Casanova ​szerelmei 5 csillagozás

A nagy nőcsábász és a hölgyek, akiket szeretett
Judith Summers: Casanova szerelmei

Imádták ​a nők, ám egyetlen asszonytól mégsem kapta meg a kellő szeretet: a saját anyjától. Ha úgy tartotta kedve, maga volt a tökéletes szerető – figyelmes, bőkezű és fantáziadús – , de kegyetlen, önző és becstelen is tudott lenni. Szüzeket rontott meg, ágyba bújt a saját lányával, gazdag asszonyoktól csalta ki a pénzüket. Ugyanakkor azt állította, neki kevés a testi szerelem, és igazán az hozta lázba, ha a nő lelkét is birtokolhatta. Életében több mint kétszáz kapcsolata volt, de halála óráján csak a kutyája feküdt mellette.

Judith Summers Casanova szerelmeinek szemszögéből vizsgálja a történelem leghíresebb csábítóját, izgalmasan új fényben láttatva az ellentmondásos személyiségű férfi életét és kapcsolatait.

Judith Summers Londonban született, Bristolban és Manchesterben tanult képzőművészetet, később gyakornokként dolgozott a BBC szerkesztőségében. Kedvenc műfaja a történelmi regény, így legszívesebben maga is ebben a témában alkot, különös hangsúlyt fektetve a… (tovább)

Partvonal, Budapest, 2007

bernadett0122>!

Jövendő életem majdani boldogsága érdekében a már meglévőt kellett kivégeznem, és szívem ellenségévé kellett válnom –

Judith Summers: Casanova szerelmei A nagy nőcsábász és a hölgyek, akiket szeretett

cassiesdream>!

Akár tiszteletre méltó, akár sem, minden nő eladó. Amikor egy férfinak ideje van, a figyelmességével vásárolja meg őket, amikor siet, mint én, ajándékokkal és arannyal.
Giacomo Casanova