Adottság (A lenyűgöző X-Men 1.) 136 csillagozás

Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Küklopsz és Emma Frost újjáalakítja az X-Ment azzal a kifejezett céllal, hogy “lenyűgözzék” a világot. De keresztbe tesz a tervüknek, amikor tudomást szereznek a mutáns gén eltörlésének lehetőségéről. A “mutáns gyógymód” szinte tömeghisztériát okoz, és az X-Mennek szembe kell szállnia a titokzatos Orddal, miközben váratlan szövetségesre és váratlan ellenségekre is bukkannak, akik megfordíthatják a harc végkimenetelét!

A gyűjtemény az Astonishing X-Men 1-6. számát tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény Hachette Hungary

160 oldal · keménytáblás · Fordította: Kovács János, Tegda Árpád · Illusztrálta: John Cassaday

Rozsomák · Emma Frost · Kitty Pryde · Abigail Brand · Bestia / Henry "Hank" McCoy · Küklopsz / Scott Summers · Nick Fury · Pjotr Raszputyin (Kolosszus)

Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Ugyan már ismertem a sztorit, de azért megkoptak az emlékek, jó volt újrázni egyet.
Whedon nagyon érti a dolgát, ahogy a kötet is említi, a rá jellemző csapatdinamika és pergő párbeszédek végig jelen vannak. A történet szerintem jó, kellően fordulat, konkrétan azt vettem észre, hogy sikerült teljesen belefeledkeznem az olvasásba, ami azért elmond valamit. Cassaday rajzai szépek és letisztultak, méltó megvalósításai a történetnek.

BlackWidow>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Nem tudom. Ez a rész annyira nem tetszett. Az X-men nem igazán áll közel a szívemhez, de azt elmondhatom, hogy itt Logant imádtam a legjobban.
A képregény gyönyörű. Nagyon tetszettek a borítók és minden.
Hogy annyira nem vagyok otthon ebben az X-men témában nagyon hálás voltam az előzményekért.
A történet itt is tetszett. Újabban megmutatták, hogy az emberiség megérett a kipusztulásra…

Kizi >!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

A múltkori Pókembernél említettem, hogy nem igazán vagyok otthon a témában. Nos, ennek a kötetnek kb. vakon álltam neki, ugyanis csak egy X-men filmett láttam eddig, az Elsőket.
Ennek ellenére érthető volt a történet, néhány utalást meg is magyaráztak jegyzetekkel.
A filmek után furcsa volt, hogy a Shield is feltűnt. off
Talán nem tetszett annyira, mint a Pókember, de nem volt rossz.

Dominik_Blasir>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Kevésbé érintenek a Hachette/Marvel sorozat duplázásai, mert anno nem követtem a Kingpines Marvel+-beli megjelenést, mindenesetre ennyi alapján Whedon X-Menjei abszolút megérdemlik a kötetet.
Az Adottság meglepően gördülékenyen veszi fel a fonalat az X-Men csapat aktuális helyzetében – jól eltalált párbeszédek és karakterpillanatok egymás után (az Emma/Scott duó vagy Kitty jelenetei is nagyon jól működnek, szokatlanul erős a dinamika a csapattagok között), hogy mire beinduljon az akció, már tényleg tudjunk izgulni.
Bár a fenyegetés rejtélye kicsit idétlen (Ord, a Résvilágról, személyesen), viszont a jellege kiváló: ha megtehetnéd, megszabadulnál attól, amiért más vagy? Nem mondom, hogy nagyon sokat időztünk ennél a dilemmánál, de az indítás remek, újfent szimpatikus, ahogy Whedon a szereplők felől közelíti a kérdést.
Felcsigázott a folytatásra.

zamil>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Sose voltam oda az X-Men képregényekért, de őszintén megmondom nem tudom miért.Lehet túl sok a szuperhős, lehet nekem a szuperhősök nem csapatjátékosok, inkább magányos hősök, tényleg nem tudom. Viszont ezzel a résszel nem volt semmi gondom jól sikerült, szép rész lett.

