Storm ​és Stone 308 csillagozás

Joss Stirling: Storm és Stone

Az előkelő bentlakásos iskola borostyánnal borított falai között korrupció, botrány és egy összeesküvés baljós hálózata rejtőzik.
Az Amerikából jött Raven Stone-nak feltűnik, hogy valami nagyon nem stimmel. Először is ott vannak a titokzatos eltűnések. Aztán a tanárok hazugságai.
És most pedig a halálos fenyegetések…
A nyugtalanító történéseket csak tovább bonyolítja a rejtélyes Kieran Storm feltűnése, akinek nemcsak az agya penge, de a teste is döglesztő.
Raven érzi, hogy beleszeret a fiúba, de megbízhat olyasvalakiben, akiről szinte semmit sem tud?

Eredeti mű: Joss Stirling: Storm and Stone

Kieran Storm · Raven Stone · Joe Masters · Isaac Hampton

elmegyógyintézet

FairyDust P
Joss Stirling: Storm és Stone

Aranyos és magával ragadó ifjúsági könyv! Az irónőtől még nem olvastam ezidáig, igy összehasonlitási alapom sincs, de nekem tetszett az olvasmány. A karakterek jól formáltak, a kedvencem természetesen Kieran lett. Imádom az ilyen okostojás, Sherlock Holmes beütésű fiúkat. :D Raven egy erős, okos, kitartó lány. A nyomozás és a krimi vonal csak egy kis felszines szál, senki ne gondolja komolyan. De könyörgök, aki kemény krimit szeretne a kezébe venni, az ne a YA könyvek között nézelődjön. Egyedül a vége lett összecsapott. Nekem túl gyorsan és felszinesen történetek az események. A romantikus szál kiszámitható és túl idilli volt.
Ettől függetlenül ez egy tökéletes könnyed és kikapcsolódásra alkalmas olvasmány. Ne várj tőle annyira sokat, és akkor élvezni fogod!

Bővebb ajánló: https://missreaders.com/books/details/6

Joss Stirling: Storm és Stone

Hűha. Joss Stirlingtől elvárás volt egy Lélektársak szintű könyv, és simán teljesítette a néma kérésemet. El vagyok varázsolva. Ez valami elképesztő volt. Tudom, hogy mit éreztem Sky története elolvasása után óóóóóh, Zed…, és most is valami hasonlót tapasztalok, csak annyi különbséggel, hogy óóóó Kieran…
A történet nem fantasy, ez fontos tény, mert a borító, és a cím alapján, azt hittem, hogy az lesz. Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel, de akkor legalább magammal tisztáztam a dolgot. Nem fanatsy, viszont egy szuper, ötletes történet, ami kiránt a megszokott nyomci, hisztis liba és a menő, buta, gazdag pasi sztoriból. Nem, ez valami sokkal, de sokkal több. A főhősnő, Raven akire először azt hittem, hogy hímnemű…khm az első pár sor után a szívembe lopta magát, mert tudtam, hogy nem egy hisztis, gyenge karakter lesz. Monokli. Így kezdődött az egész. Már a legelején monoklija volt a csajnak. Akkorát nevettem, hogy anyu azt mondta, hogyha kiolvastam ő következik. Raven igazán vicces, szerethető, vidám – annak ellenére, hogy semmi oka nem lenne erre – és úgymond pozitív energiát sugároz a maga őszinte és határozott módján. Közben harcias és védelmező. Tökéletes párt alkotnak Kierannal. Ez nem a megszokott, átlagos pár. Ők olyanok, mint yin és yung. Kieranba nem úgy fogsz beleszeretni, ahogy mondjuk, Daemonba. Nem az a viharos, úristen végem van, meghalok érted érzés fog hatalmába keríteni. Nem, őt meglátod, és annyit tudsz mondani, hogy nem vagy normális. Tudom, hogy a célja az volt, hogy ne tűnjön cukinak, mégis az egyik legédesebb pasi. Eszméletlenül okos. És nem az átlagos, tájékozott pasikra gondolok. Kieran tényleg okos. Nem lövöm le a poént, te is megfogod látni, hogy kajak mindent tud, és az állad a pincében lesz. ;) Mellette menő és szexi, de, ismétlem DE ő ezt nem használja ki. Ártatlan, cuki, titokzatos. Nem az a pasi, akit mindenki ismer, és a lányok nagy része, részletes leírást tudna adni a szájáról, belülről. Lehengerlő személyisége van. Maga se tudja mit érez, és ezt nem is titkolja. Aranyosan próbálkozik, annak ellenére, hogy ezzel átlépi a határt. Szóval, órákat lehetne róla ódákat zengeni, mert egyszerűen hülye, aki nem imádja. Furcsa, de ebben a könyvben a mellékszereplőket is imádod. Minden jó oldalon álló személyt kedvelek. Joe hatalmas arc, imádom a szarkazmusát. Élettel teli, barátkozó típusú, aki imádja a flörtöt. Szereti a másik nemet, ezért mi is szeretjük őt. Isaac a másik szereplő akit kiemelnék, mert az elején nem igazán kedveltem, annak ellenére, hogy tudom, csak a szabályokhoz tartotta magát. De a végére annyira megszerettem őt is… olyan cuki. Jó, tudom, hogy nem épp ez a legjellemzőbb szó egy határozott, szexi, szőke hajú, okos vezetőre, de nem baj. Nekem minden pasi cuki ebben a könyvbe. :D
A történet végig pörög, soha nem kellett unatkoznom. Engem rögtön beszippantott ez a nyomozós világ, gyerek verzióban. Ötletes, könnyen olvasható, de mégis komoly valamennyire. Van benne minden ami kell. Izgalom, küldetés, barátság, szerelem, titkok, hazugságok, kiborulások… Igazából minden megvan benne, hogy a kedvencem legyen. :) És igen, Storm&Stone ügynök tényleg rohadt jól hangzik. :D

Szilvi00 P

Akcióban a jövő MI6 ügynökei. Akár ezt az alcímet is kaphatta volna a könyv. :D
Fiatalos és lendületes volt, kis romantikával megfűszerezve, de úgy érzem többet is ki lehetett volna hozni ebből a történetből. Az elejét még nagyon élveztem, Raven bátor és borzasztó szimpatikus, Kieran lehengerlően okos, Joe pedig laza és jófej volt. Könnyű volt megkedvelni őket, a suli rejtélye pedig kellően felkeltette az érdeklődésemet. Idővel mégis vesztettem a lelkesedésemből, főleg a kiszámíthatósága miatt. Viszont még így szerettem, többször szívből megnevettetett, és a folytatást is szívesen olvasnám.

GytAnett
Joss Stirling: Storm és Stone

Pozitív előérzetem volt a könyvvel kapcsolatban, de nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. :)
Az elején még nem igazán fogott meg, meg nagyon sokáig zavart ez a beépített ügynök téma, akik igazából diákok. Nagyon valószerűtlennek tűnt. Még mindig úgy gondolom, hogy az, de idővel megkedveltette magát a téma, és egyáltalán nem zavart.
Gördülékeny, laza olvasmány, mégis egészen komoly bűncselekmények vannak benne. Tökéletesen megvolt a határvolt a és a rossz szereplők között is. Nyilvánvalóan minden jó szereplőt kedveltem. :D
Raven egy kotnyeles csaj, akinek a legtöbb dolog szemet szúr. Tudja, hogy távol kellene magát tartania bizonyos dolgoktól, mégis belemászik mindenbe. :D Tetszett, hogy a tánc gyakorlatilag a szenvedélye, és nem hagyja magát eltántorítani semmitől.
Kieranról teljesen az Agymenők ugrott be. Főleg Sheldon. Ugyanakkora geek ő is. :P Nagyon szerettem a karakterét. Bírom az ilyen mindent túlelemző, tudományos szemmel szemlélődő pasikat. :)
Joe meg a lazaságával tűnt fel. Isaac meg egy igazi nagymenő a maga pályáján. Jó arcok voltak. :) Továbbá Raven nagypapáját szerettem nagyon. Szerintem nincs olyan olvasó, aki ne érezte volna azt, hogy ilyen egy igazi nagypapa! :)
Nem is tudom, hogy miért halogattam ennyi ideig ezt a könyvet, mert tényleg nagyon tetszett. :) Nagyon nem is tudok róla mit írni.
A lényeg, hogy izgalmas volt, pörögtek az események, amikor éppen nem, akkor meg olvashattunk egy-egy vicces(ebb) párbeszédet, vagy a szereplőket ismerhettük meg egy kicsit jobban. Könnyed kikapcsolódásnak tökéletes. :)

