Szállj ​le a döglött lóról! 45 csillagozás

A kényelem csapdája
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról! Judith Sills: Szállj le a döglött lóról! Judith Sills: Szállj le a döglött lóról! Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Megtörténhet, hogy egy napon rádöbbenünk: megvan ugyan a kényelmünk, a biztonságunk, valami mégis hiányzik az életünkből. Jó ideje egy helyben állunk, valamerre lépnünk kellene, hogy elégedettebbek legyünk. Merjünk kockáztatni? Mi van, ha kudarcot vallunk? Ez a könyv­ segít abban, hogy végre „leszálljunk a döglött lóról”.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia Park

Park, Budapest, 2014
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633550168 · Fordította: Gálvölgyi Judit · Illusztrálta: Barka Ferenc
Park, Budapest, 2011
262 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635309337 · Fordította: Gálvölgyi Judit · Illusztrálta: Barka Ferenc
Park, Budapest, 2010
264 oldal · ISBN: 9789635308941 · Fordította: Gálvölgyi Judit

FélszipókásŐsmoly P>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Nem egyetlen kényelmi zónánk van.
Kényelmi zónából kényelmi zónába megyünk.
Nincs semmi baj, hogy kényelmi zónában vagyunk (épp).
A kihívás (és a továbbfejlődés kulcsa) az, hogy miként kelünk át egyikből a másikba.

Számomra hatalmas élmény volt olvasni öt éve, és most újra áttekinteni az alapelveket, hogy miként ismerhetjük fel, amikor egy „kényelmi zóna” (= épp érvényes állapotunk) már megérett az elhagyásra, és miként találhatunk el a következő „kényelmi zónánkba”, ahol ismét nyugiban lehetünk, „távol” a kavarodásoktól, külső nyomástól, körülmények jelentette stressztől. Ahhoz is átfogó és részletesen kifejtett, gyakorlatias támpontokat, hogy az út során mivel szembesülhetünk, mivel segíthetjük a továbbhaladást, mik hajlamosítanak a visszakozásra, habozásra, halogatásra, pótcselekvésekre és egyéb menekülő viselkedésre, vagyis arra, hogy az elavulttá vált zónában a szükségesnél tovább időzzünk.

Kiváló könyv, csak ajánlani tudom, az élet minden területén hasznos segédletként szolgálhat!

Black_Venus>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

A „Magányos így a nyeregben, mióta meghalt a ló” – egy roppant szórakoztató könyv (lehet), és még hasonlít is a címe ezére. Mert a halott lónak is lehetnek előnyös tulajdonságai: puha a szőre, jó a formája, egész lószerű, biztos finom lóillata is van (egy darabig), ha valaki az ilyet szereti. Etetni viszont nem kell, és menet közben egyáltalán nem ráz!
De aki figyel, egy idő után csak észre veszi, hogy nem viszi sehová. Nem nyerít, nem prüszköl, nem galoppozik.
Ebből a metaforából kiindulva egy kifejezetten olvasmányos, célratörő önsegítő könyvet írt egy amerikai pszichológus, akinek úgy tűnik, nagy tapasztalata van az elakadt emberekkel. Akár nyeregüzletet is nyithatna.
Na, de komolyan: mindenki került már olyan helyzetbe, amikor jól ugyan nem érezte magát a bőrében, az életével (kapcsolatával, munkájával, családjával, stb.) nem volt elégedett, de valamiért mégis sokáig ugyanabban a helyzetben maradt. Ez a könyv arra az esetre tartalmaz jó tanácsokat, amikor változtatni szeretnénk a kicsit büdös, kicsit állott, lehúzó, nem kielégítő helyzeten, ami persze nagyon kényelmes is. Hét lépésben javasolja ezt megtenni. Ezeket persze egyáltalán nem könnyű meglépni, főként mert mindenki azt gondolja, hogy csak egy nagy ugrás, és már ott is van! De nem.
A gyakorlatban szükséges hozzá sok apró lépés, elszántság, kitartás, önkritika, elengedni tudás, bátorság (soroljam még?…) és talán egy kis megbecsülés önmagunk irányába. Ez utóbbi persze tud növekedni, ha tényleg teszünk valamit magunkért, ha elég fontosak vagyunk magunknak ahhoz, hogy leszálljunk a lótetemről, és egy élő lovon – vagy akár gyalogosan – továbblépjünk egy jobb élet felé.

lenne P>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Állítólag sokat használom azt a kifejezést, hogy „rájöttem, hogy…”, de ez esetben tényleg rájöttem, hogy az amerikaiak azért írnak hosszú könyveket az érzésekről, mert nem tudják magukat jól kifejezni. Csak öntik magukból a sok szituációval elmesélt érzéseket… Vagy nem ezért van ez?
Mindenesetre a lényege ennek a könyvnek:
– Ha lusta vagy, változtass rajta!
– Ha problémád van az életeddel, változtass rajta (hogy jól érezd magad)!
– Ha más egyéb problémád van, keress fel egy pszichológust!
Magamat elég bizonytalan embernek érzem, de ez a könyv rámutatott végül is arra, hogy egy átlag amerikaihoz képest nagyon is tettre kész és határozott egyéniség vagyok. Buksi simi!
U.i.:Ó jajj! Az illusztrációkat majd' elfelejtettem megemlíteni! Nagyon aranyosak!!! Barka Ferenc rajzai jól kifejezők és cukik.

