Szentek, ​bölcsek, mesterek és misztikusok 4 csillagozás

Ebben az értékes, inspiráló könyvben olyan – ismert vagy ismeretlen – emberek történeteit találjuk, akik átélték és megvalósították a megvilágosodott tudat bizonyos vonatkozásait. Bár óriási a változatosság a tapasztalataik terén, felismeréseiknek mégis egyetemes minősége van. Minden egyes történet arra bátorít bennünket, hogy mélyebb tudatosságot fejlesszünk ki, hogy méltányoljuk az egyes emberek által bejárt szellemi utakat, nagyra becsüljük mindazokat a pozitív minőségeket, amelyeket megtestesítenek, és értékeljük mindazokat a megértéseket és felismeréseket, amelyeket az élet természetéről megtapasztaltak. (?) A világ minden szellemi hagyományában bukkannak fel példái olyan embereknek, akik a bölcsességet keresték és az együttérzést gyakorolták egész életükön át. Láthatjuk tehát, hogy a tudat megvilágosítása egyetemes jelenség. Megtörténhet Keleten és Nyugaton, Északon és Délen, származásra és vallásra való tekintet nélkül, sőt, még vallástalan emberek között is.

Filosz, 2016
Filosz, 2005
510 oldal · ISBN: 9789638657749 · Fordította: Béresi Csilla

chopinhauer>!

Judith Reichenberg-Ullman – Robert Ullman: Szentek, bölcsek, mesterek és misztikusok Megvilágosodásbeszámolók a régmúlttól napjainkig.Őszentsége a Dalai Láma előszavával

Hiánypótló.

Zenkő>!

Összességében egy nagyon jó kis könyv, sok új történetet ismerhettem meg belőle, de nekem nem tudta teljes mértékben lekötni a figyelmem és túl sok volt az információ, amit képtelen voltam megjegyezni.