1. legjobb klasszikus könyv a molyok értékelése alapján
4. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
7. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján
8. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Altató 194 csillagozás

József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató József Attila: Altató

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Tagok ajánlása: 0 éves kortól

Móra, Budapest, 2017
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157267 · Illusztrálta: Szalma Edit

Izolda P>!
József Attila: Altató

Sosem értettem, hogy a bátyámnak miért van névre szóló altatóverse, nekem pedig miért nincs…

Csoszi>!
József Attila: Altató

Az egyik legszebb altató:-)

Móra, Budapest, 1974
8 oldal · ISBN: 9631101304 · Illusztrálta: Würtz Ádám
Dénes_Gabriella>!
József Attila: Altató

A verset, azt hiszem, mindannyian kívülről tudjuk. Valamikor elemiben tanultuk mi, ám sosem ragadott meg eléggé, mert csak a kisfiúknak szólt. (Nyolcéves énemmel nem vitatkozunk arról, hogy kinek szól, és kinek nem!)
Füzesi Zsuzsa illusztrációi nagyon aranyosak, részletgazdagok.

tündérrózsa>!
József Attila: Altató

Kis nosztalgia. Nagyon szeretem, főleg ezt a kiadást.

Boglárka_Madar P>!
József Attila: Altató

Igazából 2 példány is van belőle, úgyhogy van egy a nappaliban és egy a gyerekszobában, így mindig kéznél van. Dóri forgatja is sűrűn, szinte minden nap előkerül. Nézegeti a képeket, néha megengedi hogy fel is olvassam neki. :) Ha kicsit nagyobb lesz meg is tanuljuk! :D

Aranyhal, Budapest, 2001
8 oldal · ISBN: 9639268615 · Illusztrálta: Haui József
latinta P>!
József Attila: Altató

Kedd esti mese fürösztés után.
A könyvet ketten olvastuk: Márti kézzel-lábbal-foggal, @worsi pedig a fürdőszobából hallgatta az átiratokat, és jókat kuncogott rajta (utólag mesélte).
A rímbe ugyan sehogyan sem fért bele a lánynév, de azért hozzá lehetett tenni:
„Aludj el szépen, kis Balázs.” – meg Márti.

Ingryd>!
József Attila: Altató

Ezt a verset, azt hiszem, mindenki ismeri, tanulta. Én nem szerettem, amikor tanulni kellett, annyira fiús volt és annyira nem érdekelt. De azért muszáj volt…
Ma már nem bánom, szeretem olvasgatni (vagy ha nincs kéznél a könyv, felmondani) a kislányomnak, aki élvezettel hallgatja mi mást is tehetne?. :D

Gyöngyi69>!
József Attila: Altató

Gyermekeim kedves verse-meséje volt ez a leporellón megjelent József Attila mű. Olyan sokszor kérték, hogy ezt meséljem el, hogy bár még egészen kicsik voltak, de már kívülről fújták. A lányom még egy városi mesemondó pályázaton díjat is nyert vele.

Emília5>!
József Attila: Altató

Régi kiadású, Füzesi Zsuzsa által illusztrált példány van meg. Még a kisfiamnak olvasgattam sokszor. Egyik kedvenc gyerekversem volt mindig, és neki is. Jó visszaemlékezni az együtt töltött pillnatokra, ahogy olvastuk, mondtuk ezt az örökérvényű, kedves verset.

Wolly>!

A távolságot, mint üveg
golyót, megkapod, óriás
leszel, csak hunyd le kis szemed, –
aludj el szépen, kis Balázs.