Art ​Deco 3 csillagozás

Judith Miller: Art Deco

A sorozat negyedik kötete a szecesszió, a divatékszerek és a huszadik századi üveg világa után most az art deco szerelmeseinek, gyűjtőinek kínál nélkülözhetetlen, színes útmutatót. Alaposan végigjárja választott területét: bútorok, textíliák, üvegek, kerámiák, szobrok, ékszerek, fémtárgyak, plakátok és grafikák – a leghíresebb tervezők és üzemek bemutatásával együtt, az egyedi luxusholmiktól a géppel készített darabokig. A sorozattól megszokott módon a gyönyörű fotók és az art deco történelmi áttekintésén kívül árlistát és hasznos gyűjtési tippeket, valamint több mint ezer tárgy részletes leírását is tartalmazza aktuális árakkal és etalon remekművekre fókuszáló ismertetőkkel, hogy a gyűjtők könnyebben eligazodjanak a legkeresettebb darabok között. Nélkülözhetetlen, színes útmutató az art deco szerelmeseinek és gyűjtőinek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gyűjtők könyve Helikon

Helikon, Budapest, 2006
240 oldal · ISBN: 963227024X · Fordította: Juhász Viktor

Czoff>!
Judith Miller: Art Deco

Gyönyörű küllem és izgalmas tartalom. Minden, amit alapjaiban tudni kell az Art Deco-ról. Igaz, nem a kedvenc korszakom és stílusom, de a fotók és a könyvben kiemelt tárgyak egyszerűen magukkal ragadóak. A szerző szakértelme – szerintem – megkérdőjelezhetetlen.