Világfelfordulás 8 csillagozás

Jules Verne: Világfelfordulás Jules Verne: Világfelfordulás Jules Verne: Világfelfordulás

Az 189… esztendőben az Egyesült Államok kormányának ugyancsak meglepő ötlete támadt. Azt hozza javaslatba, hogy árverezzék el a még felderítetlen sarkköri területeket. Hét állam vetélkedik ezért a sarki sapkáért, végül is az Egyesült Államok vásárolja meg a Barbicane és Társai tüzéregylet megbízásából. Ekkor egyszeriben kérdések tömege merül fel. Sikerül-e az Utazás a Hold körül című regényből ismert hőseinknek, Barbicane és Nicholl uraknak egyetlen roppant ágyúlövéssel megváltoztatniok földgolyóbisunk tengelyét? Sikerül-e Evangelina Scorbitt asszonynak meghódítania J. T. Maston lángeszű számtantudós és megrögzött agglegény szívét, s Alcide Pierdeux megfejti-e a talányt, és elnyeri-e a vágyott hajadon kezét? Erről szól ez az érdekes és mulatságos regény.

Az 1959-es Móra-kiadás tartalmazza A francia zászló című regényt is.

Eredeti cím: Sans dessus dessous

Eredeti megjelenés éve: 1889

Kiadói ajánlás: 10 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Verne Gyula összes munkái, Jules Verne: Különleges utazások – Les Voyages Extraordinaires

Móra, Budapest, 1959
366 oldal · Fordította: Vajthó László, Gaál Mózes · Illusztrálta: Bokros Ferenc
240 oldal · keménytáblás · Fordította: Huszár Imre
Franklin-Társulat, Budapest, 1900
238 oldal · Fordította: Huszár Imre

J. T. Maston

Nemo00>!
Jules Verne: Világfelfordulás

Méltatlanul van elfeledve, szerintem ugyanis ez Verne egyik legjobb könyve. Minden megvan benne, ami egy jó kalandregényhez kell: izgalmas, fordulatos, és még vicces is. Csak ajánlani tudom.

Nemo00>!

– Szóval, Maston úr, ön azt állítja, hogy nő még sohasem lett volna képes előbbre vinni a matematikai vagy kísérleti tudományokat?

Kapcsolódó szócikkek: J. T. Maston