Viktória_Erdei
Joss Stirling: Storm és Stone

Sokáig halogattam a könyvet, mert nem tudtam, hogy mire számítsak. Az elején kicsit lapos volt, de végül felpörögtek az események. Izgalmas volt, amikor a két fiú is akcióba lendült. Többször is meg kellett állnom, amikor feltűnt a színen Gina és az igazgató. Legszívesebben behúztam volna egyet nekik. Amikor pedig Raven végre kiállt önmagáért, istenem de jó volt olvasni és elképzelni Hedda és a többiek arcát, amikor ráfagy a mosoly az arcukra.

Navi
Joss Stirling: Storm és Stone

Kicsit klisés, kicsit tucat, de akkor is élveztem.
Raven rosszkor volt rossz helyen, nagyon sajnálom, de megállta a helyét, csakúgy, mint korábban. Ügyes lány.
Kieran olyan, mint a fiatal Sherlock Holmes. Okos, már-már briliáns elme, karizmatikus egyéniség, aki a lányok terén kihívásokkal küzd. De nagyon jól kiegészítik egymást, ők a tökéletes páros.
Joe-t és Isaac-et is megkedveltem, Joe tudja magáról, hogy vonzó a lányok szemében, de nem esett át a ló túloldalára. Figyelmes, humoros. Isaac igazi keresztapa.
Mindig is tudtam, hogy a gazdagok egy része nem százas, de ezeket a szülőket simán alávetném annak, aminek ők a gyerekeiket, s utána még a szívlapáttal is megkínálnám őket. Mondjuk, a gyerekeik sem semmik. Hedda, istenem, le a kalappal Raven előtt. Undorító.
Ez most jólesett :)

Blackfire
Joss Stirling: Storm és Stone

Lehetséges ,hogy nagyon elfogult vagyok,de őszintén én imádtam.Monjuk nem hiszem ,hogy nálam mellé lehet lőni egy kémregénnyel :D .
Imádok minden kémes dolgot,filmeket,könyveket stb.
Nem tudom mi van velem,de csak úgy faltam a lapokat :D
Mondom mi volt :D nagy gyros készités közepette míg a hust sütöttem,letáboroztam a hütő előtt a pokrócra és olvastam :DDD ,nem is volt gáz ,óhh dehogy,mentségemre szoljon,hogy lehet ezt a könyvet nem olvani? Én nem találtam meg a módját :D szerencsére.
Mondjuk az elejétől kezdve tudtam ,hogy spoiler de mindennek ellenére nem tudok rola rosszat mondani,najo talán egy dolgot mégis spoiler.Ami Joe-t illeti,imádtam a pasit,a szivembe lopta magát,na nem mintha a többiek nem,mert ők is.
Csak annyit tudok mondani/hangoztatni ,hogy IMÁDTAM,KEDVENC LETT spoiler

