Több ​mint ács 29 csillagozás

Josh McDowell: Több mint ács Josh McDowell: Több mint ács

A TÖRTÉNET, MELY MEGVÁLTOZTATHATJA AZ ÉLETEDET
A szkeptikus Josh McDowell úgy vélte, hogy a keresztyéneknek elment az eszük. Először gúnyolta és sértegette őket, majd elhatározta, hogy saját kutatása révén győzi le őket, megcáfolva Jézus Krisztus állításait. Meglepetésére rájött, hogy a bizonyítékok épp az ellenkezőjére utalnak. Jézus Krisztus nem csupán egy első századi zsidó ács volt, hanem valóban az az Isten, akinek mondta magát.

E könyv az első kiadása óta több mint 15 millió példányban kelt el, és számtalan ember életét változtatta meg. Ebben a javított és átdolgozott kiadásban Josh a fiával, Seannal együtt tárgyalja azokat a kérdéseket, amelyek a mai nemzedéket is foglalkoztatják:

– Lehetek-e lelki ember anélkül, hogy Istenben hinnék?
– Hogyan lehetek biztos abban, hogy ér valamit az életem?
– Csakugyan lehetséges bármi biztosat tudni Istenről vagy Jézusról?

OLVASD EL A TÖRTÉNETET,
MÉRLEGELD A TÉNYEKET,
ÉREZD MEG ISTEN SZERETETÉT –
ÉS MEGLÁTOD, MI TÖRTÉNIK!

Eredeti megjelenés éve: 1977

Timóteus Társaság, Budapest, 1998
122 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630499487 · Fordította: Novák György
Primo, Budapest, 1991
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630269945 · Fordította: Novák György

Josh McDowell: Több mint ács

Nagyon nyugodt szívvel adok max csillagot. Mert megérdemli L'Oreal Paris. Az első oldalon még nem tetszett, sőt, talán az egész első fejezetet borzasztónak tartottam, aztán a 60. oldal környékén döbbentem rá; jó nagyot fordult az a kocka már egy jó pár oldal óta. Logikusan felépített, tele sok-sok nem légből kapott alátámasztott ténnyel, megőrizve a könnyen érthetőségét. Oké, nekem van egy kis előnyöm, a bibliai háttérismeret miatt, nadeno, szerintem értitek mire gondolok.
Szóval, ezek alapján maradok azon az állásponton, hogy ez egy jó könyv – mondom ezt laikusként. Biztos vannak benne hibák, amikre nem voltam elég szemfüles, de azért megállja a helyét – csak ajánlani tudom, hívőnek, keresőnek, gondolatokban elrévedőknek egyaránt.
A közeljövőben tuti beszerzem és újraolvasom.

Daniella78>!
Josh McDowell: Több mint ács

Pengeéles logika, kekeckedőknek szerintem fontos lehet ez a könyv, de nekem leginkább a személyes beszámoló tetszett a végén. Akinek baja van a kereszténységgel, bátran olvassa el, rövid, velős és nagyon okos.

padamak>!
Josh McDowell: Több mint ács

Az első példányt rongyosra olvastam (nemcsak a kötéshiba miatt). Legjobban a 11 apostol mártíromságának az összefoglalója ragadt meg bennem. Érdemes Jézusért!

_karolina_>!
Josh McDowell: Több mint ács

„Az új ateisták meggyőzőek – amíg az ember meg nem hallgatja a másik oldalt.”

Sokáig gondolkodtam, hogy elolvassam-e ezt a kis könyvecskét, mert ilyen sok évnyi tudatos teológiai kutatás-olvasás után úgy véltem, hogy nem sok újat tud még mondani nekem. (Pláne, hogy a hasonló tematikájú A Jézus-dosszié kissé untatott, pedig nem volt rossz.)
De az igazán fontos dolgok keresés nélkül, egyszerűen csak megérkeznek az emberhez. Ezt folyton tapasztalom, de mégis mindig meglep.

Ez egy csodálatos könyvecske! Nagyon-nagyon sokat köszönhetek neki, valami nagyon fontosat értetem meg a segítségével, amit eddig egyetlen teológiai témájú könyv sem tudott így elmagyarázni nekem. (Ez azért elég szomorú, mert kulcsfontosságú dolog, mégsem írnak róla úgy, ahogyan kellene – a megfelelő szavakkal.)

Értelem vezérelt ember vagyok, számomra nagyon fontos a racionalitás, ezért vakhitre képtelen vagyok. Ebben az a szép, hogy…:
„Isten soha senkit nem hívott arra, hogy szellemi öngyilkosságot elkövetve bízza magát Krisztusra”.
"Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.”
„Istentől nemcsak őt szerető szívet és őt választó akaratot kaptunk, hanem elmét is, melyet a Szentlélek képessé tesz arra, hogy megismerjük őt.”

A szerzők olvasmányosan, érdekfeszítően írnak a témáról. Szelíd, éles, értelmes érveikkel pillanatok alatt két vállra fektetik a gőgös és korlátolt új ateistákat. Persze a könyv nem az új ateisták győzködéséről szól, csupán egyetlen fejezetet ölel fel ez a téma. Ennél sokkal-sokkal fontosabb a mondanivalója és a szándéka.
Ebben a vékonyka könyvben a világ van benne.

(Az új, bővített kiadást javaslom olvasásra.)

mohapapa I>!
Josh McDowell: Több mint ács

Nekem sokat jelentett, sokat adott ez a könyv. C. S. Lewis Keresztény vagyok! -jával egy időben olvastam. Lewis intellektuálisabb, de McDowell érvei is valódi érvek.
Szerintem tégy egy próbát ezzel a könyvecskével!

