A ​leszámolás napja (Star Wars: Jedi-növendék 8.) 21 csillagozás

Jude Watson: A leszámolás napja

Qui-gon Jinn egykori gonosz tanítványa, Xanatos, csapdát állít régi mesterének: szülőbolygójára, a Telosra csábítja Qui-gont és a fiatal Obi-van Kenobit, majd megvádolja őket egy bűntettel, amelyet nem ők követtek el.
A büntetés halál.
Qui-gon és Obi-van váratlanul üldözöttekké válnak egy bolygón, amelyen mindenki az ellenségük.
A leszámolás napja végre elérkezett Xanatos számára…

Egmont-Hungary, Budapest, 2002
118 oldal · ISBN: 9636277303 · Fordította: Nemes Judit

Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn

PAVideoStudio P
Jude Watson: A leszámolás napja

Izgalmas, legalább annyira tetszett, mint az előző kötet. Qui-gon és Obi-van párosa megunhatatlanul zseniális.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/WzY-rkIR3jE

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Hippoforaccus P
Jude Watson: A leszámolás napja

Ez most valahogy nem jött be annyira, mint az előzőek. Kicsit olyan tölteléknek tűnik. Pedig ebben is van akció, csak az izgalom hiányzik egy kicsit.

Jude Watson: A leszámolás napja

Fáradtságos úton, de eljutottunk odáig, hogy Obi-Waín és Qui-Gon végre kölcsönösen értékeljék egymást. Nem volt könnyű menet, párszor majdnem meg kellett halniuk, másoknak is meg kellett halnia, kis híján világoknak elpusztulnia, de csak meglett. És értékelem a folyamatot, még ha ebből nem is annyira látszik :P Xanatos viszont a valaha volt egyetlen főgonosz, akit ki nem állhatok, úgyhogy nem nagyon hatnak meg a vele történtek. Ez a kötet is rendben volt.

Trillian26
Jude Watson: A leszámolás napja

Izgalmas könyv volt. Az új szereplők Xanatos szülőbolygólyán szimpatikusak voltak. A Xanatos által létrehozott világ érdekes volt. Qui-gon és Obi-van hozta a megszokott formáját. Kíváncsian várom mi újat olvashatok a kövatkező részban.

PAVideoStudio P

– Az élet nem bánik veled sem tisztességesen, sem tisztességtelenül – felelte Qui-gon. – Az élet csupán élet. Rajtunk múlik, hogy tisztességes vagy sem.

8. fejezet – A leszámolás napja (Egmont, 2002)

Kapcsolódó szócikkek: élet · Qui-Gon Jinn
Saille P

– Küzdöttem a köztünk levő kötelék ellen az elejétől fogva – beszélt tovább Qui-gon. – De te tudtál valamit, amit én nem. Te ismerted néhány dolognak a jelentését. Most már én is ismerem. Remek Jedi lovag lesz belőled. Büszke vagyok, hogy folytatod az utat, amit együtt kezdtünk,
Obi-van felemelte a fejét. Most már ő is észrevette, milyen szép ez a nap. Az ég káprázatosan tiszta volt. Most elöször, hosszú idő után, a jövőt is éppoly tisztán látta.
– Nem állítom, hogy az út könnyű lesz – tette hozzá Qui-gon. – Különböző a vérmérsékletünk. Nem kétséges, hogy lesznek összecsapásaink. Újra ki fogsz majd hívni.
– Megpróbálom nem tenni – felelte Obi-van sietve.
– Nem értesz, padavan – mosolyodott el Qui-gon azzal a kivételes mosolyával, amely oly ritkán jelent meg az arcán, és amelytől kék szeme fényleni kezdett, melegséget sugározva magából. – Állok elébe.

Kapcsolódó szócikkek: Jedi lovag · Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn
Nocharity

Obi-van is bepréselődött a nyílásba, és elrugaszkodott. Rothadt zöldséghéjak csapódtak neki.Tenyere megcsúszott valami nyálkáson, majd végül hatalmas ládába zuhant, ami dugig volt szeméttel. Egy pillanattal később Qui-gon érkezett mellé.
– Micsoda élvezet! – morogta Qui-gon, és lecsippentett egy rothadt zöldséglevelet a tunikájáról. – Köszönjük.
– Részemről az öröm! – biccentett Den.

5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn
Nocharity

Qui-gon a kemény kőpadlón ülve meditált. Váratlanul felsóhajtott és felemelte a fejét.
– Sajnálom, Obi-van.
A fiút meglepték a szavak, főleg ebben az állapotban.
– Tessék?
– A templomban kellett volna maradnod. Nem kellett volna engednem, hogy velem tarts. Hiba csúszott az ítélőképességembe.
– A döntést én hoztam meg – válaszolta Obi-van. – Én nem sajnálom, hogy itt vagyok.
Qui-gon mosolya olyan tompa volt, mint a cella megvilágítása.
– Még akkor is, ha fázol és éhes vagy?
– Ott vagyok, ahol lennem kell – jelentette ki a fiú halkan, de határozottan. – Melletted.

8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn