Crystal (Lélektársak 3.) 576 csillagozás

Xav és Crystal története
Joss Stirling: Lélektársak – Crystal

Még több kaland, még több szerelem – a Lélektársak-trilógia befejező része végre magyarul is!

Crystal Brook a család fekete bárányának számított; senki sem vette észre, hogy neki is savant képességei vannak. Eddig… Mikor nővérével, Diamonddal Denverbe utaznak, egy véletlen folytán megismerkednek a nagyon dögös és lehengerlő Benedict testvérekkel. Diamond egy pillanat alatt fülig szerelmes lesz, és hamarosan jegygyűrű csillog az ujján. Crystalt azonban nemcsak, hogy nem hatja meg a fiúk sármja, de úgy érzi, Xav Benedictnél idegesítőbb fickóval nem találkozott még az életben.
Diamond esküvőjét Olaszországban, Velencében tartják; itt gyűlik össze a két család. Közös ellenségük végre elérkezettnek látja az időt a támadásra. Crystalnek és Xavnek össze kell fognia, ha meg akarják védeni szeretteiket és megfejteni egy rég elfeledett titkot.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Manó Könyvek, Budapest, 2013
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155385032 · Fordította: Kökény Pál
Manó Könyvek, Budapest, 2013
282 oldal · ISBN: 9786155385049 · Fordította: Kökény Pál

Zed Benedict · Xavier Benedict · Yves Benedict · Sky Bright · Crystal Brook · Phoenix (Phee) Corrigan · Victor Benedict · Will Benedict · Uriel Benedict · Trace Benedict · Saul Benedict · Diamond Brook · Contessa Nicoletta · James Murphy · Lily George · Signora Carriera · Steve Hughes · Topaz Brook

nicosia P>!

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal Xav és Crystal története

Crystal és Xav párosa nagyon jól működik. Kedvelem a humort, és Crystal bizonytalanságát, valamint Xav magabiztosságát a könyvben. A cselekmény ezúttal is tartogat meglepetést, ezúttal többet is. Izgalmas, érdekes rész ez, határozottan kezd felpörögni a sorozat.

Lanore P>!

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal Xav és Crystal története

Azt hiszem, ez az egyetlen sorozat, ahol nem zavar a cukiság. Pedig itt aztán tényleg mindenki cuki :) Nem zavar a hirtelen jött szerelem, a gyors egymásra találás, sem az életre szóló érzelmek, mert olyan jó stílusa van az írónőnek, hogy tényleg öröm olvasni. Vicces, érdekes, és mindig megspékeli egy kis akciódús izgalommal a történetet, miközben úgy érzem, én is a Benedict-klán tagja vagyok. Bárcsak így lenne a valóságban is! Crystal és Xav igazán szerethető karakterek, ahogyan a családjuk többi tagja is, tűzön-vízen keresztül kiállnak egymásért, bármi történjék is. Szívesen olvasnék még a sorsukról, kár, hogy vége a trilógiának.

MissFortune>!

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal Xav és Crystal története

Ez a rész is teljesen levett a lábamról!
Crystal már az elején nagyon kedves lett számomra, szerettem, ahogy Xavval csipkelődnek. Akcióban most sem volt hiány, igaz, az előző két részben többet kaptunk belőle. Ami igazán érdekes eleme a történetnek, az a Crystal karaktere körüli rejtély. Alig vártam, hogy kiderüljön.
Joss Stirling eszméletlenül jól ír. Eddig a háromból három könyvét szerettem, falom a lapokat, imádom a szereplőit. :)

GytAnett >!

