Az ​elme harctere 9 csillagozás

Hogyan nyerd meg a harcot a saját elmédben?
Joyce Meyer: Az elme harctere

– Hogyan nyerd meg a harcot a saját elmédben? –
„Életváltoztató erő van abban, amikor felfedezzük, hogy a problémáink gyökerét a rossz gondolatok jelentik, és hogy képesek vagyunk megváltoztatni az életünket a gondolkodásunk megváltoztatása által. Isten Igéje világossá teszi számunkra, hogy a gondolkodásunkat meg kell újítanunk, hogy megtanulhassunk úgy gondolkodni, ahogy Isten gondolkodik. Amikor ezt megtesszük, akkor képesek leszünk élvezni azt az életet, amit Isten szánt nekünk – a szabadságot, a békét és az örömöt. Lehet, hogy vannak az életednek olyan megkövült területei, amiket fel kell törni. Hadd mondjam bátorítólag: Isten melletted van. Egy háború zajlik, és az elméd a harctér. A jó hír azonban az, hogy Isten a te oldaladon harcol.” – Joyce Meyer

Immanuel Alapítvány, Budapest, 2013

Csippi>!

Talán mindannyiunknak jót tenne, ha időt szánnánk rá,hogy megfigyeljük a madarakat. […]
Ha nem is mindennap, legalább hébe-hóba időt kell szakítanunk arra, hogy megfigyeljük őket, és emlékeztessük magunkat, milyen gondoskodásban is van része tollas barátainknak. A szó szoros értelmében fogalmuk sincs, mit fognak enni, mégsem láttam soha egyiküket sem az aggódástól kapott idegösszeroppanás állapotában üldögélni egy faágon.

KoFa>!

Mikor a saját erőnkből próbálunk meg véghezvinni valamit, kudarcot vallunk, azután rájövünk, hogy ki kell várnunk Őt, szívünk pedig hálaadással és dicsérettel telik meg, amikor látjuk, ahogy Ő felkel és megteszi azt, amire mi magunktól képtelenek vagyunk.

KoFa>!

Múltunk talán megmagyarázza, miért szenvedünk, de nem használhatjuk kifogásként arra, hogy megmaradjunk megkötözöttségünkben.

KoFa>!

A dicsőítés bármilyen más haditervnél gyorsabban legyőzi a gonoszt, ám őszinte szívből jövő dicséretnek kell lennie, nem csak üres szavaknak, vagy módszereknek, amit kipróbálunk, hátha beválik.

9. oldala

KoFa>!

A szabadulás legjobb eszköze az, ha Istentől kérjük a segítséget – gyakran, és sokat.