Tafiti 24 csillagozás

Utazás a világ végére
Julia Boehme: Tafiti

Tafiti, a kis szurikáta arra vágyik, hogy világot lásson. De a szavanna túl veszélyes egy ilyen kicsi állatnak! Ő titokban mégis útnak indul, hogy eljusson a távoli, titokzatos dombhoz, ahol állítólag a világ vége található. Útközben sok veszéllyel kell szembenéznie, de talál egy igaz barátot már csak ezért is érdemes volt útra kelni!
Julia Boehme neve nem ismeretlen a magyar olvasóközönség előtt: a népszerű Bori-történetek írónője ezúttal egy élénk fantáziájú, mindenre kíváncsi szurikátakölyökről írt sorozatot.
Óvodásoknak és kisiskolásoknak, akár önálló olvasásra is!

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Pagony, Budapest, 2015
66 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100638 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Julia Ginsbach

Uzsonna

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Kedves mese kis szurikátáról kis szurikátáknak. Egyszerű nyelvezettel, szép képekkel, sok kalanddal és tanulsággal. Óvodások felolvasva, kisiskolások pedig önállóan olvasva is fogyaszthatják.

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Kíváncsiságból vettem meg ezt a könyvet, mert belelapozva cukiság számba mentek a rajzok, gondoltam, teszek egy próbát, úgy se olvastam még szurikátákról szóló mesét. És mire hazaért velem a vonat Szegedről, ki is olvastam. Ééééés! :)) A szöveg még a rajzoknál is jobb. Komolyan! Azon tűnődtem, hogy a malacunk van kifejezést vajon hány nyelven értik? Mert hát magyarul ez ül, meg hát az eredeti nyelven is, ha már ezt mondja egy ecsetfülű disznócska szerencsés megmenekülésük okán – poénból. Már is látszik, hogy jó humora van. Meg a szerzőnek is. És hogy mennyire mai a nyelve, azt leginkább Miszter Gogó (keselyű) és a kisdisznó nyelves szájalása példázza, amikor ide-oda fröcsög a fogd be a csőröd, mert megéhezem egy kis sült csirkére, és a MIRE? Te disznó!-ra adott Jól van, le lehet higgadni, pipikém! Hát kérem, nem – itt nem lehet lehiggadni, garantálom, hogy mindenki hangosan nevetni fog rajta, vagy legalábbis szélesszájú kisbékaként vigyorogni.
A mese is jópofa, kis melegséglöketet is adhat az aprónépnek (5-8 éves korosztály) a humoron túl, de számomra külön extra töltete e könyves kiruccanásomnak saját olvasmányfeladataim – a komoly, magyar, kortárskötelezőim – és a véletlenül beválasztott régen esedékesek közül, hogy ez is a világvégéről szól. Na jó, ez itt nem időbeli, hanem földrajzi helyileg értendő valami. És a legüdítőbb Kőrösi ítéletidejéhez, Térey legkisebb jégkorszakához és még Douglas Adams galaxisos útikalauzához képest is.
Lehet, hogy öregszem. Ez már a második gyerekkor?
Úgy látszik, tudom, mit fogok fűnek-fának ajándékozni mostanában. :)

Sicc

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Tündéri történet egy bátor, kíváncsi, felfedező útra induló szurikátáról, aki dacolva a veszélyekkel útnak indul, hogy megnézhesse, mi van a nagy, titokzatos dombon túl…Persze közben barátokra lel, legyőzi a félelmeit, és rájön, hogy mindenütt jó, de legjobb otthon. És ez mind nem szájbarágósan, hanem könnyedén, nagy betűsen, röviden. Felolvasásra és saját olvasásra is kiváló.
És nem utolsó sorban az illusztrációk is nagyon szépségesek és igényesek!

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Nagyon kedves kis történet a kíváncsi, kalandvágyó szurikátáról, aki elindul világot látni – meg akarja tudni, hogy mi van a nagy domb mögött. Útközben persze rengeteg izgalmas dolog történik vele, és egy jó barátra is szert tesz: Pamacs, az ecsetfülű malac nem csak jó társaság, hanem egymás életét is megmentik párszor.
A rajzok is nagyon szeretnivalóak.
A könyvet a keresztlányom ajánlotta, büszkén mondta, hogy ez az első könyv, amit egyedül olvasott végig :)

Gabye

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Nagyon helyes és értelmes mese sok kalanddal, tanulságokkal, egyszerű, gyerekeknek is könnyen értelmezhető nyelvezettel és cuki rajzokkal.

Szimirza P

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Nagyon cuki, kalandos mese, a rajzok is aranyosak! Önálló olvasásra tökéletes, mert könnyű a nyelvezete :)

Zsuzsanna_Buday

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Öröm volt olvasni, és figyelni az ötévesemet, hogy hogy izgul, átél mindent közben. Csak jegyezzem meg, hogy újra a kezébe kerülhet majd, ha már ő is tud olvasni.

berlin

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Most biztos nem leszek népszerű látván a nagyon pozitív hozzászólásokat, de nekem túlságosan egyszerű volt a történet, a párbeszédek. A rajzok kedvesek, de azok sem tudják a hátukon elvinni a számomra nem valami maradandó történetet.

Csebura

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

Esténként olvastam fel kisfiamnak, aki nagyon élvezte a történetet. Külön jó dolog, hogy a hátsó-belső borítón található térképen is követhette Tafiti kalandjait.

BcnFra

Julia Boehme: Tafiti Utazás a világ végére

6 eves kisfiunak olvastam fel. A baratsag fonal a tortenet rovidsege ellenere is jol atjott.

Kek P

Tényleg valami rossznak kellene történnie, hogy nekivágjon? Nem kelhetne csak úgy útra? Kíváncsiságból?

Kek P

A nagyi sütije ugyanis a legeslegjobb az egész szavannán.

Megérte útra kelni!

Szabadon és vadul!

utolsó mondat

Kek P

– Óvatosabbnak kéne lenned, kis Tafitim!

Kek P

– Még ha igaz is, hogy a domb mögött vége a világnak: vajon hogy néz ki a világ vége?

Kek P

Tafiti előkúszott Pamacs hasa alól.
– Még szerencse, hogy találkoztunk! – mondta.
– Szerintem is – felelte Pamacs. – Malacunk volt!