A ​bizonytalan ösvény (Star Wars: Jedi-növendék 6.) 23 csillagozás

Békesség a harag fölött.
Becsület a gyűlölet fölött.
Erő a félelem fölött.
Obi-van Kenobi nem folytatja Jedi-tanulmányait, ehelyett úgy dönt, részt vesz a Melida/Daan bolygón dúló forradalomban. Mestere, Qui-gon Jinn visszatér Coruscantra, ahol a Jedi-templomban sokasodnak a gondok.
Obi-van jól érzi magát a barátaival, a forradalom vezetőivel. Együtt jutnak hatalomhoz – talál túl sok hatalomhoz is. Az események előrehaladtával a barátok ellenségekké válnak, és Obi-van helyzete egyre bizonytalanabb. Qui-gon már nincs mellette, hogy segítsen neki.
Obi-van csupán önmagára számíthat. Vagy mégsem…?

Eredeti mű: Jude Watson: The Uncertain Path

Egmont-Hungary, Budapest, 2002
126 oldal · ISBN: 9636277281 · Fordította: Nemes Judit

Obi-Wan Kenobi · Yoda · Qui-Gon Jinn · Tahl

Hippoforaccus P
Jude Watson: A bizonytalan ösvény

Így se jártam még… Nem csak elfelejtettem értékelni a könyved, de jelölni is az olvasást a molyon. Pedig tudva lévő, hogy „ha nem jelölted amolyon, nem is olvastad” :)
Na szóval, hasonlóan az előzőekhez, tömör, velős, nélkülöz mindenféle ömlengést, és izgalmas történet. Kifejezetten tetszik.

Trillian26
Jude Watson: A bizonytalan ösvény

Melida/Daan bolygón alakult események nem nagyon leptek meg. A Jedi-templomban történtek annál inkább, bár van egy sejtésem ki állhat az egész mögött. Remélem a következő kötetből már kiderül igazam van-e. Obi-van is rájön végre mi a helyes út, kíváncsian várom hogy alakul a kapcsolata volt mesterével. Jó könyv volt.

Nocharity
Jude Watson: A bizonytalan ösvény

A Melida/Daan eseményei kifejezetten tetszettek, és a végkifejletet is így tartom helyesnek. Qui-Gon cselekményszálát néha unalmasnak találtam, de azért érdekes is tudott lenni. Szerencsére az előző rész WTF faktorát is helyre tudták hozni, úgyhogy rendben volt.

Rokarege
Jude Watson: A bizonytalan ösvény

Nagyon unalmas volt, és még rövid is. Egyedül Qui-gon volt cselekményszála érdekes benne.

PAVideoStudio
Jude Watson: A bizonytalan ösvény

Érdekes, izgalmas is, és eddig a legdrámaibb a sorozatban, majdnem elsírtam magam – na jó, ez azért túlzás.:)
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/FSdv_EnrsMs

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Saille P

– Egy kitartó hívó szóról van szó – szólalt meg gyengédebben. – Te az egyik irányba mentél, Obi-van pedig egy másikba. Számomra úgy tűnik, te vagy az egyetlen, aki még mindig a fiút okolja. És ő még csak egy kisfiú, Qui-gon. Ezt ne felejtsd el.
Qui-gon hallgatott. Már megint azon kapta magát, hogy Obi-vanról vitatkozik. És ő nem akart a padavanjáról vitatkozni Tahllal vagy akár Yodával. Senki más nem tudhatja, milyen sokat invesztált bele önmagából ebbe a fiúba ilyen rövid idő alatt. És senki más nem tudhatja, mekkora fájdalmat okozott neki Obi-van döntése.

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn · Tahl · Yoda
Nocharity

Pánik örvénylett a lány tekintetében, ahogy Obi-vanra pillantott.
– Itt vagyok. – Obi-van mélyen a szemébe nézett, és remélte, hogy elűzheti a rettenetét. – Ne félj, nem hagyom, hogy bármi bajod essen!

1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi