A ​művész útja 15 csillagozás

Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez
Julia Cameron: A művész útja Julia Cameron: A művész útja

A ​művész útja olyan mű, melynek olvasása által minden érvényesülni, alkotni kívánó ember gazdagodik. Julia Cameron abból az alapvető nézetből indul ki, hogy a kreativitás megnyilvánulása az életünk természetéhez tartozik. Egy tizenkét hetes tanfolyam tömör ismeretanyagán vezeti végig az érdeklődő, önmagát megismerni, felszabadítani kívánó olvasót. Leleplezi egy sereg kreativitás-torlasz valódi okát, köztük a gondolkodásunkat szűk korlátok közé szorító téves hiedelmeinket, félelmeinket, merényleteinket, káros szenvedélyeinket és más, gátló erőket, hatásokat. A MŰVÉSZ ÚTJA több szempontból is egyedülálló írás. A szerző a kreativitást a szellemmel, a lelki világgal kapcsolja össze, és vallásoktól független, világi hangnemben mutat rá, hogyan lehet „megcsapolni” a világegyetem kreatív energiáinak felsőbbrendű erőfolyamát, amelyből az emberi kreativitás fakad. Függetlenül az Olvasó szellemi érdeklődési körétől, beállítottságától, A MŰVÉSZ ÚTJÁban leírtakra bárki kreatív tudata könnyen… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2016
Édesvíz, Budapest, 2004
222 oldal · ISBN: 9635287429 · Fordította: Simóné Avarosy Éva
Édesvíz, Budapest, 1997
222 oldal · ISBN: 9635281846 · Fordította: Simóné Avarosy Éva

művész

lilaköd P

Julia Cameron: A művész útja Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez

Jobb, mint bármelyik önismereti könyv.

Emmi_Lotta IMP

Julia Cameron: A művész útja Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez

Nem annyira az írás technikai, mint inkább a lelki oldalát világítja meg rengeteg élettapasztalattal, példával és sok-sok idézettel. Írónak az íróról, tágabban művészeknek a művészekről szól. Hogyan küzdheti le a művész bénító gátoltságát? Milyen fogások javasoltak, milyen gyakorlatokat lehet végezni ennek érdekében?
Olyan könyv, amit többször is érdemes elolvasni.

Édesvíz, Budapest, 2004
222 oldal · ISBN: 9635287429 · Fordította: Simóné Avarosy Éva
Berta_Ágnes

Julia Cameron: A művész útja Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez

1997-ben bukkantam rá… az életemet változtatta meg. Nem lettem író, vagy művész a szó szoros értelmezésében. DE: a jegyzetelés segített abban, hogy kilépjek abból a közegből, amelyik elszívta az energiáimat. Megváltoztatta a kapcsolatomat sok olyan emberrel, akiket sosem akartam volna elhagyni…
És a mai napig írom a reggeli jegyzeteket! És azóta már sok-sok példányt ajánlottam vagy ajándékoztam a barátaimnak. Hogy ettől mennyit változott az életük, nem tudom… de ez nem is az én felelősségem :)

GabrielVaraljay

Julia Cameron: A művész útja Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez

Ez a könyv talán az amelyik a legközelebb áll hozzám. Ez a nő valamit tud és olyan lelki töltetet adott, ami sok nehézséggel szemben segít felvenni a harcot. Leírja a receptet arra vonatkozóan, hogy hogyan is hozhatja ki valaki magából a kreatív embert, sőt a művészt. Ez mindenkiben benne van, csak a receptet kell követni.

Rung_András

Julia Cameron: A művész útja Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez

Nagyon jó könyv, minden embernek ajánlom, nekem nagyon sokat adott. Még 11 év után is emlékszem a kreatív gyakorlataira.

Rittus89

Julia Cameron: A művész útja Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez

Fantasztikus könyv, alkotásra késztet, bátorságot ad, rájössz, hogy totál értelmetlen volt eddig elnyomni a kreativ energiát,ami benned is megvan, ha elhiszed ebben a percben , ha nem.

nagytimi85

Az én dolgom az, hogy végezzem, nem pedig az, hogy megítéljem a munkámat.