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal Xav és Crystal története

Akárki akármit mond, én nagyon szeretem ezt a sorozatot. :) Az alaptörténet gyakorlatilag mindig ugyanaz, de Joss Stirling megoldja, hogy mindegyik történetben legyen valami plusz.
Ez is egy olyan könyv, ahol kb. nincs olyan szereplő, akit ne lehetne valamiért szeretni, és igen, még a gonosz karakterben is lehet valamit találni, de legalább meg lehet érteni, hogy miért is vált olyanná, amilyen.
Crystal karaktere nagyon tetszett, egy útját kereső 19 éves lány. Azt hitte, hogy ő aztán tényleg nem jó semmire, pedig minden savant testvére elég jól tudott érvényesülni. Aztán mennyi minden kiderült róla! spoiler
Xavet is nagyon csíptem. Újabb könyves álompasi. Nem tudom, hogy csinálják a Benedict fiúk, de egyik sem panaszkodhat. Mindannyian mások, de imásom őket, az egész családot. :) Xav meg egy gyöngyszem köztük. :D Máshogy nem tudok hirtelen fogalmazni. :P A lényeg, hogy kiemelkedik. :)
Nagyon szeretem, hogy ennyire összetartóak, hogy alapnak veszik, hogy akármilyen bajba is kerül a másik, segítenek rajta. Még akkor is, ha valaki önhibája miatt esett csapdába.
spoiler
Romantikus, helyenként nyálas, mert azért elég nehéz elfogadni a tényt, hogy valaki megtalálja a lélektársát, és akkor máris imádják egymást, és örökké tartó szerelem, meg minden, de itt valahogy mégis jó. A körítés is nagyon jó, nem kell azon aggódni, hogy a kedves olvasó unatkozni fog. :)

gabiica P>!

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal Xav és Crystal története

Bár már elég rég olvastam az előző kötetet, azonnal fel tudtam venni a fonalat. Jó volt Crystal és Xav története is, csakúgy, mint az előzőek. Ez a kötet nagyon izgalmas volt, szerettem az Olaszországban játszódó jeleneteket.
Nagyon jó volt, hogy egyre több és újabb karaktereket ismerhettünk meg, bár bevallom, néha már elég nehéz követni, ki kicsoda is pontosan, de annyi baj legyen, a végére már egészen belejöttem.
A contessa történetét egy kicsit szerettem volna jobban megismerni, mint ahogy itt ki volt fejtve, de örültem, hogy izgalmat vitt az egészbe.
Crystal és Xav kapcsolatát nagyon hamar megszerettem. Igazán jó és szerethető emberek, Crystal kicsit saját magamra emlékeztetett.
Örülök, hogy újabb szálát ismerhettem meg a Benedict családnak, várom a folytatást.

_Leelan_>!

Okééééé :)
Xav és Crystal nagggyyyon jók együtt. Majdnem, mint Zed és Sky :)
Tetszett, hogy Crystal egy kicsit más savant volt, hogy Xavmilyen tökéletesen kiegészíti, támogatja a lányt és a képességeit. *-*
Tökéketes páros, izgalmas cselekmény és szokásosan azért minden rózsaszín. Minden cuki és habos-babos. Itt most duplán :D
Nagyon tetszett az első három rész, nagyon sajnálom, hogy a továbbiakbab nem a zöbbi Benedict fiú lesz a főbb szereplő, nagyon kíváncsi lennék részletesebben rájuk is.
Ebben a részben nagyon tetszett az egység, az összetartozás, a szerelem tiszta megnyílvánulása. Izgaélmakban messze a legjobb és legszínesebb rész eddig :)))

Wandamaci__könyvkuckója P>!

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal Xav és Crystal története

Ezt az olvasásom nagyon elhúztam, köszönhetően annak, hogy nem akart megtalálni a megfelelő hangulat. Nem tudom miért, de idén nem taroltak nálam a Benedict testvérek, pedig régebben, amikor először olvastam Sky és Zed történetét rettentően imádtam.
A könyv eleje rendesen megdolgoztatott, untam, nem kötött le.Nagyon tetszett, ahogy Crystal képessége fokozatosan bontakozott ki és egy új képességről is többet tudtam meg.
A könyv felétől kialakult bonyodalom az eddigi legjobb volt. Borzasztó kíváncsi voltam, hogyan keverednek ki ebből az egészből, nem voltam benne biztos, hogy lesz-e megoldás.
Innentől kezdve végig fenntartotta az érdeklődésem és a végkifejlettel is elégedett voltam.
Összességében az eddigi legjobb könyv volt a Lélektársak sorozatból, azonban nekem még egy kicsit mindig túl rózsaszín…

Bővebben:

Szilvi00 P>!

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal Xav és Crystal története

„Igen, Xav az Xav: egyszeri, megismételhetetlen, és pont olyan, amilyet az orvos előírt."

