Bori ​és az eltűnt kutya (Barátnőm, Bori) 5 csillagozás

Julia Boehme: Bori és az eltűnt kutya

Mióta Anna megkapta azt az aranyos kiskutyát, nem törődik Borival. Bori mérges: most akkor barátnők még vagy sem? Anna is érzi, hogy nem jó ez így, de a kutyakölyöknek szüksége van a figyelmére és az idejére. Bezzeg, ha Borinak is lenne egy kutyája, minden más lenne…

A Barátnőm, Bori- sorozat legújabb, kisiskolásoknak szóló kötetében ezúttal minden egy eltűnt kutyus körül forog.

Eredeti cím: Conni und der verschwundene Hund

Manó Könyvek, Budapest, 2015

PTJulia P
Julia Boehme: Bori és az eltűnt kutya

Engem idegesített Bori és társai idétlen viselkedése, ugyanakkor annyira tipikusan kiskamaszok ebben a könyvben, hogy egyértelmű sikert arathat a sztori a célközönség körében. A tanulság pedig lekottázható, de szerintem zseniálisan vezet rá: az állattartás komoly felelősség. A humorral is remekül operál a szerző; én legalábbis jókat röhögtem magamban szerencsétlen kiskamaszok bénázásain.
A nagy egyébként most nyergelt át a csincsilla utáni vágyról a papagáj utánira: 8 évesen megígértük, hogy 10 évesen majd kaphat saját kisállatot, hát egy bő 3/4 évünk van már csak addig… Mondjuk legalább 2 hetente eszébe jut, hogy ő etesse meg a macskát, így esestleg pár hétig még a papagáj sem fog megdögleni. Majd javaslok neki előtte egy kis spoiler