A ​zöld sugár 3 csillagozás

Jules Verne: A zöld sugár Jules Verne: A zöld sugár Jules Verne: A zöld sugár Jules Verne: A zöld sugár

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti cím: Le Rayon vert

Eredeti megjelenés éve: 1882

Unikornis, Budapest, 2000
228 oldal · ISBN: 9634273955 · Fordította: Majtényi Zoltán · Illusztrálta: Fabó Attila László
Eisler G., 1929
keménytáblás
Franklin-Társulat, Budapest, 1917
204 oldal · Fordította: Zigány Árpád

ilmater
Jules Verne: A zöld sugár

Az amúgy meglehetősen szerény terjedelmű könyv első felében nehezen hittem, hogy ugyanaz írta, mint pl. a Rejtelmes szigetet vagy a Nemo kapitányt. Annyira fura, annyira semmilyen volt. Az egész téma erőltetett volt, hogy egy légköri jelenség miatt ilyen hisztéria jön rá valakire, s elindulnak több hetes kirándulásra, hogy megfigyelhessék azt. A szereplők idegesítően beszéltek és annyira valószerűtlenek voltak. Túl sok volt a felesleges sallang. Ehhez hozzátehetett valószínűleg a nagyon régies fordítás is, bár ez általában nem szokott zavarni. Csak az utolsó pár fejezetre kezdett megtetszeni a történet, addigra éreztem olyan végre igazán „vernésnek”.
Az általam olvasott kiadásban (a MEK-ből begyűjtve) volt egy „Tíz órán át vadászaton” című szösszenet is a könyv végén, ami egy 15 oldalas anekdota inkább egy viccesen alakult vadászatról. Már a téma eleve fura Vernétől, hiszen kalandozni és világot látni szoktak a hősei, nem vadászni, de azért jó volt, főleg a lezárása.