Az ​intolerancia szépsége 1 csillagozás

Egy nemzedék felszabadítása az igazság és a szeretet ismeretére
Josh McDowell – Sean McDowell: Az intolerancia szépsége

AZ ​INTOLERANCIA SZÉP – HA ISTEN SZEMSZÖGÉBŐL NÉZZÜK.
Manapság mindent áthat a kulturális tolerancia. Úgy tűnik, mindenütt felütötte a fejét: az oktatásban, a törvényhozásban, a társadalomban… de még a gyülekezetben is.

Hatására egy egész nemzedék elhiszi, hogy
– nincs egyetemes erkölcsi igazság
– mindenki megteremtheti a saját igazságát; és
– intoleránsak vagyunk, ha nem helyeseljük mások viselkedését és életstílusát

A könyv megvilágítja a különbséget a tolerancia régebbi és mai értelmezése között, leleplezi a mai személet pontatlanságait és ellentmondásaid, szilár elméleti alapot és gyakorlati megoldásokat kínál mind a szülőknek, mind a fiatalokkal foglalkozó tanítóknak a felmerülő kérdésekben:

– Ki hozta létre az erkölcsi igazságot, és miért?
– Hogyan élhetjük meg a biblikus toleranciát olyan emberek felé, akikkel nem értünk egyet?
– Hogyan étessük meg a gyermekeinkkel, hogy a szexuális erkölcs Isten ajándéka, és miért… (tovább)

264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155446405 · Fordította: Hargitai Róbert

csucsorka IP>!

Bár ez nyilván nem tükrözi pontosan a legtöbb keresztyén melegekhez való hozzáállását, a fiatalok többsége – akár 90%-a – hajlamos azt gondolni, hogy a „homoszexualitás-ellenes” kifejezés híven jellemzi a mai keresztyéneket.
Ezt az előítéletet, melynek hatására az emberek azt hiszik, hogy a keresztyének diszkriminációt alkalmaznak a melegekkel szemben, kétségkívül olyan csoportok tartják életben, amelyek keresztyénnek nevezik magukat, de a keresztyénséggel ellentétesen viselkednek. Vannak, akik keresztyén mezben szidalmazták gyűlölködve a melegek közösségét és álltak oda az utcasarkokra azt hirdető feliratokkal, hogy ISTEN GYŰLÖLI A BUZIKAT. Az ilyen nézetek és cselekedetek természetesen nem jellemzőek a keresztyének többségére. Sőt, egy elenyésző kisebbség nézetei. Azonban olyan túlérzékenységet váltottak ki, amelynek hatása bizonyos csoportok és helyi tisztviselők ott is diszkriminációt éreznek, ahol nincs.

36. oldal, 2. fejezet - Amikor a tolerancia nem toleranciát jelent

Josh McDowell – Sean McDowell: Az intolerancia szépsége Egy nemzedék felszabadítása az igazság és a szeretet ismeretére

Evelin_t>!

Eléggé szerette őt ahhoz, hogy megmondja neki az igazságot.

Evelin_t>!

Az igazság a legjobb barátunk, és elválaszthatatlanul hozzátartozik a valódi szeretethez. Míg a kulturális tolerancia magára öltheti a törődés, megértés és szeretet álarcát, hiányzik belőle a mások érdekeit legjobban szolgáló hiteles szeretet erkölcsi tekintélye. Ez a hiteles és valódi szeretet további jellemzője – mindig a másikra összpontosít.

csucsorka IP>!

Természetes – és ha megfelelően teszik, egészséges is –, hogy minden újabb nemzedék a szüleikétől eltérő, egyedi identitást alakítson ki. Ám ami manapság történik, az távol áll a megszokott generációs szakadéktól. Olyan kulturális változás tanúi vagyunk, amely talán minden korábbinál jobban elválasztja a keresztyén szülőket a gyermekeiktől.

14. oldal, 1. fejezet - Neked igaz, nekem nem

csucsorka IP>!

Egyszer, egy ifjúsági munkás beszámolt az észrevételéről, hogy a csoportjában lévő fiatalok másként értenek egyes szavakat. Így fogalmazta meg ezt: „Most már egy éve annak, hogy hetente szolgálok a gyerekek között, s arra a következtetésre jutottam, hogy ugyanazokat a szavakat használjuk, mint a fiataljaink, de teljesen mást értünk rajtuk. AZ olyan szavak, mint a tolerancia, tisztelet, elfogadás, erkölcsi ítéletek és személyes preferencia egész mást jelentenek a gyerekeknek, mint nekem. Két malomban őrültünk, és még csak nem is tudtam róla. Meggyőződésem, hogy ha nem tudom elérni náluk, hogy újragondoljanak néhány alapvető keresztyén fogalmat, akkor sosem jutok velük egyről a kettőre.”

18-19. oldal, 1. fejezet - Neked igaz, nekem nem

csucsorka IP>!

A Floridai Egyetem kutatói nemrég kijelentették: „A jó hír az, hogy a legtöbb tinédzser hallgat a szülők szavára, annak ellenére, amit a szülők gondolnak.”

28. oldal, 1. fejezet - Neked igaz, nekem nem