Mircsi>!
Josh McDowell: Több mint ács

Kedves könyvecske, bár az én gondolkodásomnak túl racionális. Én pont a megmagyarázhatatlanságát és hatalmasságát szeretem Istennek. Persze nagyon király, hogy ilyen racionális szemszögből is meg lehet közelíteni Jézust. De legjobban akkor is az utolsó fejezetben lévő bizonyság tetszett! :)

szöszmösz I>!
Josh McDowell: Több mint ács

Az elején felbosszantott. Ez a hivők legfőbb baja -szerintem-, hisznek. Nem bírnak bizonyítani, mert minden egyes érvükhöz el kell fogadni (hinni) egy alapállítást: Isten létezik – Jézus meghalt értünk.
Néha pedig az az érzésem, hogy túlságosan is elvakultak. Három lehetőséget adnak Jézus személyiségének : örült, Isten, hazug majd kizárásos alapon meghagyják a középsőt. De kérdem én, nem lehet-e valaki kevésbé „őrült”, mint ahogy az az ő megfogalmazásukban van. Én is hiszek és az a valami, amiben hiszek irányít, a szerint cselekszem. Ha kell hirdetem is, mivel meggyőződésem, hogy az a jó. És igen, néha én is kiválasztottnak érzem magam… így a három jelző talán rám is rám húzható és visszavezetve – legalábbis Josh McDowell érveivel – Istenné válok.
Aztán a végére megsajnáltam a keresztényeket. Tényleg kell valamiben hinni mindegy, hogy miben, de megnyugtatja az embert. Szóval sajnálom a keresztényeket. Éppen azért, mert legtöbbjük tényleg segíteni akar, csak nem tudnak érvelni… nem tudnak érvelni, mert az emberek nem képesek arra, hogy akár öt percre is elfogadják az alaptételüket és aszerint következtessenek tovább.

nyolcadikutas>!
Josh McDowell: Több mint ács

Röpke 120 oldal, mondhatni egy lélegzet.

Aki hisz Jézusban, annak nem mond újat.
Aki hezitál, annak utat mutathat.
Aki pedig nem hisz, annak mindegy.

Személy szerint jókor találkoztam Vele!

Andriska>!
Josh McDowell: Több mint ács

Ez a könyv rokon Lee Strobel A Jézus-dosszié című könyvével, idéznek is belőle többször. Mégis vannak benne további egyedi meglátások. Világos, közérthető, meggyőző. Mindenképpen alapmű. Mindig jönnek látszólag hasonló, de mégis többletet adó könyvek a témában, és ez így van jól.

tataijucc>!

A minap találkoztam egy gyakornokkal, aki egy egyetemi továbbképző szemináriumon megjegyezte:
– Aki belép a templomba, abból keresztény lesz. – Nem álltam meg szó nélkül:
– Aki a garázsba, abból meg autó? – Nincs összefüggés. Az a keresztény, aki bizalmát Krisztusba veti.

Az én életemet megváltoztatta

Kapcsolódó szócikkek: keresztény
AgiVega IP>!

Nevethetsz a kereszténységen, kigúnyolhatod, csúfot űzhetsz belőle. De működik. Életeket változtat meg.

Kapcsolódó szócikkek: kereszténység
AgiVega IP>!

A szabadság számomra nem az, hogy oda megyek, ahova akarok, és azt csinálok, amit akarok. Ezt akárki megteheti, és sokan meg is teszik. A szabadság egyenlő azzal, hogy „van erőd megtenni azt, amiről tudod, hogy meg kell tenned.”

Kapcsolódó szócikkek: szabadság
tataijucc>!

… senki sem lenne kész meghalni, ha nem tudná, hogy vele az igazság.

Ki halna meg egy hazugságért?

AgiVega IP>!

Ha összeszednénk a mentálhigiénia témakörében valaha írt valamennyi mértékadó cikket – ha ezeket összedolgoznánk, kifinomítanánk, és megszabadítanánk a fölösleges szavaktól –, ha a lényeget mind megtartanánk, a körítésből viszont semmit, és ha a tiszta tudományos ismeret ezen makulátlan darabjait a legtehetségesebb élő költővel tömören szavakba foglaltatnánk – nos akkor megkapnánk a Hegyi Beszéd suta, némileg hiányos összegzését, és ez egyáltalán nem állná meg az összehasonlítást az eredetivel.

padamak>!

Az apostolok tanúságtételét én azért fogadom bizalommal, mert a tizenkettőből tizenegyen vértanúhalált szenvedtek, méghozzá azért, mert hittek Krisztus feltámadásában, illetve abban, hogy az Isten Fia volt. Megkínozták, megkorbácsolták őket, majd végül az akkoriban ismert legkegyetlenebb halálnemekkel kellett szembenézniük. A következőképpen haltak meg:
1) Péter – kereszten
8) Taddeus – lenyilazták
9) Jakab, Jézus testvére – megkövezték
10) Tamás – lándzsadöféstől
11) Bertalan – kereszten
12) Jakab, Zebedeus fia – kard által.

tataijucc>!

Egy Kr.e. 1012-re datálható prófécia megjövendöli, hogy ennek az Embernek a kezét és lábát átszúrják (vagyis megfeszítik). Ezt a leírást 800 évvel azelőtt jegyezték fel, hogy a rómaiak alkalmazni kezdték a keresztrefeszítést.

Kérem, jelentkezzen az igazi Messiás!