felícia97
Joss Stirling: Storm és Stone

Na jó ezt a könyvet én miért nem olvastam eddig??!! Mert azt kell mondjam Joss Stirling nálam ezzel a történettel lett befutó.A lélektársak sorozata is tetszett,de míg ott idő kellett hogy belerázódjak az eseményekbe,itt néhány oldal után beszippantott és le se akartam tenni a könyvet.Mindig is gyengéim voltak a nyomozós történetek,és bár nem vártam túl sokat a könyvtől,mégis sikerült meghaladnia az elvárásaimat.Jóval többet kaptam mint azt képzeltem,úgyhogy abszolút pozitív csalódás volt.A fülszöveg nem árul el sokat,épphogy csak érinti a történések körvonalát,de talán jobb is volt így,hogy magam fedeztem fel minden apróságot.Tetszett az is,hogy nem E/1-ben volt megírva,mert átfogóbb képet kaptunk,mintha csak egy szereplő szemszögén keresztül láttuk volna az eseményeket.
Raven a kezdetektől szimpatikus volt,és csodáltam a bátorságát hogy próbált kiállni magáért a szemétkedőkkel szemben.(én tuti hamar bedobtam volna a törölközőt) Joe-t is bírtam,ő mindig gondoskodott arról,hogy oldja a komorabb hangulatot,tipikus mókamester. Kieran az elején nagyon furi volt,de aztán őt is megkedveltem a furcsaságaival együtt,és végig szurkoltam hogy összejöjjenek Raven-el.És a legfontosabb amit kiemelnék,hogy sikerült anélkül megírni,hogy belekeverték volna természetfeletti világot! Jártam már párszor úgy,hogy egy teljesen átlagosnak induló történet ilyen szálat kapott,és nem mondom,hogy olyan rossz lett volna,de ez most kifejezetten felüdülés volt számomra,hogy az írónő itt ezt mellőzte.Az viszont tuti hogy Joss-nak valami mániája lehet az agymosás témája,mert eddig négy könyvből négyben szerepelt. :D Igaz a Storm és Stone-ban zavart a legkevésbé,szóval spongyát rá. :)
Úgyhogy imádtam ezt a könyvet,és nagy köszönet a lírás akciónak mert így már a beszerzés miatt se kell aggódnom mert itt csücsül a polcomon. :D

Lanore P
Joss Stirling: Storm és Stone

Egészen biztos vagyok abban, hogy már régen kinőttem a tinikönyvekből, mégis újra próbálkozom velük, és néha kellemes csalódásban van részem. Joss Stirling olyan stílussal ír, amivel el tudja érni, hogy ne zavarjanak a tipikus tiniproblémák, iskolai butaságok, stb., teljes mértékben le tud kötni a történeteivel. Raven-t nagyon megszerettem, és el sem tudtam képzelni, hogy bírja még cérnával… amit műveltek vele, amennyi kegyetlenségben volt része, az leírhatatlan… Kieran-t és Joe-t is megkedveltem, bár tény, hogy annyira nem érintett meg most ez a nagy szerelem, a Lélektársak sorozatban valahogy más érzelmek voltak, más hatással. Kíváncsian várom a többi részt!

Fancsee
Joss Stirling: Storm és Stone

Azok a fránya fülszövegek. Fantasyra számít az ember, különböző lényekkel, természetfeletti képességekkel, erre mit kap? Paranormális jelenségektől mentes, a mai világot tökéletesen ábrázoló krimit, tele rejtéllyel, árulással, titkokkal és persze romantikával.
Raven egy határozott fellépésű, talpraesett és igazán belevaló csaj. Minden oka meglenne arra, hogy magába roskadva, szomorkodva gubbasszon egy sarokban, erre ő megőrzi vidámságát, hidegvérét és új barátok után néz. Na de milyen barátok után!
Kieran imádom ezt a nevet*-* nem a szokványos férfi szereplő. Rendkívül jóképű, mérhetetlenül intelligens, és halvány lila gőze sincs arról, hogyan bánjon egy lánnyal. Minden szándéka ellenére eszméletlenül aranyos és szeretni való.
Joe pedig maga a vidámság, a humor megtestesítője. A beszólásai, megjegyzései kihagyhatatlan elemei a történetnek.
Kieranékkel együtt az én agyam is folyamatosan pörgött, hogy mi állhat a cselekmény hátterében, mit, miért tesznek, és mi köze mindehhez Ravennek.
A gond az, hogy amit ez a könyv bemutatott, ahogyan a gazdag, fizetős diákok lenézek a szegény, ösztöndíjas tanulókat, teljes mértékben valós. Habár nem tandíjak kapcsán, de én is megtapasztalhattam személyesen is, milyenek tudnak lenni azok, akiket felvet a pénz, de soha semmiért nem kellett megdolgozniuk. Minden elismerésem Ravené azért, ahogyan kezelni tudta ezt a helyzetet.
A szerelmi szál több fénypontot hozott a történetbe, a nyomozás okozta sötét jelleget enyhítette, és ez a könyv így volt tökéletes.

