A ​Felföld bársonya (Bársonyos 2.) 63 csillagozás

Jude Deveraux: A Felföld bársonya

Az ​igaz szerelem útjába nem lehet akadályokat állítani. Vagy mégis? A gyönyörű és vad Bronwynt és a délceg lovagot, Stephen Montgomeryt az Isten is egymásnak teremtette. Henrik király is úgy döntött, összeházasítja őket, hogy angol nemes vegye át a harcias skót klán vezetését a kardos menyecskétől. Csak éppen Bronwyn gyűlöli az angolokat, akik megölték az apját, és mind közül leginkább Stephent, aki volt olyan pökhendi, hogy még a saját esküvőjét is lekéste. Stephen viszont nem érti, miként lehet ez a pazar, érzéki nő egyben klánfőnök, miért engedelmeskednek minden parancsának a rettegett felföldi harcosok. Fel nem fogja, miért nem érti meg Bronwyn, hogy fontos családi okok miatt késlekedett. És van valami, ami mindkettejük előtt rejtély: miért vágynak akaratuk ellenére is a másik érintésére, csókjára, ölelésére, szerelmére… Mindkettejüknek nagy utat kell bejárniuk lelkük útvesztőiben, túl kell élniük harcokat és cselszövényeket, mire rájönnek: a szerelmet adni kell és nem várni,… (tovább)

Eredeti cím: Highland Velvet

Eredeti megjelenés éve: 1982

Magyar Könyvklub, Budapest, 2001
398 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635473710 · Fordította: Rindó Klára

Tamlilla>!
Jude Deveraux: A Felföld bársonya

Aranyos volt, de azért az írónő néha kegyetlen eseményeket is belecsempészett és engem személy szerint nagyon érzékenyen érintett. Ebben a részben is és az előzőben is. Valahogy túl keménynek éreztem az egész történethez képest.
Ettől függetlenül nem szűnök meg rajongani az ilyen skótos történelmi romantikusokért.

Fairymysz>!
Jude Deveraux: A Felföld bársonya

Kezdem úgy érezni, hogy ez nem az én sorozatom. :( Míg az első kötetben Gavint, a férjet nem bírtam, itt most Bronwyn verte ki nálam a biztosítékot a folyamatos nyavalygásával. Jaj, én vagyok a MacArran klán feje, úgyse csinálom, amit mondasz, még akkor sem, ha neked van igazad!
Brrr….
Most nem tudom eldönteni, akarom-e egyáltalán folytatni.

Heni_s_BookBar>!
Jude Deveraux: A Felföld bársonya

Nagyon tetszett! Imádom a skót történelmi romantikus regényeket, így ez a történet sem okozott számomra csalódást. Sőt, jobb volt, mint amire számítottam! A történet gyorsan haladt és fordulatos volt, hamar ki is olvastam a könyvet. A szereplők szerethetőek és mind a ketten erős egyéniségek.
5 csillag!

Veress_Éva>!
Jude Deveraux: A Felföld bársonya

Stílusában hasonló mint az első kötet. Összességében tetszett, méltó folytatása az első kötetnek. Mindenféleképpen folytatom a sorozatot.

Sünike>!
Jude Deveraux: A Felföld bársonya

Legalább húsz éve vettem meg németül. Ma már csak arra emlékszem, hogy akkor nagyon tetszett.

Kiera>!
Jude Deveraux: A Felföld bársonya

a 4 közül ez a legkedvencebb. valószínűleg azért mert skótos és azokat imádom.

Jude Deveraux: A Felföld bársonya

Stephen és Bronwyn történetére már az előző részben utalt az írónő, hát nem is bírtam sokáig pihentetni e kötetet a polcon, izgalommal vegyes érdeklődéssel vágtam bele az olvasásba. S attól tartok,a Montgomery-fivérek teljesen magukba bolondítottak… Csak úgy olvadoztam megint. Főhőseink elbűvöltek: Stephen angol, Bronwyn skót, ráadásul mindketten nyakas, erős személyiségek, így óhatatlanul szikrázott köztük a levegő, hol ilyen okból, hol olyanból… Folytatódott a mellékszereplők története is, egyre több minden derül ki e néha-néha szövevényes meséből. Kiváló mese, igazán olvastatja magát. Garantáltan újraolvasós.

Tina84>!
Jude Deveraux: A Felföld bársonya

Alapvetően jó kis történet az izgalmas skót Felföldön amit amúgy is imádok. Stephen egy imádni való pasi, akit végig nagyon sajnáltam amiért ezt a hárpiát kellett feleségül vennie. Bronwyn annyira ellenszenves volt hogy miatta lassabban haladtam a könyvvel is. Ostoba, büszke és önfejű, nem érdemelte meg Stephent.

Harben sértett arcot vágott:
– Csak egyetlen éjszakára akarsz maradni? – mordult fel. – Hát miféle ember vagy te? A feleséged csontsovány… és gyerekeid sincsenek. – Nem adott időt a fiúnak, hogy közbeszóljon. – De ne aggódj, majd itt feltápláljuk, és a jó kis házilag főzött sör pedig majd gyermeket plántál a feleséged hasába.
Stephen bólintott, mintha valami komoly bölcsességet hallott volna.
– Nahát – válaszolta csodálkozva –, én mindig azt hittem, hogy attól lesz várandós, amit esténként űzök vele, és erre tessék, kiderül, hogy a házilag főzött sör a gyerekáldás titka.

miaow P>!

– Rohadt hideg ez az ország ahhoz, hogy az ember csupasz seggel rohangásszon – morogta Stephen. És fellibbentette ingét, kivillantva csupasz hátsó fertályát.
Tam felnevetett.
– Most legalább tudod, hogy mit hord a skót a tartánja alatt. – Aztán komolyra fordította a szót. – Nem véletlenül öltözünk így. A kockás takaró segít elrejtőzni a sűrűségben. Ezt a ruhát könnyű levetni és felvenni. Skócia nedves ország, itt nem engedheted meg magadnak, hogy testhez tapadó, nedves öltözéket viselj, mert pillanatok alatt elvisz a tüdőgyulladás. A takaró nyáron hűvös, az állandó súrlódás télen melegíti a térdedet, ráadásul a családi ékszereidet körüllengő friss légmozgás határozottan növeli a teljesítőképességedet – tette hozzá csillogó szemmel.
– Örömmel hallom – felelte Stephen.

hrabi>!

Elfintorodott, mert elképzelte, vajon miféle nő lehet az, akit az apja alkalmasnak talál arra, hogy örökösének jelölje. Legalább negyven esztendős, őszül és kétszerte vastagabb nála. A nászéjszakájuk egész biztos birkózássá fajul, amennyiben el akarják dönteni, hogy ki legyen felül…. és Stephen erősen tartott tőle, hogy ő fog veszteni.

miaow P>!

Stephen mosolygott. Jó volt újra itthon lenni, hallgatni, hogy Gavin és Raine hogyan vitatkozik, és ugratja Milest. Fivérei nemigen változtak az elmúlt néhány hónapban. Raine, ha lehet, még erősebb és egészségesebb, mint legutóbb. Miles most is magának való, de mégse tagadhatná le, hogy ő is Montgomery. Gavin pedig egybefogja a családot. Gavin olyan akár a föld: megbízható és szilárd. Ahol ő van, az a Montgomery család otthona.

Bársonyos sorozat · Összehasonlítás