József ​Attila válogatott levelezése 0 csillagozás

József Attila: József Attila válogatott levelezése

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

yumechan>!

[…] az élet utált és unott, az emberek meg gonoszak, buták és rosszakaratuak, minden szép és jó szándék hulla lesz az ostobaságuk temetőjében.

yumechan>!

[…] és remegő vágyaink összetalálkoznak az esthajnalcsillagon, melynek egyik fele a te szivedből, másik fele még az enyémből hajlik az égboltozatra.

Kapcsolódó szócikkek: Esthajnalcsillag · szerelem · vágy
yumechan>!

Nagy idő volt az a hónap, amióta elváltunk, de nagy idő kell ahhoz is, hogy a vizek „felszálladjanak”, hogy azután bő, meleg csöppekben hulljanak az őket váró földekre. Igy találkozunk megint most mi is, akármit mondtál, akármit mondsz és akármit fogsz mondani, mert az eső akkor is lehull, ha a föld nem veszi magába.

yumechan>!

De erős leszek. Mindent, mindent elbirok én, […] Csak a föld be ne törjön alattam

yumechan>!

Én ismerem a művész pszühét, tudom, hogy nekik sok minden szabad, felül állanak a társadalmi konvenciókon, az illendőség kérdésén, szabad nekik kérdésekre, levelekre is nem válaszolni. Ezt megteheted mással, közönséges ember fiával, vagy nálad magasabban állóval is, büszkeségből, de nem teheted meg velem szemben, aki téged nem a konvenció, a társadalmi elhelyezettség, a vérrokonság mértékével mér, hanem azt hiszi, hogy több volt neked, mint más s te is több voltál neki, mint más, mert megnyilatkozott előtte sokszor a lelked, a sirásod, a fájásod, és akkor én vettem a kezembe a szivedet és megsimogattam a meggyötörtet és akkor tudtad, hogy gyónásod, őszinteséged jó helyen történt, mert jól esett a simogatás, a becézés, mert megenyhültél, megerősödtél általa, mert érezted, hogy van mégis valaki, aki önzetlenül, hála kivánás nélkül is szeret.

yumechan>!

Korda Vince fest most különben, a kép gyönyörűnek igérkezik, de nem én (érzésem szerint) hanem egy megdöbbentően szuggesztiv félhülye van a vásznon eddig. S az a rémes, hogy nagyon hasonlít hozzám.

143. oldal - József Attila - József Jolánnak