Válogatott ​versek 25 csillagozás

József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek József Attila: Válogatott versek

Talán ​úgy vagyok József Attilával, mint tulajdon árnyékommal, igen. Talán. Elfogadtam a létezését. Már nem is foglalkozom vele. Azaz, mégis. A bennem is munkáló hiúság okán, néha szívesen letagadnám. Tagadhatatlan. Falra tudnák mászni, ha a plafonra kúszik, fölébem kerül s kicselez. Van, hogy elviselem. Effélék. Nota bene, hasonló a kötődésem a nyelvhez mint olyanhoz, megközelítőleg. Magától értetődik, hogy szimultán, több fronton is hadat viselek.
Fenyves Marcell

József Attila verseiből mindannyiunknak beugranak sorok, amikor rá gondolunk. Persze mindenkinek más és más, mert ő a „mindenhol tanítható: óvodától egyetemig”. Ahogy Cseh Tamástól hallottuk. A felnőtt olvasókat sokszor hozza zavarba a témaválasztása, ami a legfontosabb dolgainkba nyúl bele, a sorokon átütő elképesztő tehetség pedig bármilyen elemzést vagy ajánlást nagyon nehézzé tesz. Mit is lehetne mondani egy olyan emberről, aki, mint a múlt század fiatalon meghalt költői és zenészei közül mások is, az… (tovább)

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Európa Diákkönyvtár Európa · Talentum diákkönyvtár Akkord · Klasszikus magyar líra Kossuth · Nemzeti Könyvtár Magyar Közlöny · Válogatott versek Tóth

Akkord, Budapest, 2024
Kedvenc, Székelyudvarhely, 2016
Magyar Közlöny, Budapest, 2016

József Attila: Válogatott versek

József Attila egy zseni volt. Számomra a legnagyobb magyar költő. Rövid élete alatt annyi sok szép, szomorú verset hagyott ránk, ami szinte hihetetlen. E kötet sok sok sorát idéztem az idézetek között, de a kedvencem:
Úgy szeress, mint
ha jó volna,
mintha szívem
szíved volna.

Ezeket a költeményeket még sokszor újra fogom olvasni.
Köszönöm @K_Kata99 ezt a szülinapi ajándékot. :) :)

József Attila: Válogatott versek

Nagyon jól esett a lelkemnek ez a kis válogatás.
Imádtam anno középiskolában mikor a magyar tanárom a magyar költőkről beszélt és ahogy a verseket felolvasta. Én már akkor József Attilát nagyon megszerettem. Így, hogy már 2 éve nincs magyar irodalom órám már rettenetesen hiányzott a magyar versek világa.
Úgyhogy haza jött velem ez a válogatás.

Tetszettek a versek, több kedvencem is lett: Kedves Jocó!, Egyedül, Ember is; magyar is; magam is, És keressük az igazságot, Tiszta szívvel, Tedd a kezed, Vigasz, Mama, Altató, Születésnapomra, Tudod, hogy nincs bocsánat, (Talán eltűnök hírtelen…)

Továbbra is a kedvenc magyar költőm marad József Attila, és örülök, hogy az iskola falain kívül is olvastam tőle. Még több verset mint amit az iskolában tanítanak.

Még sokszor fel fogom lapozni ezt a válogatást a kedvenc verseimért, az biztos.

Akkord, 2008
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632520148
konnyufanni>!
József Attila: Válogatott versek

Nagyon szeretem a magyar költőket, akik a szenvedésükről, depressziójukról, de előfordul hogy boldogságukról is alkotnak verseket, ami miatt nagyon együtt tudok érezni velük.

József Attila (számomra) az egyik legfontosabb költője, a művei annyira élethűek, hogy teljesen megérzem az érzelmeit .
Ezért van az, hogy elég sokszor veszem elő Attila műveit. Mert sose tudom megunni. Mindig találok valami újdonságot a műveiben!

Ikarosz>!
József Attila: Válogatott versek

Töredelmesen bevallom, a vers sosem volt az én műfajom, és talán nem is lesz soha.
Azért csak nekigyűrkőztem ennek a könyvecskének, és többször is úgy voltam, hogy ebből ennyi éppen elég, mégis újra visszatértem hozzá.
Szép és őszinte.

dre>!
József Attila: Válogatott versek

Mit lehetne írni József Attiláról, amit még nem mondtak el róla? Az én szememben ő az egyik legnagyobb magyar költő. Ha lehet így fogalmazni: a kedvencem. A versei változatosak, néha ellentmondásosak is, de én nagyon szeretem őket. A kedvencem pont nem volt benne ebben a válogatásban (az Óh szív! nyugodj!), de kaptam helyette sok olyat, amiről még nem hallottam, és voltak olyanok is, amiket fejből el tudtam mondani spoiler
Az a legjobb dolog a versekben, hogy minél többet olvasok, annál többet szeretnék még.