CaptainV IP>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Hogy meglegyen az árnyaltság, erre nem adhatok öt csillagot, mert a Pókembert jobban élveztem, de ez inkább abban gyökeredzik, hogy a X-Men nem áll olyan közel hozzám, mint a Bosszúállók tagjai, habár most nagyon örültem ezeknek a karaktereknek, főleg a Farkasnak*. Rajta jól szórakoztam, illetve Scott Summers vált még a történet alapján szimpatikussá, úgyhogy ezért (is) megérte elolvasni.
A rajzokkal kapcsolatban kissé elégedetlen vagyok, mert arcok néha döbbenetesen jók, de tényleg nagyon durvák, viszont a háttér gyakran olyan üres, a színhasználat meg olyan egyszerű…
Összességében tetszett, de már volt (és valószínűleg lesz is ennél) jobb darabja a gyűjteménynek.

*Jó, igen: ROZSOMÁK, na. :D

littlelinda>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Mindig is imádtam az X-ment, lenyűgöztek a mutánsok és a szuper képességeik – a kedvencem mindig Farkas volt (csak amikor X-23 jött be a képbe csábultam el). Nagyon érdekes volt ez a történet, engem nagyon emlékeztetett a 2006-ban megjelent X-men: The Last Stand című filmre, annak is hasonló volt a fő történet vonala, egy kis Dark Phoenixszel megfűszerezve. Viszont nekem a képregényes verzió sokkal jobban tetszett, izgalmasabb volt, és meglepő módon vicces – ennyi poénhoz nem vagyok hozzászokva az X-men képregénytől :D Scott ugyan itt is egy beképzelt idióta, és persze Emma Frostot se könnyű elviselni de legalább Jean nincs már benne. Kicsit furcsállom ugyan, hogy ez a rész a Dark Phoenix című kötet után játszódik, mégis, magyarul ez lett kiadva hamarabb… :D

BlueDeath IP>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

jó sztori, szép rajzok…és na, marvel. Úgyis minden részről az lesz a véleményem, hogy baromi jó :D

No_Exist>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Amikor kiderült, hogy a DC után jön a Marvel is, akkor látatlanba mindenki az egekig magasztalta, hogy ez aztán milyen $@!%@ kiadás lesz, mert a Kingpin kiadónak is köze lesz hozzá és fele annyi hibát sem fognak véteni, mint akik a DC-t gondozzák. Őszintén szólva nem izgat, hogy melyiket ki milyen formában gondozza és nem kenyerem sem tövig benyalni, sem pedig a sárga földig lehordani egy kiadót sem, de eddig ebből a sorozatból két kötetet olvastam és mind a kettőben volt valamiféle szöveges hiba. Továbbra is „Svájc” vagyok, nekem mindkét sorozat bejön, Scottot viszont minden létező formájában utálom és annyira irritál már csak az is ha a háttérben meglátom, hogy nehezen tudtam a történetre koncentrálni, de legalább emlékeztettem magam, hogy miért is kerülöm az X-men képregényeket. A történet annyira nem volt rossz, bírom az X-eket (Magnetot azért jobban) és valószínűleg nyitott is vagyok arra, hogy jobban beleássam magam a világukba csak Scott ne legyen ott.

Balázs_Erőss>!
Joss Whedon: A lenyűgöző X-Men – Adottság

Kissé kikopott a lendületem. A sztori jó (szerintem az), de megint ugyanaz a feeling, mint a Bosszúállóknál, miszerint az X-men-ben is lehet akárki tag. A rajzok klafák, a sztori pörög, csattognak a pofonok, de bevallom, nekem a filmes Rozsomák szimpatiksabb, mint a rajzolt, és úgy általában a filmek jobban tetszenek.
Mondjuk, egymás után háromszor olvasni különböző szuperhősök végpusztulásába dőléséről már kissé monotonnak tűnik, de ez is csak az én bajom.
Herofetisisztáknak és képregény-függőknek nyilván kötelező. (A barátnőiknek (feleség, élettárs stb.) erős idegzet és elnéző mosoly alapfelszereltség legyen!)

