Árnybíró ​8. (Árnybíró 8.) 74 csillagozás

Joun In-Van: Árnybíró 8.

Valamikor rég, messze Keleten, a Dzsusin birodalomban szolgáltak az Árnybírák. A harcos-bírák, akiket saját nyelvükön Angjo Onsinak neveztek, a császár megbízásából járták a birodalmat, hogy letörjék a helytartói önkényt és igazságot hozzanak a népnek. Álruhában utaztak, és a császári Mahai Pecséttel szolgáltattak törvényt. S bár Dzsusin elbukott, egy magányos Árnybíró máig folytatja útját…

Mangafan, Budapest, 2007
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638730374 · Fordította: Kiss Réka Gabriella, Vida Március Mitsuki · Illusztrálta: Jang Kjung-il

schesztiஐ P>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

Ez volt az a rész, ami közben többször hangosan felnevettem, és idézeteket is terveztem feltölteni belőle. De persze már megelőztetek! :D

Nagyon kíváncsi vagyok erre a Marlene-s dologra, mit cseszett el ennyire Munszu?

Szando… :( Mi van ezzel a lánnyal?? Aggódom érte. :(

A végén nagyon cuki volt a mangarajzoló, Jang! :))))

diamondfox P>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

Marlene egész érdekes karakter, de valahogy nem igazán van kibontva az Ő szála. Kár érte. Szando kicsit kezd az idegeimre menni, remélem, hogy ez későbbiekben (van még rá pár kötet) meg fog változni, mert igencsak szomorú leszek :|

Joun In-Van: Árnybíró 8.

Ez a kötet komolyabb, mint az előzőek voltak. Megint kaptunk egy kicsit a főszereplő múltjából és egy kérdést a jövőjét illetően. Egyre ügyesebben szövik a szálakat az írók és nekem is egyre jobban tetszik.

Dávidmoly>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

A kötet elejét felhúzta az őrült nyugati loli-lovag, Marlene értelmetlen, de szórakoztató vendégszereplése. Sajnos utána beindul a gagyi-sónen hagyományokat megidéző történetszál, A Hong Gildong-legenda, ami még ráadásul hosszan el is húzódik…

BlissX I>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

Ez a rész egy grandiózus párbajjal indít. Számomra kissé időhúzásnak tűnt, és Marlene von Lucid karaktere is eléggé viszolygást vált ki belőlem. Akármennyire is aggatta tele a rajzoló dögös, kapitányokat megszégyenítő rucival, valahogy nem tudtam eddig megkedvelni ezt a sznob bajvívó lovag hibridet, de persze nem is ez a cél, főleg nem az Árnybíróban. Nem kell mindenkit szeretni :)

Mint azt írtam, az időhúzás miatt (nekem annak hatott) jár a fél csillag megvonás, amúgy a Hong Gildong legendával beindul a sorozat egyik legjobb része :)

Szirmocska>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

Muszáj lesz gyorsan folytatnom. Még mindig nagyon jó. Az meg még jobb, hogy nem kell a megjelenésekre várnom és egyben olvashatom :)

Brigi007>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

Szando részéről: Ez a szőke bongyori hajú emberke komolyan csaj? Meg voltam róla győződve, hogy egy elég pocsék ízlésű pasas… De végül megint csak Adzsite… Kiver a víz ettől a pasitól. Komolyan.

Munszu szál: Na, akkor most ki is ez a nő és mivel mérgezi ez magát? És most mit akar valójában Vonszul? El tudom képzelni, hogy ez is kamu, amit most mondott…

Folytatni kell…

csartak P>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

Vonszul titokzatos karakterét már a 4-ik részben megkedveltem, így visszatérése örömet okozott, még ha nem is az eredeti formájában jelent meg. Valószínűleg jó pár rész szereplője lesz még. (Munszut is bírom azért, akinek jól áll a cinikusság, de néha ráfarag)
A Kjevolhjang banda összeállítása nagyon ütős, tetszettek a megrajzolt karakterek.

Chuti>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

Továbbra is izgalmas a történet. A kiadványra sincs panaszom. :)
Vágok is bele a folytatásba!

Ui.: Marlene von Lucid, már láttam valahol… Lady Oscar? Majd nem olyan, nem?

LiaLia>!
Joun In-Van: Árnybíró 8.

A véres harci jelenetek között, azért érdekes epizódok voltak. Munszu és Vonszul viszonya a múltban és jelenben, nagy poén volt a „Túl a barátságon” :-)) És mire már oldódna meg valami Kjevolhjang rejtélyéből, a kötet végégre egy újabb meglepetés érkezik.

csartak P>!

Ha majd egyszer lesz egy nő akit szeretsz, bármi történjék is, ne ríkasd meg. Mert azt előbb-utóbb meg fogod bánni. Nagyon.

16. történet, A Hong Gildong-Legenda 2.rész

rencsa03>!

Valóban erőssé válni nem azt jelenti, hogy sosem veszítesz csatát. Hanem, hogy sosem hátrálsz meg a kihívástól. Van harci tapasztalat, amit csak a vereség tud neked megtanítani. A vereség azt jelenti, hogy nem futamodtál meg. Nem adtad fel, hogy nincs esélyed, szembementél a lehetetlennel, és küzdöttél, amíg képes voltál rá. Amikor átléped ezt a határt, mindegy, hogy végül győzöl vagy veszítesz, sosem leszel már ugyanaz az ember.

Dávidmoly>!

– Te… szörnyeteg! Dögölj meg!
– Sajnálom, de az már megvolt. Valami mást kellett volna találni.

15. történet, Ellenségek szövetsége

Brigi007>!

Azt javaslom, legközelebb válogassátok meg, hogy miről pletykáltok, mert a hideg acél nem tesz jót a toroknak.

Sakura>!

A vonalvezetés letisztult, mégis stílusos – a vándor életmódhoz lett szabva. Ezt a kabátot az árnybírók laza, roadside életstílusa inspirálta.

15. történet - Ellenségek szövetsége

Sakura>!

A legfényesebb csillanak is ki kell húnynia egyszer.

sayumika>!

Vajon a százak, akiket a lávaúton küldtél a halálba, mit gondolnak ilyenkor a túlvilágon?

15. történet - Ellenségek szövetsége

Sakura>!

Hol van az a boldog világ, amiről mesélt nekem?

Sakura>!

Már most is nagyon erős vagy. És ha még erősebb akarsz lenni, csak maradj mellettem. Legyünk együtt erősebbek.

Szelén>!

Az igazságot nem pénzért mérik, de a bírónak is ennie kell.

Árnybíró sorozat · Összehasonlítás