Gaiden (Árnybíró 18.) 56 csillagozás

Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Mangafan, Budapest, 2010
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794313 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Jang Kjung-il

diamondfox P>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Bandzsa miatt le kell vonnom egy csillagot, egyszerűen $@!% idegesítő a tag, az Ő történetét átlapoztam a fenébe.
Viszont! Szando történetét anno a Mondoban izelítőként elolvastam, akkor fogott meg az egész, szóval jó volt most újra elolvasni eredeti formájában is. A végén a másik történet kifejezetten tetszett, bírom a vallásos témával operáló dolgokat, szívesen olvastam volna annak még folytatását.

puncsoscukor63 P>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Nagyon jó volt betekintést nyerni az egyes szereplők múltjába, ezzel kiegészítve azokat az információkat, amiket a sorozatból már megtudhattunk róluk.
Összegezve a sorozatot: kedvenccé ugyan nem vált, de nagyon tetszett, egyszerolvasós manhua sorozat volt ez nekem. Az első résznél még gondot okozott a grafika egyes részleteinek felismerése, de hamar hozzá lehet szokni.

schesztiஐ P>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Hősiesen bevallom: ennek a kötetnek a borítója miatt kezdett el érdekelni az Árnybíró :D

Kicsit várhattam volna többet az utolsó rész és e között a kiegészítő kötet között, mert ahogyan az már lenni szokott, ez valóban csak egy kis adalék a sorozathoz, közelébe sem ér a befejező kötet szintjének. Azért szerettem, amiért az efféle kiegészítőket szokás: egy picit tovább maradhattam a szereplőkkel. :)

Tulajdonképp a négy kis epizód – hogyan találkozik Szandó Monrjon-nal (cuki a teve! :DD), hogyan válik Vonszul Munszu tábornok katonájává (grrr az apja! :S), ki volt Bangdzsa korábbi Angjo Onsi-a, és Munszu története – tökéletesen megérte ezt a kis kötetet, még akár lehettek volna hosszabbak a részek, vagy kerülhetett volna bele más szereplő „eredettörténete” is; viszont a The Fools– sztorival nem tudtam itt mit kezdeni, és picit úgy érzem, kár hogy ilyen „zárószót” kapott a kötet és ezzel a sorozat.
Szóval úgy veszem, mintha ezt nem is olvastam volna! :)

Leah P>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Szandó történetét a Mondóban olvastam először . Azt hittem sokáig hogy az állatorvos a főszereplő a 17. kötet végéig.. Hát nem..
Bangzsát sajnáltam . De végül talált árnybírót.

Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Vonszul története miatt megkapja az 5 csillagot, mert annak a befejezése rendesen gyomron vágott.
A fiatal Munszuéké aranyos volt és egy újabb dolgot magyarázott meg a sorozatból, amiben Munszu mindig azt mondta, hogy a régi énje végigpusztította volna a vidéket a mahai pecséttel. Nem a tábornokra gondolt.

És az extra manga is tök érdekes volt szerintem. :)

Hanon13>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Ehhh….nem mondom hogy rossz volt, de minek is kellett ez még nekünk? Szandoról kiderült pár dolog, de még mindig úgy érzem alig tudunk róla valamit. Bangdzsa története annyira hidegen hagyott, mint maga a karakter. Vonszul története ezzel szemben legalább értékelhető volt, Munszué pedig…huh, hát amúgy is egy szarházi volt, de ahogy látom gyerekként is egy kis szarházi volt :D Érthető így legalább mindkettejük felnőttkori jelleme.
Az utolsó sztorival nem tudok mit kezdeni, de szerintem más sem nagyon. Köze nem volt ehhez a sztorihoz, csak úgy lebeg az éterben. Azt hittem hogy ez valamiféle „bemelegítő” fejezete valamelyik másik manwhájuknak, de semmi infót nem találtam róla….

Szirmocska>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Ez annyira nem tetszett. Főleg a befejezés után, ami elég magasra tette a mércét. De tény, hogy jó volt megtudni egy kicsivel többet a szereplők hátteréről. Csak valahogy többet vártam.

Dávidmoly>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Kellemes kis ráadás kötet. Csunhjang története és Bangdzsa története nem különösebben izgalmas darab, bár szépen kitöltöttek pár hézagot. Vonszul története: ez már ütősebb volt, meg amúgy is, Vonszul érdekesebb karakter, mint Szando.
Az égbolt, a szél és a csillagok dala megmutatja, hogyan lettek barátok Munszuék, míg a The Fools erősen Berserk-utánérzés (bár alapötletben van némi kraft).

vicomte P>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Szerettem az Árnybíró sorozatot, habár a vége felé az is elment abba a nagyon hősies és pozőr irányba, amiből én már rég kinőttem. Mind a grafikai kivitelezés, mind a karakterábrázolás végig magas színvonalú volt, és jó, néha kimondottan elgondolkoztató, kalandok estek meg Monszuval, az utolsó árnybíróval.
Ez kötet a lezárt történethez tesz hozzá pár apróságot a múltból, amitől néhány dolog, ami a fő sztoriban homályos volt, jobb megvilágításba került, vagy mélyebb árnyalatot kapott. Nem túl kiemelkedő, de kellemes, fogyasztható, rendben lévő sztorik.
De mindenre ami szent, könyörgöm, miért kellett ebbe a kötetbe beletenni az utolsó történetet? Semmi köze az Árnybíróhoz, és tényleg csak egy erénye van, hogy szép. Mert egyébiránt olyan ostoba, hogy csak pár fájdalmas szűkölő nyögésre futotta, mire három nekifutás után a végére értem.

Mes>!
Joun In-Van: Árnybíró – Gaiden

Szuper volt. Még több háttérinfót kaptunk, így teljesen értem ki miért cselekedett úgy ahogy. Legjobban Bangdzsa története, és az Árnybíró epizód tetszett. Sajnálom, hogy nem folytatódik tovább a történet, én még elolvastam volna.

ppayter>!

– Ne feledd, honnan jössz és hova tartozol! Ő nem a te fajtád.
– Ne vegyüljek furcsa lényekkel, jól értem? Na várjunk csak… Mondja ezt egy beszélő teve. Nem érzel ellentmondást?

23. oldal - Csunhjang története - Ezüstös káprázat

Brigi007>!

Inkább halok meg érted… minthogy egy betegség végezzen velem nélküled…

Brigi007>!

Látod….? Ezért nem jó nőkkel kezdeni! Mit sem értenek a romantikához.

zsebtigris P>!

Az egyetlen dolog, ami erősség tehet, az a könyvekben rejlő tudás.

Brigi007>!

Egy orvos számára a kezei között lévő életnél semmi sem lehet fontosabb.

Csunhjang története - Ezüstös káprázat

Brigi007>!

Hogyan képesek élni az emberek… ebben a tébolyult világban? Az élet túlságosan… ijesztő…

Brigi007>!

Nem emlékszem pontosan, mikor történt. Ám egy biztos, a démonok akkoriban bukkantak fel, amikor a holdból hullani kezdtek a csillagok.

Brigi007>!

Tudom, hogy Bangdzsa megőrzi majd mindazt, amiben hittünk. Egészen egyszerűen azért, mert az, aki.

Bangdzsa története

zsebtigris P>!

A bátyám mindig mondogatta… Hogy az ember a legkegyetlenebb minden lény közül.

Brigi007>!

Hogy méltón megbosszuljam a szüleim halálát, ezer napig fogom siratni őket a hegyen.