Razor P>!

Bestia: Talán Scott és Logan megint bunyózhatnának az udvaron. A kölykök imádnák.
Rozsomák: Most semmire sem vagyok kapható, amiben nem szerepel a „sör” szó.
Bestia: Bunyózhatnátok sörért…
Rozsomák: Na, így már nem hangzik olyan rosszul.

Razor P>!

Küklopsz: Úgy tűnik, a barátunk eltűnt.
Bestia: És azt sem mondta: „Ezzel még nincs vége!” Manapság már az illemet sem ismerik.

Razor P>!

(Rozsomák alkarig Ord szájába ütött.)
Rozsomák: Ha harapsz, én túlélem. Ha kiengedem, te nem.

Kapcsolódó szócikkek: Rozsomák
Razor P>!

Rozsomák: Az a világ, amely gyűlöl és nem ért meg minket, ezerszer jobb, mint ez a cirkusz.
Bestia: Jaj, mindig ilyen házsártos vagy, amikor kettévágnak.

Kapcsolódó szócikkek: Bestia / Henry "Hank" McCoy · Rozsomák
Razor P>!

Brand ügynök: Abigail Brand különleges ügynök vagyok. A Külvilági Affér Rendezési Divízió vezetője. A SHIELD-del dolgozunk a földön kívüli ügyekben.
Bestia: A Kormány és a betűszavaik… Imádnivaló.

Kapcsolódó szócikkek: Abigail Brand · Bestia / Henry "Hank" McCoy
Razor P>!

Scott: Nem haladunk sehová, Emma.
Emma: Türelem, drágám! Jól csinálod. Persze Kitty azt hiszi, hogy minden gondolatodat én irányítom mentálisan…
Scott: De nincs igaza, ugye?
Emma: Sosem látsz újra meztelenül.

Kapcsolódó szócikkek: Emma Frost · Kitty Pryde · Küklopsz / Scott Summers
BallaNóci>!

Scott Summers: Örülök, hogy látlak.
Kitty Pryde: Bocs az időzítésért! Lemaradtam a teszlek süvegről?

Kapcsolódó szócikkek: Kitty Pryde · Küklopsz / Scott Summers
Dávidmoly>!

Kitty Pryde: Ó, te jó ég! Te etikát tanítasz?
Emma Frost: Azt hiszed, hogy vicces vagy?
Kitty Pryde: Ez nem vicc. Halál komolyan kérdeztem.
Emma Frost: A diákjaink elhagyják az iskolát, te féleszű!
Kitty Pryde: Hát, talán itt az ideje egy újabb lelkesítő „mindig is utálni fognak minket” beszédnek. Az biztos sokat segítene.
Rozsomák: Azt hittem, csak nekem vannak karmaim…

Kapcsolódó szócikkek: Emma Frost · Kitty Pryde · Rozsomák
Dávidmoly>!

Kitty Pryde (Lockheed-nak): Maradj itt és ne egyél meg senkit! Mindjárt jövök.

Kapcsolódó szócikkek: Kitty Pryde
Dávidmoly>!

Emma Frost: Mit akarsz, Scott, mit tegyek? Színleljem, hogy nem érzem a szíved dobogását, amikor Jeanre gondolsz?
Scott Summers: Ő a részem, Emma. Velem jár, ezt te is tudod.
Emma Frost: Az a nő nem volt elég jó neked.
Scott Summers: Attól, hogy sértegeted--
Emma Frost: Tudom, tudom. Ő makulátlan. Jean Grey a szent tehén. És ezzel félig egyet is értek.

Kapcsolódó szócikkek: Emma Frost · Jean Grey · Küklopsz / Scott Summers

A lenyűgöző X-Men sorozat · Összehasonlítás