90. oldal (Édesvíz, 2016)

nagytimi85

Annak a mélyén, hogy ódzkodunk alkotni, a folyamattól való idegenkedés rejlik. A már megtanult készségre, a már elkészült műre összpontosítunk. Teljesen figyelmen kívül hagyjuk a tényt, hogy a kreativitás nem a kész mű, hanem az alkotás folyamatának jellemzője.

195. oldal (Édesvíz, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: kreativitás
nagytimi85

A kreatív pályafutás jellemzője pontosan ez: újra meg újra kezdőkké kell válnunk.

250. oldal (Édesvíz, 2016)

Katja

A másik hiba, amit alkotók elkövetnek, nehogy valóban létrehozzanak alkotásokat, az, hogy őrjítőkkel veszik körül magukat. Az őrjítők olyan személyek, akik örökké vihart kavarnak maguk körül. Gyakran karizmatikus egyéniségek, elbájolóak, ötletesek, találékonyak, és roppant hatékonyan tévesztik meg a környezetüket. Rettenetes rombolást képesek véghezvinni a kreatív egyéniségekben. Mindenki találkozott már ilyen emberekkel: magukkal ragadóak, de képtelenek uralkodni magukon, tele vannak bajokkal, de megoldani nem tudják őket.

Katja

Gátoltságunk okát túlságosan is gyakran keressük a pénzhiányban. Csakhogy sohasem ez az igazi ok. Az igazi ok, hogy gúzsbakötötteknek, tehetetleneknek érezzük magunkat. A művészet döntésképességet, elhatározásokat kíván tőlünk. A legalapvetőbb elhatározás, hogy törődni fogunk magunkkal.

nagytimi85

A művészi megújulás egyik legfontosabb feltétele, hogy meg kell tanulnunk a dolgokat – a saját belső dolgainkat is – a nevükön nevezni. Legtöbbünk hosszú éveken át nem a valóságnak megfelelően emlegette azt, amit csinált. Alkotni szerettünk volna, de képtelenek voltunk alkotni, és ezt úgy hívtuk: lustaság. A kifejezés nem csak pontatlan. Kártékony is. A pontos meghatározás és az együttérzés sokkal jobb szolgálatot tesz.
A gátolt művész nem lusta. Hanem gátolt. (…) A gátolt művész valódi baja az, hogy fél.

209-210. oldal (Édesvíz, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: félelem · lustaság
Katja

„Aki másokat ismer, az bölcs; aki önmagát ismeri, az megvilágosodott.”
Lao-Ce

nagytimi85

“A felfedezés, mondják, az erre felkészült tudatot ért baleset.” – Szent-Györgyi Albert

99. oldal (Édesvíz, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: felfedezés
nagytimi85

Nagyon sokszor érdemes vállani a kockázatot pusztán a tudat miatt, hogy egyáltalán vállaltuk. Önmagunk jobb, sokoldalúbb megismerése ösztönzően hat ránk, márpedig, ha kockázatot vállalunk, pontosan ez történik.

173. oldal (Édesvíz, 2016)

nagytimi85

A művész, a kreatív ember útja lelki, szellemi utazás, zarándoklat haza, önmagunkba. (…)
Akkoriban, amikor nekifogott szorongatni, hogy ugyan írjam már meg ezt a könyvet, a társam, Mark Bryan épp egy Tibetről szóló kínai filmet látott, az volt a címe: The Horse Thief (A lókötő). (…) Mark elmesélte nekem a történet lényegét: a film is egy hegyről szólt, egy imádságos zarándoklatról fel a hegyre. Két ember tette meg: léptek egyet, arccal a földre borultak, felálltak, léptek egyet, leborultak…
A filmben a két ember, egy tolvaj és a felesége, ezzel akarta jóvátenni azt, hogy becsületvesztő, szégyenletes lopkodásukkal kárt okoztak a társadalomnak, amelyben éltek. Azóta is töprengek rajta, hogy azt a hegyet, amely előttem megjelenik, ha a művész, a kreatív ember útjára gondolok, nem ugyanígy a – de nem a másokkal, hanem az önmagunkkal szembeni – jóvátétel szellemében kell-e megmászni.

278-279. oldal (Édesvíz, 2016)