A ​rock and roll kitaszítottjai 5 csillagozás

a Skrewdriver története, 1977–1993
Józan Zoltán: A rock and roll kitaszítottjai

A Skrewdriver a világ leghíresebb, legkedveltebb és bizonyos körökben leggyűlöltebb R.A.C. zenekara volt, ez a régvárt könyv végre magyarul mutatja be Ian Stuart életét és együttesének történetét, anekdótákkal, sztorikkal fűszerezve, rengeteg képpel illusztrálva. A könyv betekintést nyújt Anglia skinhead-színterének belső történéseibe is, amit magyar nyelven még senki sem taglalt ilyen részletességgel. Hiánypótló mű!

Loyalty Records, Budapest, 2010

redneck82>!

Józan Zoltán: A rock and roll kitaszítottjai a Skrewdriver története, 1977–1993

Egy kiváló zenekar és frontemberének rövid, de velős története. Egy nap alatt kiolvasható, de a benne foglaltak feldolgozása, elemzése napokat, heteket is igénybe vehet. Nem gondoltam soha hogy egyszer egy magyar szerző tollából fogom olvasni a mozgalom egyik legmeghatározóbb együttesének indulását és legendává válását. Nem csoda hogy számtalan zenekarra volt hatással, magyar és külföldi csapatok még a mai napig feldolgozzák a számait. Hogy ki volt Ian Stuart és milyen szerepet töltött be a Skrewdriver, arra az én rövid értékelésem nem fog választ adni. Nem is próbálom leírni ebben az értékelésben. Akit érdekel, olvassa el azt a művet. Nem fogja megbánni. Hail Victory!

Andriska>!

Józan Zoltán: A rock and roll kitaszítottjai a Skrewdriver története, 1977–1993

Ma olvastam ki harmadszor. Nagyon jól megírt, hangulatos alapmű!