Karcok 6

Viktória_Erdei >!
Zene a könyvben

Kifelé bámultam az ablakon a kék fények irányába. Egy nagy épület tetején kicsi repülőgép világított, felszállni készült, és kíváncsi voltam, hová vezet az az út. Nagyon szerettem volna repülni, és énekelni kezdtem: „I want to get away, I want to fly away..

Leonine>!
Fordítási hibák, amelyektől égnek áll a hajad

Ez a Lélektárs-trilógia olyan ígéretesen indult, aztán azon kaptam magam, hogy időről időre találok benne valamit, ami kizökkent. Odáig jutottam, hogy letöltöttem az angol változatot, mert gyanítottam, hogy a fordítás az oka. És persze igazam volt, itt egy pár gyöngyszem:

1.)
„Volt egy lány, aki magában motyogott, legalábbis semmi nyomát nem láttam rajta headsetnek meg vezeték nélküli mobilnak.”
Vezeték nélküli mobil??? Az eredeti szöveg ez: „One girl was muttering to herself— at least, I saw no evidence of a hands-free headset for her phone.”

2.)
Ez csak tudatlanság eredménye, de akkor is: „Szóval milyen volt a régi sulid? Mint a Hogwart?” (magyarul Roxfortként ismerjük, még ha a fordító nem is tudta, 10 másodpercnyi Google segített volna rajta… arról ne is beszéljünk, hogy már az eredeti sem „Hogwart”, hanem "Hogwarts")

3.)
„Felsegített ugyan az egész évfolyam előtt, de aztán a délután hátralévő részében nem csinált mást, csak bámult engem.”
Felsegített? Nem is esett el, csak egyszer megakadályozta, hogy beégjen az egész suli előtt… Az eredeti szövegben szerepel ugyan a „helped me up”, de a „kisegített” ebben az esetben sokkal helytállóbb fordítás lett volna.

Még csak a 75. oldalon járok, szóval valószínűleg lesz benne még pár ilyen (ha szeretném az ebook-ot, angolul olvasnám tovább). Olyan jó ez a könyv, nem tudom, miért kell ilyen igénytelenséggel elszúrni. :( Nem muszáj fordítónak menni, ha nem megy…

Echan>!
Advent 2013 – gyertya helyett könyvekkel // lezárva

Itt a 4. adventi olvasásom:
A történet mondanivalója szép gondolat. Hogy mindenkinek van egy lélektársa a világban, csak kitartóan kell kereni és nem szabad feladni, akár ilyen nehézségeket is gördít elénk az élet.
Remélem a karácsony ünnepét mindenki a lélektársával töltheti. Annak, aki még nem találta meg, kívánom, hogy a az új évben leljen rá lélektársára. :) Mindenkinek kellemes ünnepeket!

AgiVega IP>!

A könyv 40%-ánál járva…
Azt eddig is éreztem, hogy ostoba, idegesítő és halál unalmas, de a citrommal való jedizés ma teljesen kiverte nálam a biztosítékot. Azt hiszem, egy ideig jegelem ezt a kis csodát, mielőtt még több agysejtem hal korai halált.

AgiVega IP>!

Nem azért, de elég fura, hogy a fordító sosem hallott a Roxfortról, és a Hogwarts-ot „Hogwart”-nak fordította… Ez finoman szólva is fájt. :S
És nyugtassatok meg, hogy ez a könyv nem lesz olyan, mint a Tökéletes kémia! Csak mert az első kb. 40 oldal alapján nekem nagyon hasonló feelingem támadt: szőke leányzó, macsó, latinamerikai srác… bah. Nekem most nem ilyesmire van szükségem!

_Vic_>!

Valentin-napi meglepetés Zedtől

Olvastad már Joss Sterling Lélektársak-trilógiájának első részét? Ha még nem, itt az idő bepótolni! A regényben egy különleges képességű lány, Sky története bontakozik ki, melyet ő maga mesél el. Szerelme Zed Benedict, az iskola ügyeletes rosszfiúja, aki mellesleg nagyon jóképű és kellőképpen titokzatos is. Kíváncsi vagy rá, Zed vajon hogyan élte meg, hogy Sky az ő lélektársa? Írd meg itt kommentben, hogy miért tetszett a Sky című regény, oszd meg ezt a posztot és Valentin-napon várni fog egy levél, melyből letöltheted Zed történetét. A sztori nem jelent meg máshol, így egy titkot küldünk Neked, amit kérünk, hogy ne adj át másnak!
Ne felejtsd el megírni e-mail címedet a manokonyvek@lira.hu-ra!