A ​Gyűrűk Ura – A Gyűrű szövetsége (Képes útmutató) 32 csillagozás

Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A Gyűrű szövetsége (Képes útmutató)

E ​képes útmutató sorrendbe szedve mutatja be A Gyűrűk Ura filmtrilógia első részében felbukkanó szereplőket, helyszíneket, tájakat és varázslatos tárgyakat.
Ebben a gazdagon illusztrált kötetben bőséges mennyiségű információt és egyedülálló képanyagot találhatunk a Gyűrűszövetség tagjairól, a Gyűrűlidércekről, az orkokról és az első filmben felbukkanó főszereplőkről. Lélegzetelállító képeket láthatunk továbbá Hobbitfalváról, Orthancról és Móriáról, sőt a könyvhöz tartozik egy különleges, kihajtható melléklet is, amelyen Középfölde térképe mellett az összes különleges helyszín helyett kapott.
Pierre Vinet bámulatos fényképei és a csodálatos kísérőszöveg egyedülálló utazásra viszi az olvasót a Peter Jackson rendező által újraálmodott világba. A könyv lapjain feltárul előttünk az Egy Gyűrű ősrégi története, megtudhatjuk, miként ragadták el szörnyűséges küzdelmek árán alkotójától, Szaurontól, a Sötét Úrtól, és hogyan veszett nyoma több ezer évre, mielőtt egy Zsákos Bilbó… (tovább)

Alexandra / Szukits, Pécs, 2001
72 oldal · ISBN: 9639393754 · Fordította: Horváth Norbert

ViveEe P
Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A Gyűrű szövetsége (Képes útmutató)

Nekem tetszett. Szépen van összerakva a könyv. A közepén pedig a kihajtható térkép külön kellemes meglepetés volt.
Újat nem mond olyannak, aki 10.000x látta a filmeket, de annak se aki 5x. De ettől még tetszett. :)
Örülök, hogy a polcomon látom. :)

zamil
Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A Gyűrű szövetsége (Képes útmutató)

Jól sikerült útmutató a Gyűrűk Ura filmtrilógiához. A képek szépek, a szöveg sok újat nem mond, de nem is rajongóknak íródót, inkább azoknak akik ismerkednek a filmmel és ami mögötte van.

Leah

Jó kis könyv:)
Jó volt fel idézni a történetet, amúgy nem mond sok újat egy olyan gy.u. fannak mint én (kis egoXD)
Na jó talán azt tudtam meg hogy kinél mi van.. mármint hogy egy személy mit hord magával ^^

Nazgul
Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A Gyűrű szövetsége (Képes útmutató)

Érdekes, képekkel illusztrált összeállítás. Mindenkinek ajánlom, aki bele akar kezdeni A Gyűrűk Urába, vagy némi pluszinformációkat szeretne róla gyűjteni.

Effi89
Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A Gyűrű szövetsége (Képes útmutató)

8. osztályos koromban gyűjtögettem össze a zsebpénzemből rá a pénzt, akkor nagyon dübörgött a Gyűrűk Ura láz. (Nálam azóta is dübörög.) Szép könyv, sok pluszt nem hiszem, hogy adna annak, aki olvasta a könyveket, mivel én nem tartozom ebbe a táborba, gyarapodtak a háttérismereteim. Mai napig szívesen veszem a kezembe, ha valamire nem emlékeznék, vagy csak úgy lapozgatni.

mary_chan
Jude Fisher: A Gyűrűk Ura – A Gyűrű szövetsége (Képes útmutató)

Jó kis könyv volt,csak rövid. Egy-két új dolgot megtudtam,de a többi már ismerős volt.