Hódító ​Robur (Hódító Robur 1.) 33 csillagozás

Jules Verne: Hódító Robur Jules Verne: Hódító Robur Jules Verne: Hódító Robur Jules Verne: Hódító Robur Jules Verne: Hódító Robur Jules Verne: Hódító Robur Jules Verne: Hódító Robur

Uncle Prudent és Phil Evans igen kiváló és fontos személyiség: előbbi a philadelphiai Niagara Részvénytársaság főrészvényese, és a helybeli műkedvelő léghajós klub elnöke, utóbbi köztiszteletben álló óragyáros, és ugyanennek az előkelő klubnak a titkára. A két nevezetes közéleti férfiú nem a legbensőségesebb érzelmekkel viseltetik egymás iránt – de egy váratlanul megjelenő ellenfelük, a titokzatos Robur, hallatlan cselekedete következtében mégis együtt kell körülröpülniük a földet. A két vetélytárs szövetkezik a közös ellenség ellen: elhatározzák, hogy akár saját pusztulásuk árán is, de megsemmisítik Robur mérnök nagyszerű találmányát, a repülő gépezetet. Roburt azonban nem olyan fából faragták, hogy egykönnyen beletörődjék vereségébe. Érthető hát, hogy végül nemcsak a philadelphiai százezrek, hanem az olvasók milliói is önfeledten tapsolnak Hódító Robur teljes diadalának.

Eredeti megjelenés éve: 1886

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Jules Verne összes művei Unikornis · Ifjúsági kiskönyvtár · Jules Verne: Különleges utazások – Les Voyages Extraordinaires · Jules Verne Gyűjtemény Hachette Hungary · Ifjúsági könyvek Holnap

156 oldal · keménytáblás · Fordította: Huszár Imre, Palacky Henrik
144 oldal · keménytáblás · Fordította: Huszár Imre, Palacky Henrik
Holnap, Budapest, 2012
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633490488 · Fordította: Bartócz Ilona · Illusztrálta: Lévay Tamara

anesz P>!

borító + ill.: 3
tartalom: 4
stílus: 5
szereplők: 3
élmény: 4
mondanivaló: 4

A borítót nem értem. Ez nem valami más történetből vett illusztráció? Csak mert sehogy sem stimmel a történethez. A mondanivaló elég világos: egy kiemelkedő képesség vagy teljesítmény képessé tehet a szinte világuralmi hatalom megragadására. Ellen tudunk-e állni a kísértésnek? Milyen jellem kell ahhoz, hogy emellett alázatosak és szerények tudjunk maradni! Különben semelyik szereplő nem nyerte el a rokonszenvemet. A történet viszont vitt magával. Elképesztő Verne jövőbelátó képessége a technika terén, le a kalappal előtte. Úgy látom, azért szereti a tudományos társaságokat, működési zavarainak leírását, a klikkesedést. Ezt határozottan szórakoztató módon tárja elénk mindig.

Gicula>!
Jules Verne: Hódító Robur

Igazán izgalmas könyv. Néha kicsit azért unatkoztam közbe nem ez a legkedvesebb könyvem
Vernétől, de nem is a legunalmasabb.
A könyv egy sorozat része amit én sajnos össze-vissza kezdtem el olvasni, de azért lassan összeraktam a részeket.
Elehet olvasni, könnyed, laza kis kalandregény.

Jules Verne: Hódító Robur

Hagyományos Verne-recept alapán készült. Végy egy klubot, amely valamilyen tudományos céllal jött létre. Hintsd el a tagok között a viszály magjait, és szakítsd őket két részre. Vedd a két rész vezetőjét és helyezd őket egy speciális, addig ismeretlen szerkezetbe. Érleld bennük a keserűséget robbanásig, de még időben mentsd ki őket.
Fűszerként használj legalább egy francia szereplőt. Körítésként végy egy nagyvonalú gesztust az ellenféltől és a végén szűrd le a tanulságot.

Unikornis, Budapest, 1998
238 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634272223 · Fordította: Bartócz Ilona · Illusztrálta: Sárkány Győző
Hanging_Moss_9102 >!
Jules Verne: Hódító Robur

Hm. Ez a könyv nem volt túl sikeres számomra. Kicsit hasonló volt a stílusa a Hector Servadac-hoz, amit pocséknak vélek. Pedig ez a könyv is Verne leghíresebb könyvei közé tartozik…Bár nyilván a 19. században sokkal izgalmasabb volt a léggömb vs. repülő gép kérdés. Hiszen Robur könyve is ezért születhetett, Verne voksát szimbolizálja. Nem tudom mennyire lehetett anno ez vita tárgya, bizonyára igen, ha szerzőnk regényt is írt ennek kapcsán.
Gyakorlatilag semmi érdekes sem történik a regényben, jön a „közel krokodil harapóerejű arcszerkezettel rendelkező Master Robur”, oda piszkít a ballonisták fellegvárának az asztalára, majd elrabolja a két vezető ballonista teoretikust és össze-vissza körbe járják a világot, aztán puff, elintézi ez a két ballonista kvázi vallási fanatikus Robur madárkáját, és haza mennek, mintha mi sem történt volna. A végén Roburunk persze újra megjelenik, patetikus beszédet mond és lelép. Ez a Hódító Robur, 234 oldal 5,5 sorban.

Sytix>!
Jules Verne: Hódító Robur

Mint kalandregényt nehéz lenne értékelnem, mert egy-két jelentet leszámítva inkább egy világkörüli út leírását olvashattam. Hasonlóképpen más Verne könyvekhez – például A makacs Keraban vagy a Cirkuszkocsival a sarkvideéken át – nagyon részletesen megismerhetjük a történet helyszíneit, melyek ezúttal valamennyi földrészt érintették.

csuri72>!
Jules Verne: Hódító Robur

Gyerekkoromban Verne Gyula könyveit nagyon szerettem, mert roppant kalandosak és érdekesek. Persze akkortájt nem volt minden elérhető, ezért most a pár (kb.20 db) kimaradt regényét elolvasom. Ez a könyv valahogy nem annyira Vernei, de azért érdemes elolvasni és akár még derülni is a kora tévedésein, vagy akár rácsodálkozni „prófétai” tehetségére.

Smici P>!

Ami pedig a légi közlekedés jövőjét illeti, ez a repülő gépé, és nem a léghajóé. Igen, az Albatros fogja meghódítani az eget!

Utolsó mondat

krisztina990>!

Az már csak úgy van, hogy a világon mindent megszokunk. Az emberi természet olyan, hogy az idő múlásával belefásul a fájdalomba. Felejtünk, mert felejtés nélkül nem lehet élni.

Tizenhetedik fejezet, 214. oldal

Smici P>!

S az elhagyott kajütben közben lassan parázslott a kanóc. Egyharmada már elégett. A végzetes szikra egyre közeledett a dinamittöltés felé!

Hanging_Moss_9102 >!

Kiszámították- mert ugyan mit nem számítanak ki manapság?-, hogy egy átlag nagyságú krokodil állkapcsának a szorítása négyszáz atmoszféra nyomással egyenlő, míg egy jól megtermett vadászkutyánál ez az izomerő mindössze száz atmoszféra. Sőt, ezen adatok ismeretében még egy furcsa képletet is állítottak fel: ha egy kilogramm kutya nyolc kilogramm rágó erőt fejt ki, egy kilogrammnyi krokodil tizenkét kilogramm rágóerő kifejtésére képes. Nos, hát a fent bemutatott Robur alighanem legkevesebb tíz kilogramm ilyen erőt tudott kifejteni, vagyis állkapcsát illetően a kutya és a krokodil közé volt sorolható.

anesz P>!

– Mindig nagy hiba, ha az ember hibázik – jegyezte meg Prudent bácsi.

68. oldal (1. kötet)

dzsobacsi>!

A két vetélytárs vitája e pillanatban ért tetőfokára. Minthogy éppen a pokolba küldték egymást, Frycollint kereken felszólították, vegyen részt e kirándulásban.

45. oldal, Negyedik fejezet (Unikornis, 1998)

dzsobacsi>!

Előző este derék polgárokhoz illően távoztak az ülésteremből, mint akiknek már csak egy vágyuk van, hogy mielőbb hazaérjenek, hiszen nőtlen emberek lévén, fészkükben nem várja őket durcás arc.

208. oldal, Tizenhetedik fejezet (Unikornis, 1998)

krisztina990>!

– Uraim – mondotta a föltaláló, s be is érte ennyivel –, ha valaki olyan szerencsés, hogy Hódító Robur társaságában utazhat, mint ahogy önök nagyon helyesen elneveztek engem, méghozzá a csodálatra méltó Albatros fedélzetén, akkor az illető nem távozik ilyen… hm… angolosan. Persze, azt is mondhatnám, hogy innen egyáltalán nem távozik.

krisztina990>!

– Egyesült Államok polgárai! Kísérletem véget ért, és számomra azt a tanulságot hozta, hogy semmit sem szabad elsietni, még a haladást sem. A tudomány fejlődése nem előzheti meg az erkölcsök, a szokások, a felfogás fejlődését. Egyszóval, be kell várni mindennek az idejét. Ma még nem érkezett el a napja annak, hogy diadalmaskodhassam az ellentétes érdekek, érzelmek fölött. A népek még nem eléggé érettek ahhoz, hogy egyesítsék erőiket. Távozom hát, s magammal viszem titkomat. E titok azonban nem vész el az emberiség számára. Meg fogja ismerni azon a napon, amikor már elég képzett lesz ahhoz, hogy hasznát vegye, s elég bölcs ahhoz, hogy ismeretével soha vissza ne éljen. Egyesült Államok polgárai, üdv nektek!

Tizennyolcadik fejezet, 233. oldal

Hódító Robur sorozat · Összehasonlítás