Szemtől ​szemben a depresszióval 16 csillagozás

Juan Antonio Vallejo-Nágera: Szemtől szemben a depresszióval

Meggyötört tekintet, fájdalmas arckifejezés, elesettséget sugárzó testtartás… A szomorúság szobrát lehetne megmintázni róla. Vagy csak beteg? Szinte biztos, hogy az, mégpedig „korunk betegségében”, a depresszióban, az egyik legkeservesebb nyavajában szenved. Nemcsak számára gyötrelmes a kór, de a környezetét, hozzátartozóit, rokonait sem hagyja nyugodni. Mit tehet ilyenkor a beteg? A családtag? És mire képes a mai orvostudomány a depresszió gyógyításában? Az eddig harminchárom spanyol kiadást megért mű a depresszió és az ahhoz gyakran kapcsolódó kóros felhangolt állapot, a mánia valóságos enciklopédiája. A spanyol pszichiáter könyve egyszerre nyújt könnyen érthető és alapos eligazítást mindazoknak, akik a saját bőrükön tapasztalták meg, milyen szörnyű a depresszió, és azoknak is, akik egy családtag révén kerültek kapcsolatba ezzel a betegséggel.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lélek-kontroll Háttér

Háttér, Budapest, 2000
180 oldal · ISBN: 9638128925 · Fordította: Schéry András
Háttér, 1999
180 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638128437 · Fordította: Schéry András

Robberator>!
Juan Antonio Vallejo-Nágera: Szemtől szemben a depresszióval

Aki elolvasta a könyv eleji figyelmeztetést, pontosan tudja, mire számíthat. Nagyon jól ütemezett a könyv, az elején megkapjuk a legfontosabb praktikus tudnivalókat, amik a családot és beteget érintik. Majd kitér a depresszió irodalomtörténetére, megerősítve, hogy ez nem „társadalmi betegség”, ahogy sokan szeretik emlegetni. Majd átvezet felületesen az elméleteken, mélyebbre hatóan a kezeléseken, az akkori áttöréseken, „gyógymódokon”.

Igazából a molyos értékelésekkel vagyok a legkevésbé megelégedve, mert valakinek azért nem tetszik a könyv, mert nem romantizálja a betegséget, másnak meg azért, mert magára veszi, majd figyelmen kívül hagyja az író segítő intelmeit.

A könyv legfeljebb nekem száraz a végéhez közeledve, de akit ez nem érdekel már, nyugodtan kihagyható. Én kíváncsi lettem volna több elméletre, még ha gyakorlati hasznuk nem is volt annak idején. De nem kell mindent átfedőnek lennie, hogy jó legyen. Számomra sok új infóval szolgált, és összességében tetszett.

btunde P>!
Juan Antonio Vallejo-Nágera: Szemtől szemben a depresszióval

Lehet, hogy hiba csillagozással értékelnem ezt a könyvet, mert igazából magam sem tudom. ’99-es kiadás, az akkori előszó szerint aktuális. Én nagyon elavultnak érzem, de tényleg nem tudom megítélni, hogy akkor mennyire volt aktuális.
Eléggé elszomorított, hogy azt írja az emberek 10-25%-át érinti ez a betegség. A tíz százalékkal talán még megbarátkoznék, de a 25…
Igen, azt is megtudtam a könyvből, hogy én végtelenül hitvány, irigy és önző vagyok, mert nem értem meg őket. Egyébként nem igaz, hogy nem értem meg őket, csak azt nem értem meg, sokan miért nem kezeltetik magukat, és ha önként nem, miért kell megvárni, hogy mindenkit tönkretegyenek maguk körül mikor végre rá lehet kényszeríteni őket a kezelésre, ha egyáltalán rá lehet.
Ez amúgy inkább a dühöngő őrültekre vonatkozik. Lehet én tudok túl keveset a témáról, de én pl. nem tudtam, hogy az ilyenek depressziósok, itt pedig van róluk szó, tehát oda vannak sorolva.
A családtagoknak tényleg egy jó kezelési útmutató lehet.

FeketeAlex I>!

A depressziósok egyik leggyakoribb panasza az, hogy őket senki sem érti meg.

FeketeAlex I>!

A depressziósnak vajmi csekély vigasz, hogy sok társa van a szerencsétlenségben.

FeketeAlex I>!

A BETEGSÉG ARRA KÉSZTETI ŐKET, HOGY GYÖTÖRJÉK AZOKAT, AKIK A LEGJOBBAN SZERETIK ŐKET.

FeketeAlex I>!

Manapság mindenki a depresszióról beszél, és majdnem mindenki azt hiszi magáról, hogy depressziós.

FeketeAlex I>!

Némelyek úgy gondolják, korunk betegsége nem a depresszió, hanem az életuntság.

Szelén>!

Bennünket orvosokat, akik depressziósok százait kezeltük, meglep, hogy mindig azt mondják: 'Inkább bármilyen más betegséget, mint ezt.'
Ez nem üres frázis, TISZTA SZÍVÜKBŐL MONDJÁK, és nemcsak amikor depressziósak, hiszen akkor azt is gondolhatjuk, hogy nem emlékeznek ugyanolyan elevenen korábbi szenvedéseikre. Megismétlik ezt akkor is, amikor a depresszió már elmúlt, és elfogulatlanul össze tudják hasonlítani műtétek, nehéz szülések, törések, görcsök, begipszelt és mozgásképtelenné vált végtagok stb. emlékével.

Szelén>!

A kapcsolat A DEPRESSZIÓSSAL NYOMASZTÓ. Betegsége arra kényszeríti, hogy szomorúságot, pesszimizmust, kedvetlenséget árasszon maga körül. Nem ismer lazítást…