Zöld ​füvecske a mezőben 1 csillagozás

Juhász Zsófia – Sártory Gabriella: Zöld füvecske a mezőben

Elmondom ennek a könyvecskének a történetét.
Meghalt az almásneszmélyi református szeretetotthon egyik gondozottja Harpakker Gyula. A ház lakói Duának becézték, mert ő maga így ejtette ki a nevét. Megsiratták, eltemették és az intézmény vezetője a Reformátusok Lapja c. hetilapban egy rövid kis írásban búcsút vett Duától. Megírta ki volt ő, hogyan halt meg. Nekrológnak hívják az ilyesmit.
Amikor elolvastam az írást megállapítottam, hogy a szerzőnek figyelemreméltó írói tulajdonságai vannak. Könnyed, elbeszélő módszerrel, megjelenítő erővel ad betekintést egy különös világba, a nyomorék, a testi-szellemi fogyatékos gyermekek közösségi életébe.
Ebben a pillanatban tudatossá vált bennem, hogy ez a világ talán még soha nem volt irodalmi téma, legalábbis én tudok arról, hogy az irodalom felfedezte volna a fogyatékos gyermekek közösségi életét egy református szeretetotthonban.

Gáborr_Nagy>!
Juhász Zsófia – Sártory Gabriella: Zöld füvecske a mezőben

Édes Istenem!
Köszönöm, hogy egészséges gyermekeket nevelhetek, és köszönöm azoknak a csodálatos embereknek a munkáját, akikről ez a könyv szól!
Felemelő, megrázó, félelmetes, aranyos, megdöbbentő, borzalmas, elgondolkodtató, gyönyörű, vicces. De most leginkább borzalmas.