A ​korona jele (Star Wars: Jedi-növendék 4.) 23 csillagozás

Jude Watson: A korona jele

Egy királynő haldoklik. Dühös fia el akarja törölni a bolygón a választásokat, s uralkodni kíván. Ám nem ő az egyetlen örökös. Lehet, hogy valaki más viseli a láthatatlan korona jelét.
Qui-gon és az ifjú Obi-van Kenobi békefenntartóként érkezik a Gala bolygóra, és belekeveredik a hatalomért vívott halálos küzdelembe. Meg kell találni az igazi örököst. És ez a Jedik feladata.

Egmont-Hungary, Budapest, 2000
116 oldal · ISBN: 9636274312 · Fordította: Nemes Judit

Qui-Gon Jinn

csartak MP
Jude Watson: A korona jele

A délutáni ifjúsági SW matiné folytatódik, szinte éreztem a hatásszünetet, mint amikor benyögik a reklámok előtt az utolsó mondatot. A borítón jót mosolyogtam Qui-gon Megváltós bepózolásán. (Mukodj) A békefenntartó Jedi páros ismét elsimít egy majdnem halálos helyzetet. Közepesre értékelem, olvastam már rosszabbat is.

tomi0803
Jude Watson: A korona jele

Pörgős, kiszámítható, de jó kikapcsolódás volt, amit gyorsan el lehet olvasni.

Nocharity
Jude Watson: A korona jele

Obi-Wan mesterien ért hozzá, hogy rossz barátokat (és tanítványt :P) szerezzen. Érdekes történet volt, bár nekem a sok kreált-bonyodalomhoz képest túl happy lett a végére. A mellékszereplők sem lettek túl erősek ezúttal, de azért hozta a szintet, és olvastatta magát.

PAVideoStudio
Jude Watson: A korona jele

Sokban hasonlít az előző kötetre, a Rejtett múltra. Obi-Wan és mestere kapcsolata fokozatosan mélyül.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/kN5tYIQmN88

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Egmont-Hungary, Budapest, 2000
116 oldal · ISBN: 9636274312 · Fordította: Nemes Judit
Trillian26
Jude Watson: A korona jele

A sorozat ezen kötete is kellően izgalmas volt. Sajnos fordulatosnak nem nevezhetem mivel a történet nagy részéről előre tudni lehetett, hogy be fog következni. Számomra a korona jelének megjelenése (valaki a testén viseli, és csak az elsőszülött) picit furcsa volt. A főszereplők továbbra is végzik a dolgukat és megmentik amit lehet. Összességében ez a kötet is jó volt, kikapcsolódásnak tökéletes.

Baraby P

A megbánás néha a legtöbb, amit adhatunk azoknak, akiket bántottunk.

Kapcsolódó szócikkek: megbánás
Saille P

Qui-gon feladta a családi életet és a gyereknevelést, hogy Jedivé válhasson. Mindezt szabad akaratából tette. Egy Jedit semmi sem köti szorosan az ilyen élethez. Bármikor dönthetne úgy, hogy maga mögött hagyja. Ám ő tudta, hogy erre nem kerül sor.
Qui-gon lehajolt és felvett néhány szirmot a fűröl. Aztán lassan elengedte őket, és hagyta, hogy a lágy szellő tovarepítse. Ilyen is lehetne az élete, gondolta. Csak sodorná az élet, és bebarangolná az egész galaxist. Kockáztathatná az életét idegenekért. De akkor mit hagyna hátra?

Kapcsolódó szócikkek: Qui-Gon Jinn
Tirpák

Egy Jedi küldetése mindig abban a pillanatban kezdődik, amikor a lábukkal megérintik egy új bolygó felszínét. Ilyenkor minden érzékükkel a környezetre koncentrálnak. A ráhangolódás a látványra, a szagokra, a hangokra és az érintésekre segítik őket kapcsolatba kerülni az Erővel.

Kapcsolódó szócikkek: jedi
Nocharity

– A dolgok jól végződtek. Bevégezte a küldetését. Mégis szomorúnak tűnik.
– Nem csupán annak tűnök, szomorúságot is érzek – egészítette ki Qui-gon a nő szavait. – Próbáltam megérteni, miért. Néha a saját szívünk marad rejtély előttünk.

18. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Qui-Gon Jinn · szomorúság