszólag semmi sem érdekel, de mégis olyan, mint egy nagy medve, akinek van szíve, és ha sikerül közel kerülnöd hozzá, akkor kaptál egy életreszóló barátságot.
Kedvenc új szereplőm Elias akit Lucian próbál megutáltani velünk, de szerencsére nem sikerül és örültem neki, hogy a fivérek félre tudták tenni korábbi nézeteltéréseiket, amikor tényleg számított.

Nos az egyértelmű, hogy sokan szeretnék Izarát ezért vagy azért, de leginkább a hatalom megszerzése vagy éppen megtartása miatt. A felnőttek mindig mocskosan játszanak és lesznek apák, akik a gyerekeiket is képesek feláldozni a cél érdekében, a szerintük nagyobb „jóért”.

Eljutunk Patriába is, ahol a primusok élnek. Nagyon tetszett a világ és olyan jól volt leírva, hogy úgy éreztem én is ott sétálok a többiekkel. Itt megtudjuk, hogy tulajdonképpen mi is az a Csendes víz és annyit elárulhatok, hogy ne tévesszen meg senkit se ez a név, mert nem minden az, amit elsőnek gondolnánk. A primusok olyanok, mint az emberek, régebb óta élnek, de emiatt elvesztették az empátiát és mondjuk úgy, hogy magasabb szintre emelték az intriákciót, szóval bizonyos értelemben nem fejlettebbek, csak erősebbek és nagyobb lett a hatalmuk.

Az, hogy mi történt a könyv végén nem volt egyértelmű számomra és voltak elméleteim, amit szerencsére meg tudtam osztani @Niki_Salamon molyocskával is. Valószínűleg a kettőnk elméletének metszete lesz az igazság. De ez megint egy olyan vég, hogy vennéd le a polcról a következő részt, és nagyon remélem, hogy nem sokára tényleg így is tehetek ^^

Navi>!
Julia Dippel: Csendes víz

A könyv első részében küzdöttem, nagyon sok volt nekem a nyavalygás, nem ezt szoktam meg az első kötetben. Aztán elkapott a lendület és két este alatt ledaráltam a könyv második felét. Imádtam, amikor végre volt taktika, akció, Elias karaktere nagyon tetszett, Ramadon és Timeon, a két öreg … Tristan – őt nem tudom hova tegyem. A vége meg gyilkos. Ilyen függővéget … Csak kapartam az államat. Remélem gyorsan sort tudok keríteni a következő kötetre.

jeszan P>!
Julia Dippel: Csendes víz

Általában a folytatások ritkán szokták überelni az első részt, ebben az esetben az írónő rácáfolt erre. Eleinte langyosan indultak be az események, a visszatérés az iskolába és anyuci aggódása (érdekes, hogy az első részben sehol nem volt) után csak kapkodtam a fejem, annyi minden történt hirtelen és a cselszövések, a folyamatos meglepő fordulatok teljes izgalomban tartottak. Tristan átlátszó, de mégis bizalomgerjesztő akciói (mi ez a fickó?), a Nagytanács és a Liga rendelkezései, a zsarolás miatti szakítás majd édes kibékülés, a rejtett összefüggések mind-mind zseniálisan került terítékre. A börtön kialakítása kitűnő ötlet, a boszorkányok megjelenése tovább bonyolítja a szálakat és Bel nagy kedvencem lett. Sorolhatnám még, ez a rész már teljesen beszippantott és a függővég egyszerűen letaglózott.

