Harci ​helyzet (A lenyűgöző X-Men 2.) 82 csillagozás

Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Joss Whedon és John Cassaday sorozata folytatódik! Amikor Xavier-intézetet megrázza egy tragikus halál, az X-Men felfedezi, hogy titokban közöttük él egy halálos ellenségük: olyan, aki évek óta tanulmányozza őket, és ismeri a csapat minden titkát!

A gyűjtemény az Astonishing X-Men 7-12. számát tartalmazza

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény Hachette Hungary

168 oldal · keménytáblás · Fordította: Kovács János, Tegda Árpád · Illusztrálta: John Cassaday

Pókember (Peter Parker) · Rozsomák · Dr. Reed Richards · Emma Frost · X Professzor (Charles Francis Xavier) · Abigail Brand · J. Jonah Jameson · Johnny Storm · Küklopsz / Scott Summers · Lény (Ben Grimm) · Pjotr Raszputyin (Kolosszus) · Sydren

Kizi>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Na ez egy csöppet talán zavarosabb volt, mint az előző. De végre találtam egy-két ismerős dolgot is.
off
Kezdek belejönni ebbe a képregény-dologba :) Tetszik, hogy itt minden egy világ, ha gáz van, csak felhívjuk a Fantasztikus Négyest, vagy a Bosszú Angyalait.

fowler P>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Nagy Marvel Képregényismétlés, vagy más néven Kingpin-újraolvasás keményborítóval, 2019. december, 1. felvonás

A történet a Gyűjteményben korábban megjelent Adottság közvetlen folytatása – azonban mint azt a Kingpin jóvoltából már idehaza is tudhatjuk, a történet koránt sem itt ér véget. Ennek mentén talán egy picit sok ebben a kötetben az elvarratlan szál, ami ismerve az Astonishing X-Men 3. sorozatát, egészen a 24. füzetig (illetve a Giant-Sized Astonishing X-Menig) elvarratlan marad. Ettől függetlenül Whedon és Cassaday sora 10-15 évvel a megjelenés után már bőven klasszikusnak és mérföldkő jelentőségűnek számít (és véleményem szerint a 25. számtól kezdődően egyik író(páros) sem közelítette meg ezt a szintet.) Cassaday rajzait lehet szeretni és nem szeretni – itt talán a későbbiekhez képest kevésbé lapos orrú boxoló kinézetű a társaság. :) Több helyen olvastam, hogy Whedon a Star Trekből nyúlta az önálló életre kelő hologramok motívumát, de bevallom, engem egyáltalán nem zavart mindez, mert teljesen illeszkedik az X-ek világába az ötlet. Ha valakit érdekel a folytatás, a Kingpin-féle Marvel+ 2014–2017 közti füzeteiben magyarul is olvashatja (ezek nagy része még beszerezhető a kiadótól).

Dominik_Blasir>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Szépen végigvitt cselekmény, közepesen unalmas ellenféllel és nem túl erős csatajelenetekkel.
Whedon profizmusa érződik, de most mintha nem kezdett volna vele semmit: a főellenség bár „össze van rakva”, igazából nem túlságosan figyelemfelkeltő a csapat vele való dinamikája. Nagyon sok az akció, ami mintha a szokottnál is ötlettelenebbnek tűnt volna (tényleg mindenki csak püfölt oldalakon át?) A karakteri momentumok bár érdekesen voltak bemutatva (mint Szárny rövidke belépője), de sajnos közel sem volt olyan megnyerő az összefogó kapocs, mint a mindenképpen emlékezetesebb és ígéretesebb első részben.
Azért a folytatástól nem ment el a kedvem; egyszer lehet, hogy arra is benevezek még.

Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Whedon megbízható szerző, aki még a kontextus nélkül némileg röhejes nehezen értelmezhető alaphelyzetből is képes élvezhető történetet kihozni. Persze a munka oroszlánrészét ezúttal is Kitty Pryde és Emma Frost végzi, de a többieknek is jut egy-két emlékezetes villantás. Ami pedig a spoiler, az igen-igen hatásosra sikerült. Azért az spoiler ellenfélre még aludni kellett volna, de Whedon ebből is kipréselt pár szép megoldást.
Négy őrrobot az ötből.

Balázs_Erőss>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Próbálom ezeket a „klasszikus” szuperhős-történeteket egymástól teljesen függetlennek tekinteni, de ez ritkán sikerül. Most is hiányzott nekem pár részlet, ami miatt kissé értetlenül álltam a történések egy-egy szála előtt.
A történetben nincs semmi új, a jók ismét győznek (minő meglepetés), de ez a sztori számomra még az átlagosnál is zavarosabbra sikerült. A látvány okés, de egy csomó motiváció hiányzott nekem.
Ezt is letudtam, ez a lényeg.

Mircsi P>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Hát ez nem hagyott bennem mély nyomot. Tegnap olvastam ki, és ma már a cselekmény felére nem emlékszem. Az életre kelt spoiler meg gyönyörűen is volt megrajzolva, de úgy amúgy nem volt az igazi nekem.

Panda>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Hű, ez engem most teljesen lekötött. Tetszett nagyon a sztori, és legalább a szereplők is ismerősek voltak az előző rész alapján.

FélszipókásŐsmoly P>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Gyakorlatilag az X-Men 3 alapjául szolgáló történetet kapjuk, árnyaltabban és kozmikusabb szintekre is továbbgörgetve. Kiváló. Kitty Pride és Kolosszus kedvenc.

zsof>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Harci helyzet

Más kiadó már kiadta hazánkban, de sebaj.
Érdekes sztori, elgondolkodtató, morális. Nem hiába X-Men.
Azért adok csak 4-est, mert ezektől a rajzoktól végigfut a gerincemen a hideg…

Dávidmoly>!

Lény: Nem úgy volt, hogy titeket már tudnak gyógyítani?
Rozsomák: Talán bajod van a mutánsokkal?
Lény: A kanadaiakra gondoltam.

Kapcsolódó szócikkek: Lény (Ben Grimm) · Rozsomák
itsmemiles>!

Fáklya: Reed? Most már lehetünk gonoszak?
Reed Richards: Talán majd vacsora után.

Kapcsolódó szócikkek: Dr. Reed Richards · Johnny Storm
Dávidmoly>!

Küklopsz: Csendes volt mostanában…
Rozsomák: Ellentétben azzal, mennyit dumált régen? Nézd, én is voltam kísérleti nyúl. Nem lettem tőle a társaság középpontja.

Kapcsolódó szócikkek: Küklopsz / Scott Summers · Rozsomák
Dávidmoly>!

Rozsomák: Legközelebb, srácok… inkább csak legóból építsük újjá a házat

Kapcsolódó szócikkek: Rozsomák
itsmemiles>!

Sydren: Pusssztulást… Érzzek.
Brand ügynök: Nem mondod! Ez tuti? Nem néznéd meg egy kicsit jobban a hatalmas pusztítást ábrázoló képet, mielőtt ilyen merész következtetést vonsz le?

Kapcsolódó szócikkek: Abigail Brand · Sydren

Brand ügynök: Sydren.
Sydren: Brand különlegessss ügynök.
Brand ügynök: Mondd, hogy érzel valami mást is azonkívül, hogy „a ház bumm”!
Sydren: Ha leharapnám a fejét, az ügynökök kétharmada versssekben és dalokban issstenítene.
Brand ügynök: Szóval nőtt a népszerűségem.

Kapcsolódó szócikkek: Abigail Brand · Sydren