A ​természet csodái között 0 csillagozás

Sátorral az Egyesült Államokban
Juhász Árpád – Juhász Erika: A természet csodái között

Játszott Ön indiánosdit gyermekkorában? Tegye a szívére a kezét, és vallja be, hogy igen, de legalábbis álmodozott róla. Hisz a Vadölő vagy Az utolsó mohikán olvasásakor ki nem kapott kedvet, hogy egzotikus tájak erdei ösvényein nesztelen léptekkel osonjon, hogy vad sziklák ormáról nézze a felkelő vagy a lenyugvó napot, hogy tábortűz mellett heverésszen, vagy kenuba szállva küzdjön meg a hegyi folyók zuhatagjaival.
Így voltunk mi ezzel magunk is, de jó pár évbe került, míg a gyermekkori olvasmányok megálmodott helyszíneire a valóságban is eljutottunk. Szerencsénk volt, mert bölcs államfők, korukat megelőzve, előrelátóan gondoskodtak arról, hogy a legszebb észak-amerikai tájak ne essenek áldozatul a mohón terjeszkedő „civilizációnak”. Az Egyesült Államok nyugati partjain még kalandfilmekbe illő csaták folytak a fehér telepesek és az indiánok között, amikor a távlatokban gondolkodó vezetők az első nemzeti parkokat megalapították.

Aqua, Budapest, 1996
194 oldal · ISBN: 9636026475 · Illusztrálta: Farkas Balázs, Becker László