Zöldövezet>!
Julia Dippel: Csendes víz

A számító érdekek és a szívek csatája. Kisülhet-e belőle bármi jó, ha a politika megzsarolja a szerelmet? Izgalom mindenképpen, ezt határozottan elmondhatom a folytatásról.
Tiltott szerelem egy halhatatlannal több, mint bonyolult, és mágnesként vonzza a bajt. Amiből még a legkisebb Ariana anyjának felháborodása, az egyik legnagyobb viszont Lucian apjának, Nemidesnek az ellenszenve. Nemides nem egyszerű jelenség, a Nagytanács tagja, a vezető elitbe tartozik, és nincsen az a zsarolás, amellyel ne szorítaná sarokba Arit, hogy elérje amit akar, akár a saját fia élete árán is. A lány kétségbeejtő helyzetbe kerül, bosszúvágyó apja sem kíméli, és jó megoldást kéne találnia, miközben csak elképesztően rossz, és még annál is rosszabb lehetőségek vannak. És akkor az ördög még nem is villantotta meg azt a bizonyos ördögi mosolyát…
A legkevésbé sem töltelék kötet, hanem határozottan tartalmas és izgalmas folytatás, ahol a tétek a sokszorosára emelkednek, a felek pedig (a Liga, a Phalanx és a boszorkányok) nyíltan szembe kerülnek egymással. A szerelem egyik pillanatról a másikra keserű, fájdalmas méreggé válik, bizonytalanság, gyanakvás, harag, féltékenység kúszik be a bőr alá is. A háború két fronton zajlik, és mind a két hadszintéren – a szívekben és az életben maradásért vívott küzdelemben – teljes fordulatszámra kapcsol a feszültség. Az írónő ügyesen és pontosan egyensúlyoz a drámai, a szenvedélyes és a humoros pillanatok között, miközben az eseményeket turbó tempóban hol rossz, hol jó, hol hajmeresztő irányba tekeri. A boszorkányok sem mind gonoszok, az ördögnek is vannak rock and roll pillanatai (egyszerűen lehetetlen nem megkedvelni Belt, a fickó igazi egyéniség), a Csendes víz pedig nem a zen meditáció helyszíne, hanem a halál arénája, ahol Arinak mindent, ami csak drága a számára – szerelmet, családot, barátokat, az egész életét – egy lapra kell feltennie. Ez továbbra sem egy andalító lányregény, hanem bérlet egy elképesztő, akciódús, kegyetlen túlélőtúrára.

ƨɔɴом>!
Julia Dippel: Csendes víz

Még mindig túl van nyújtva a történet, és még mindig tele van klisékkel, de azt kell mondanom, hogy egy hangyabokányival jobb, mint az első rész.
Ari is fejlődik, ami meglepő tekintve, hogy az egész könyv kicsit gyermeteg érzelmi síkon mozog.
Amúgy a szerző okos, függővéggel zár, de olyannal, hogy ha még sem tetszene a könyv, akkor is legalább belelapozz a következőbe… :D

Bianka_Zsolnai>!
Julia Dippel: Csendes víz

Döbbenet! Mi történt az utolsó oldalon? Hogy? Miért??
Ezt nem hiszem el..
Hát én most nem is szeretnék semmit írni inkább.. hát mi a fene volt ez?? o.O

Dóri_Margit P>!

A hallgatás nem feltétlenül gyengeség, teret enged az
értelmezésnek, anélkül hogy konkrétan kellene fogalmazni.

KönyvBűvölő>!

Egy élet csak akkor ér valamit, ha meg is éljük.

KönyvBűvölő>!

A bátorság és vakmerőség nagyon közel áll egymáshoz.

Dóri_Margit P>!

Ő volt a nap, amely áttörte a kavargó felhőtakarót. Ő volt a szél,
amely a sziklákhoz verte a hullámokat. Ő volt az én nyári viharom a
tengernél.

Dóri_Margit P>!

--Kelj fel és ragyogj, te kis porcukrozott boszorkányok réme –

Aninaa P>!

– Emlékezz, kislány – hallottam a suttogását a fejemben –, mindig csak egy gondolatnyira vagyok tőled.

Annabeth>!

Te tökéletes vagy számomra! Nem a hibáid ellenére, hanem minden hibáddal együtt.

KönyvBűvölő>!

Nevetve a térdem alá nyúlt, és felemelt.
Hé, mit csinálsz? – panaszoltam. – Magamtól is tudok járni.
Értem, kislány, de így sokkal drámaibb. – Szórakozottan rám kacsintott, és a bejárathoz vitt.

Dóri_Margit P>!

– Ezt nem mondhatod komolyan, marcipánnyulacskám!

Nixii P>!

Az ölelése szorosabbá vált, szinte kétségbeesetté.
– Emlékezz, kislány – hallottam suttogását a fejemben –, mindig csak egy gondolatnyira vagyok tőled.

Izara sorozat · Összehasonlítás