Coralie>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Az egyik legjobb önsegítő könyv, amit olvastam! Az elején egy kicsit döcögősen indult (legalábbis számomra), de a végére rengeteg hasznos tanácsot és gondolatot adott, amiket mindenképp alkalmazni fogok. :) Ha valaki úgy érzi megrekedt az életében egy ideje, nem látja merre tovább, vagy épp fontos döntéseket kellene meghoznia és lépni valamerre, akkor ez a könyv iránymutató lehet számára is. Olvasás közben döbbentem rá, hogy milyen sok ember van, akit érinthet ez a probléma, és még csak észre sem veszi, hogy egy helyben álldogál a kényelmi zónájában. Legyen szó lélekölő munkáról, családi viszályról, rossz házasságról vagy unalmas életről, a leírtak más megvilágításba helyeznek mindent. Ajánlom, megéri!

mohapapa I>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Nekem sokat segített abban, hogy ne rugdossam már a döglött lovamat, ne akarjam még csak sétára se késztetni, sőt, ne akarja tőle egyáltalán semmit – hiszen döglött!

A barátaim, ismerőseim, munkatársaim között azt tapasztalom, hogy sokuknak megérné megfogadni ennek a könyvnek a tanulságát!

Én megfogadtam. Ma így már boldog vagyok. Nyolc éve, folyamatosan.

Anndi85>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Az egyik első olyan könyv, amit ebben a témában olvastam. Akkoriban éppen egy olyan munkahelyen dolgoztam, ami nem vezetett sehova…
A könyv olvasása rávezetett arra, hogy mi az, amit nem szeretek. Egyben meg is mutatta, mit kell tennem, hogy ne érezzem ilyen rosszul magamat.
Most megint egy rossz periódusban került a kezembe, és sokat segített.

HegTam P>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Azt hiszem ez nem az az önfejlesztő könyv volt, amire most szükségem lett volna :) De voltak benne hasznosítható információk, most úgy érzem az én lovam nem döglődik. Kicsit kusza volt számomra, hogy egyszerre több esettanulmányt is bevont az író a fejezetekbe, néha nem tudtam követni kiről is van szó, ennek ellenére tanulságos volt a változásuk a terápia alatt. Jó néhány megszívlelendő tanáccsal szolgált.

StAngela>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Szállj le a döglött lóról! Az én fordításomban: Szabadulj meg a téged visszahúzó dolgoktól, helyzetektől és emberektől! Bevallom én is sok esetben döglött lovon ülő vagyok.
Jelenleg épp egy fontos döntés előtt állok, így ennek a könyvnek az elolvasása segítségemre szolgál a meghozatalában. A leírt tanácsok a példakánt felhozott esetek tükrében érthetőnek és hasznosnak bizonyultak. Olvasás közben felnyílt a szemem, hány ember is akad meg élete fontos döntéseinél, és kerüli el a változtatást kényelme vagy félelme okán. Jó könyv, rávilágít az okokra, a lelki tényezőkre.
Minden döglött lován veszteglőnek ajánlom!

Molu P>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Azoknak ajánlom ezt a könyvet, akik nem olvastak még ebben a témában könyvet (derítsük ki miért vagyunk elégedetlenek és lépjünk előre), és azoknak is, akik igen, de már elfelejtették a lényeget. Ugyanis ebben a könyvben megtalálható, ami e témában elgondolkodtat és útmutatást ad. Példákat is felmutat más emberek életéből, helyzetéből. Kicsit más hangulatot képzeltem a könyvhöz, mint pl. Anthony Robbins könyveinél, de végül is ez egy pszichológia könyv és az író is pszichológus. Úgy mint a fogyokúrás könyveknél – ha változást akarunk, nem elég elolvasni őket, meg kell tenni a szükséges lépéseket is a változáshoz.

SinkaZsuzsanna>!
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról!

Akinek csak ennyi lökés kell, hogy leszálljon a lóról, annak hasznos lehet a könyv. Akinek meg nem, az tényleg keressen fel szakembert! És őszinte barátokat mindenkinek!:)

Wanita>!

Apró változások. Kis lépések. Elvégre a nagy ajtók is kis zsanérokon fordulnak meg.

ritusss>!

Ha az út, amelyen jársz, állandóan fájdalmat okoz neked, akkor az nem a te utad.

ritusss>!

A félelem csak akkor szűnik meg, ha megtesszük azt, amitől félünk.

Wanita>!

Beszélgessen idegenekkel. Akkor egyre kevesebben lesznek, és a világ is barátságosabbá válik.

Wanita>!

Sok esetben az elengedés inkább hosszan tartó folyamat, semmint egyetlen gyötrő pillanat.

ritusss>!

Ebben az évben a születésnapomon úgy döntöttem, nem aggódom tovább azért, hogy férjhez megyek-e. Abbahagyom az internetes randikat, nem járok szinglirendezvényekre. Végiggondoltam és rájöttem, hogy olyankor mindig rosszul érzem magam. Szeretnék férjhez menni, ez igaz. De nem rajtam múlik, hogy összejöjjön, ha pedig rajtam múlna, mindazokat a dolgokat meg kellene tennem, amelyeket egyszerűen nem akarok. Elgondolkodtam, milyen más célt tűzhetnék ki a házasság helyett, de még nem tudom. Nem is baj. Úgy gondolom, ha ragaszkodom a döntésemhez, hogy nem aggódom miatta, más dolgok jönnek majd az életembe.
Igaza van, ha lemondunk egy cél fanatikus hajszolásáról, új vágynak teremtünk helyet.

ritusss>!

A félmegoldások zsákutcává válnak.

Wanita>!

A félelem ellen harcolni kell, elszántan és cselekvőn. És amikor szembeszáll vele, tapasztalni fogja, hogy meglepően gyönge ellenfél.

Kapcsolódó szócikkek: félelem
szjudiit>!

Ahhoz, hogy valami megvalósuljon, először el kell képzelni.