Harc ​az igazságért (Star Wars: Jedi-növendék 9.) 19 csillagozás

Jude Watson: Harc az igazságért

A legtöbb ember a Kegan bolygón egyáltalán nem akar semmit a galaxis többi részétől. Amikor azonban egy fiatal, lehetséges Jedi-növendéket fedeznek fel a planétán, Qui-gon Jinn, Adi Gallia és a tanítványaik, Obi-van és Siri, kénytelenek meglátogatni ezt a különösen zárkózott világot.
Nem fogadják tárt karokkal őket, sőt, Qui-gon és Adi egy cselszövés hálójában találják magukat, míg Obi-vant és Sirit egy olyan iskolába zárják, amelyben a gondolatot diktálják, az eltérő vélemény tiltott, a megfigyelés pedig folyamatos.
Ezen a bolygón a Jediknek az igazságért kell harcolniuk… még akkor is, ha azzal senki sem akar szembenézni.

Egmont-Hungary, Budapest, 2002
122 oldal · ISBN: 9636277311 · Fordította: Nemes Judit

Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn

PAVideoStudio
Jude Watson: Harc az igazságért

Önállóan olvasható, izgalmas kaland négy Jedi főszereplésével. Szerencse, hogy itt szakadt meg a magyar kiadás, de ez nem gátol abban, hogy angolul folytassam, amint lehetőségem adódik rá.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/xbVdh5dJEGU

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Nocharity
Jude Watson: Harc az igazságért

Az itt bemutatott „rejtett” diktatúra volt a kedvencem az összes eddigi közül, és azért volt egy pár az előző kötetekben. Tetszett a világ, amiben játszódott, és az még inkább, hogy összekapcsolták az eredeti történettel is. Méltó „lezárása” ez a magyar kiadásnak, bár örültem volna, ha a többi része is lefordításra kerül, de ez így esett. Egy olvasást mindenképp megér a sorozat, jó időtöltés és szórakozás.

Trillian26
Jude Watson: Harc az igazságért

Izgalmas könyv volt. A sorozat előző részeitől picit eltért. Már nem csak a Qui-gon – Obi-van páros szerepelt a történetben, hanem egy másik mester-padavan kapcsolatot is megismerhettünk. A Kegan bolygón történtek érdekfeszítőek és fordulatosak. Jó volt olvasni, bár a könyv végi jóslatokat a galaxis jövőjét illetően túlzásnak éreztem.

Saille P

A nap fénye hirtelen áttört a felhők között, elkápráztatva Qui-gon szemét. A ragyogás elhomályosította es szétbontotta Obi-van arcvonásait. Egy pillanatra Qui-gon nem a fiút latta, hanem egy idősebb férfit, egyedül, egy kietlen bolygón élve, csupán sötét emlékei társaságában.
Qui-gon ugyanazt a borzongást érezte, mint O-Vieve jelenlétében. Volt egy látomása, amelyben önmagát látta öregen? Vagy ez a sötét vízió az volt, amelyben O-Vieve látta őt?
Ekkor beléhasított a fájdalmas igazság. Ez nem én vagyok. Ez Obi-van.
Vagy mégiscsak ő volt?
A nap visszatért a felhők mögé. A világ ismét kitisztult. Qui-gon Obi-vant tanulmányozta. Ismét a megszokott kisfiús arcvonásokat látta, és a csillogó szemeket. Megnyugvást talált, látva a fiatalságát. A jövő nem szilárd, hanem igenis formálható – mondta magának. A látomásoknak nem kell beigazolódniuk.

Saille P

– Nem tudhatjuk, hogy V-Tan és O-Vive látomásai nem igazak, padavan – mondta Qui-gon elgondolkozva. – O-Vive látomása a jövőt illetően valóban kicsit sejtelmes volt, de attól még nem válik értéktelenné. Talán csak félreértelmezte azt, amit látott.
– Azt nem hinném – mondta Obi-van. – Nem tudom elképzelni, hogy egy gonosz központi erő irányitaná az egész galaxist. Az lehetetlen volna.
– Remélem, hogy nem is fogjuk meglátni, Obi-van – mondta Qui-gon. – De azt nem mondhatjuk, hogy lehetetlen. Nem tapasztaltál elég gonoszságot a galaxisban, hogy elhidd ezt?
Obi-van makacsul rázta meg a fejet.
– Ő sötétséget látott, amely magukból a Jedikből árad. Ez soha nem történhet meg.

Nocharity

A Jedik egymás felé fordultak. A csata véget ért. Obi-van elvette O-Lanát Davi karjából, és odaadta Qui-gonnak.
– Gondolom, ezt kerestétek – mondta. Qui-gon O-Lana feje fölött Obi-vanra nézett.
– Én téged is kerestelek, padavan. És boldog vagyok, hogy megtaláltalak.

20. fejezet