Emergence (Girls 2.) 2 csillagozás

Joshua Luna: Girls 2. – Emergence

In the lush, rural backdrop of Pennystown, Ethan and his neighbors lived a peaceful kind of life. Now, things have changed… drastically. Clones, spawned from a mysterious girl, are preying on the townspeople and paranormal activity is escalating into a full-blown catastrophe. As the questions pile on, only one thing remains certain-nothing will ever be the same.

Image Comics, United States, 2006
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781582406084 · Illusztrálta: Jonathan Luna

Zsuzsanna_Makai >!
Joshua Luna: Girls 2. – Emergence

Kicsit elkezdett leülni a sztori, de ez még mondjuk érthető is abból a szempontból, hogy el kell dönteni, merre haladjon a történet.
Bármennyire is rühellem bevallani, Nancy-nek kell igazat adnom abban a kérdésben, mi legyen a lányokkal, nem a fiúknak. Ted meg egyenesen tök hülye, a felesége terhes, ezek meg csak a nőket bántják, miért nem világos neki, mit kell tennie?
Egyébként tökre megfilmesíthetőnek gondolom.

Th3DarkKn1ght>!
Joshua Luna: Girls 2. – Emergence

Folytatódik a lányok elől a menekülés. A főhőseink most szembesültek vele, hogy nem tudják elhagyni Pennystown-t, akárhogy is szeretnék. Egy láthatatlan erőtér nem engedi, a la Búra alatt. A képregényről elmondható, hogy olyan, mint egy Stephen King történet, ami mellőzi az általa oly gyakran újra használt sablonokat. Az események mögött meghúzódó rejtély és a hozzá kapcsolódó újabb kérdéseken van a hangsúly, de itt már akadnak horror elemek is. Ilyen a lányok támadása, vagy hogy a friss holtestek el-el tünedeznek. A karakterek nagyszerűek, főleg a főszereplő Ethan, akit nyom a lelkiismeret-furdalás a lányok miatt és még volt barátnője haragos pillantásait is kénytelen elviselni. Ahogy a szereplők próbálnak kimászni a helyzetből, az is remekül megírt és kellően reális, bár most egy kicsit több abszurd humor akadt. Kedvenceim a kisgyerekek voltak; Amikor az egyik kislány megkérdezi az apját, hogy a lányok miért akarják bántani őket, az elmondja, hogy nem bántani akarják őket, csak fogócskáznak velük. A gyerekek megnyugszanak, de persze jön a házi sárkány, aki letorkolja a férjét, hogy miért kellett hazudni? A rajzok most is nagyon szépek és talán az általam olvasott képregények közül ebben sikerült a legjobban érzékeltetni a sötétséget! Nagyon szórakoztató és kreatív! Van egy csavar, ami miatt a város női lakossága még jobban kiborult, kíváncsi vagyok nagyon, hogy mi lesz ebből! Na meg, hogy mi lesz a holttestekkel? Nem gondoltam volna, hogy pucér tini lányok támadása ijesztő lesz, de ezt is sikerült összehozni! :D

Girls sorozat · Összehasonlítás