5. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
10. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Altató 145 csillagozás

József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
ISBN: 9789633734391 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely
Sanoma, Budapest, 2011
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155008948 · Illusztrálta: Lenhardt László
Móra, Budapest, 2011
8 oldal · ISBN: 9789631190038 · Illusztrálta: Szalma Edit

Izolda +SP
József Attila: Altató

Sosem értettem, hogy a bátyámnak miért van névre szóló altatóverse, nekem pedig miért nincs…

Csoszi P
József Attila: Altató

Az egyik legszebb altató:-)

Móra, Budapest, 1974
8 oldal · ISBN: 9631101304 · Illusztrálta: Würtz Ádám
Boglárka_Madar P
József Attila: Altató

Igazából 2 példány is van belőle, úgyhogy van egy a nappaliban és egy a gyerekszobában, így mindig kéznél van. Dóri forgatja is sűrűn, szinte minden nap előkerül. Nézegeti a képeket, néha megengedi hogy fel is olvassam neki. :) Ha kicsit nagyobb lesz meg is tanuljuk! :D

Aranyhal, Budapest, 2001
8 oldal · ISBN: 9639268615 · Illusztrálta: Haui József
tündérrózsa P
József Attila: Altató

Kis nosztalgia. Nagyon szeretem, főleg ezt a kiadást.

Ninácska P
József Attila: Altató

Szerintem nincs olyan ember, aki ne találkozott volna már József Attila e csodálatos olvasmányával. Nem véletlen, hogy a szerző egyik legsikeresebb, legkedveltebb kötetévé nőtte ki magát.
Ajánlom Mindenkinek!

latinta SP
József Attila: Altató

Kedd esti mese fürösztés után.
A könyvet ketten olvastuk: Márti kézzel-lábbal-foggal, @worsi pedig a fürdőszobából hallgatta az átiratokat, és jókat kuncogott rajta (utólag mesélte).
A rímbe ugyan sehogyan sem fért bele a lánynév, de azért hozzá lehetett tenni:
„Aludj el szépen, kis Balázs.” – meg Márti.

Gyöngyi69
József Attila: Altató

Gyermekeim kedves verse-meséje volt ez a leporellón megjelent József Attila mű. Olyan sokszor kérték, hogy ezt meséljem el, hogy bár még egészen kicsik voltak, de már kívülről fújták. A lányom még egy városi mesemondó pályázaton díjat is nyert vele.

Emília5
József Attila: Altató

Régi kiadású, Füzesi Zsuzsa által illusztrált példány van meg. Még a kisfiamnak olvasgattam sokszor. Egyik kedvenc gyerekversem volt mindig, és neki is. Jó visszaemlékezni az együtt töltött pillnatokra, ahogy olvastuk, mondtuk ezt az örökérvényű, kedves verset.

Millázs
József Attila: Altató

Nagyon szép könyv! Kedves rajzok színesítik ezt a lapozgatót. A vers pedig időtlen, könnyen érthető.

Wolly

A távolságot, mint üveg
golyót, megkapod, óriás
leszel, csak hunyd le kis szemed, –
aludj el szépen, kis Balázs.