R_Kingaa>!
József Attila: Válogatott versek

József Attila az egyik kedvenc magyar költőm, akitől eddig olvastam. Mostanában meglehetősen rákaptam a versekben való elmélyülésre, és e költő volt az, aki költeményeivel magasan kiemelkedett a többi közül.
Versei közérthetőek, érzelmesek, ízes rímekben gazdagok, és szerethetőek voltak. Jó néhány költeményt régi ismerősként üdvözölhettem (Mama, Altató, Levegőt!…), és fejből szavaltam végig, ilyenkor melegség járta át a szívemet.
Kevésnek éreztem ezt a rövidke vers válogatást, biztosan fogok még a költő gyűjteményéből olvasni, hiszen a lelkem szomjazza ezeket a megnyugvást hozó-, olykor fájdalmas költeményeket.
Olvassátok!:)

Nieve>!
József Attila: Válogatott versek

Kihívás miatt olvastam, és eszembe jutott, milyen rég vettem kezembe magyar klasszikust, pláne magyar verseskötetet. Napi 10 verset szerettem volna olvasni, aztán olykor megszaladt velem a ló, máskor meg nem volt időm leülni a kötet mellé. József Attilához hangulat kell, minden verse máshogy éri el az embert. Egy-egy közismert versekből álló sor után beékelt sötét, elgondolkodtató pár soros ki tudott zökkenteni az olvasásból. Többet kéne verseket olvasnom… Mindenkinek többet kéne verseket olvasnia.

mirq>!
József Attila: Válogatott versek

Nem tudott annyira megfogni, mint Ady, de jobb volt annál. Tetszett.

bagie P>!
József Attila: Válogatott versek

Egy kihívás miatt olvastam.
Megtaláltam benne sok-sok kedvenc versemet, és jó párat még el is tudtam mondani fejből… (egy kicsit még büszke is voltam magamra, hogy majd 20 év távlatából is előjönnek a memoriterként megtanult versek)… de sok vers mellé hiányzott egy magyar tanár „ezt gondolta a költő” c. magyarázata, vagy valamilyen életkörülmény mellé olvasása, amihez viszont most nem volt hangulatom (azért a hátrányát is éreztem a középiskolai tanulmányok időbeli távolságának).

hobor_ria>!

Ha megszeretlek, kopogtatás nélkül bejöhetsz hozzám,
de gondold jól meg,
bántana, ha azután sokáig elkerülnél.

39. oldal, 1925. júl.–aug. Akkord Kiadó (2008)

Úgy szeress, mint
ha jó volna,
mintha szívem
szíved volna.

Tedd a kezed 48. oldal

hobor_ria>!

Szidj, kérj, dörögj és hozd a reményt nekünk,
Mert hogyha nem remél a költő,
Más ki remélne az új hazában.

18. oldal, [1922. nov. – Akkord Kiadó (2008)]

gazibla IP>!

Jöjj, kedvesem, tested lelkembe hullasd,
bennünk a föld barázdát rejteget.

Rög a röghöz 21. oldal

Küldjetek könyvet, bármely ostobát,
mert megőrjít a patkánypuha éj,
az asszony nélkül gyötrő szenvedély.

Lebukott (67. oldal)

Óh mennyire szeretlek téged,
ki szóra bírtad egyaránt
a szív legmélyebb üregeiben
cseleit szövő, fondor magányt
s a mindenséget.

Óda 99. oldal

Hiába fürösztöd önmagadban,
Csak másban moshatod meg arcodat.

Nem én kiáltok 28. oldal

gazibla IP>!

Légy egy fűszálon a pici él
S nagyobb leszel a világ tengelyénél.

Nem én kiáltok 28. oldal

gazibla IP>!

„Nem tudok járni s nem ülhetek veszteg.
Hozzád vonszolnak, löknek tagjaim.”

Gyernekké tettél (133. oldal)

…ő a szívem gyökere-ága.

Akit ringattam vigyázva, ölben,
óh hogy aggódtam – elveszik tőlem!

Mikor az uccán átment a kedves 37. oldal