Erre a kijelentésre csak hevesen bólogatni tudok. Xav páratlan srác és engem is levett a lábamról. Még akkor is, ha kicsit túlzásba vitte a cukorfalatozást. Nem olvastam fülszöveget, ezért megleptek események. Hipp-hopp esküvőre készülődtünk!? Crystal-t nagyon kedveltem és azt viszont sejtettem, hogy a mellőzött és telepátiára képtelen savant lányban valami különleges rejtőzik. Úgy érzem, ebben a részben volt eddig a legtöbb akció és izgalom. A helikopteres túszmentés igazi hollywoodi filmbe illő jelenet volt, mégis érzi az olvasó, hogy a gonosz savant nem győzedelmeskedhet.
Összességében nagyon tetszett ez a rész is. Szerettem Crystal és Xav párosát, Velence hangulatát és a Benedict családot is mindig öröm viszontlátni.

Viktória_Erdei P>!

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal Xav és Crystal története

Az előző résznél sokkal viccesebb volt. Ugyanazt éreztem, mit az első résznél, hogy egyszer megint újra akarom olvasni. Az eddigi pasik közül Xav a legjobb. Kíváncsian várom, hogy mi lesz Mistyvel a következő részben.

Trudiz>!

Savantok,
xAv
Kedvelhető :)

Trudiz>!

Annyira sok lehetőség rejlik benned.

DarknessAngel>!

– […] Ha választanom kéne a hét törpéből egyet, biztos, hogy Morgót osztanám rád.
– És te ki lennél? Kuka?
– Hogy kitaláltad. Ő a példaképem.

32. oldal, 2. fejezet (Manó Könyvek, 2013)

Luca006>!

Mindannyian különlegesek vagyunk.

Vivi_>!

– Crystal, miért nem mondtad, hogy ilyen jóképű olasz pasikkal is találkozhat az ember, ha itt dolgozik? Őt például szívesen hazavinném magammal, mondjuk egy nagy masnival átkötve.
    Elvörösödtem, és megköszörültem a torkomat.
    – Ööö… Lily…
    Xav megfordult, és kíváncsian felvonta a szemöldökét.
    Lily megszorította a karomat:
    – Ugye nem? Beszél angolul, mi? Lőjetek le!
    – Á, kár lenne érted – nevetett Xav.
    – Te jó ég, és ráadásul amerikai! Azt hiszem, mindjárt elsüllyedek szégyenemben. Crystal, keress nekem egy köpenyt és dobd a fejemre! El kell tűnnöm innen.

57. oldal - 4. fejezet (Manó Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Crystal Brook · Lily George · Xavier Benedict
kiruu P>!

– […] Sosem akartam akcióhős lenni, és épp csak annyira gyúrtam ki magamat, hogy a kávésbögrét fel tudjam emelni.

192. oldal - 14. fejezet (Manó Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Crystal Brook
Vivi_>!

– Nagyon aranyos lány vagy – már amikor éppen nem idegesítesz halálra az őrültségeiddel.
– Te meg egy idegesítő fiú vagy – már amikor éppen nem veszel le a lábamról a kedvességeddel.
    – Akkor elég jól összeillünk, nem?

247. oldal - 19. fejezet (Manó Könyvek, 2013)

Vivi_>!

– Hát te sose tudsz komoly lenni?
    – Hát… – úgy tett, mintha gondolkodna – nem. És te?
    Elnevettem magam.
    – Nem jellemző.
    – Szeretlek, Crystal.
    – Én is téged, Xav.

249. oldal - 19. fejezet (Manó Könyvek, 2013)

Vivi_>!

– Semmi de. Mikor tanulod már meg, hogy te nem a rút kiskacsa vagy, hanem a hattyú?
    – Ó.
De nem volt időm elcsöppenni a bóktól, mert Xav máris betámadta a hasamat az ujjaival.
– Ne! – nyüszítettem kicsavarodva, ahogy próbáltam elhessegetni a kezét.
Trace homlokráncolva elfordult, hogy kizárja a sikoltozásomat a telefonbeszélgetésből.
    – Hadd halljam: „Én egy hattyú vagyok”.
    – Te egy hattyú vagy! – lihegtem, aztán megint nevetésben törtem ki.
    – Gyerünk! Valld be!
    – Oké, oké, hattyú vagyok. Veled együtt. Mindenki hattyú. Egy szép nagy hattyúcsalád.
    – Az biztos, hogy legalább akkora zajt csaptok ott hátul.

148-149. oldal, 11. fejezet (Manó Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Crystal Brook · Trace Benedict · Xavier Benedict
DarknessAngel>!

Én voltam az, akit Harry Potter világában muglinak hívtak volna. Egy átkozott mugli.

11. oldal - 1. fejezet (Manó Könyvek, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Crystal Brook · Harry Potter · mugli

Joss Stirling: Misty A kendőzetlen igazság