Ha én is betörök valahova, akkor vajon Kieran nekem is tesz hasonló ajánlatot?:)

adrii01 P

Viselkedj bátran, és talán egyszer az érzéseid is követnek majd.

Kapcsolódó szócikkek: bátorság
Démonika

– Hampton ezredes…
– Isaac. Mindenki a keresztnevemen hív, akivel betörök.

Kapcsolódó szócikkek: Isaac Hampton · Raven Stone
MFKata P

– De ez a kisház volt az otthonod évtizedeken keresztül.
– Nem szívem. Te vagy az én otthonom. Ez a ház csak tégla és malter.

Kapcsolódó szócikkek: otthon · Raven Stone
kiruu P

– Ki vagy te? Sherlock Holmes szerelemgyereke?
– Ez lehetetlen. Ő egy képzeletbeli személy, akit egy edinburghi orvostanhallgató, Joseph Bell valós élete alapján alkottak meg, aki úttörő volt abban, hogy…
– Elég az információkból, Kieran. Csak viccelt – mondta Joe gyengéden.

Kapcsolódó szócikkek: Joe Masters · Kieran Storm · Raven Stone · Sherlock Holmes
kiruu P

– Akkor meg kell csókolnod még egyszer, hogy visszaváltoztass. A probléma megoldva!
Raven hezitált.
Raven elmosolyodott.
– Brek-brek.
– Addig fogsz brekegni, míg meg nem csókollak?
Kieran szemei fénylettek.
– Brek-brek.
– Jó, jó, akkor legyen két csók a biztonság kedvéért!

Kapcsolódó szócikkek: Kieran Storm · Raven Stone
Nelli0805

– Tisztelettel, uram, de csessze meg! Én most át fogok menni az udvarházba és követelem, hogy láthassam Kierant.
(…)
– Mindenképpen ragaszkodik ennek megtételéhez?
– Igen. Már indulok is. Csak udvariasságból hívtam fel önt.
– És hogyan jut el az udvarházba?
– Biciklivel.
– Motorbicikli?
– Nem, csak sima bicikli.

Kapcsolódó szócikkek: Isaac Hampton · Kieran Storm · Raven Stone

– (…) Hívd el!
(…)
– De mi lesz, ha elutasít?
– Ez, barátom, a fiúk örökös terhe a kapcsolatokban. Még a nemek közötti egyenlőség korában is nekünk kell kockáztatni és vásárra vinni a bőrünk.
– Ez nem igazságos.
– Üdvözöllek a világomban, Key.

Kapcsolódó szócikkek: Joe Masters · Kieran Storm · Raven Stone
Black_widow

Nincs rosszabb egy hazugságokra alapozott életnél.

kiruu P

– Ez Kieran Storm. Hidd el, tudja, ki vagy, mi a magasságod, súlyod, élettörténeted. Talán még felbecsülte a ööö… cipőméretedet is.

Kapcsolódó szócikkek: Kieran Storm
deen

– Szüksége van valamire, uram? Szóljak a nővérnek? Megnézem, hátha találok egy csinosat, aki betakargatja.
– Na húzz el, Kieran! Pihennem kell.

Kapcsolódó szócikkek: Isaac Hampton · Kieran Storm