Jonas ​Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője 36 csillagozás

Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

Igaz történet egy különleges emberről, akinek volt mersze másként gondolkodni, változtatni, és… száraznak maradni.

Jonas Hanway utált megázni. Csakhogy Londonban állandóan csöpörgött, szitált vagy szakadt az eső. Mégis hogyan lehetne Jonas megjelenése úriemberhez méltó, amikor a cipője folyton sáros, kabátjából facsarni lehet a vizet, parókája pedig leginkább egy ázott macskára hasonlít?
A többi londoni már hozzászokott mindehhez, de nem úgy Jonas, aki egészen Perzsiáig utazott, hogy elmeneküljön a nyirkos időjárás elől. És amit ott látott, az…
felháborító!
botrányos!
rettentően különös!
Vagy leginkább zseniális volt?
Ez Jonas Hanway igaz története, aki meggyőzte a londoniakat arról, hogy csupán egyetlen dolog lehet furcsább az esernyőt cipelő úriembernél: egy olyan úriember, akinél nincsen esernyő.

Eredeti cím: Jonas Hanway's Scurrilous, Scandalous, Shockingly Sensational Umbrella

Eredeti megjelenés éve: 2020

Alexandra, Pécs, 2021
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635820115 · Fordította: Rehova Kata · Illusztrálta: Eileen Ryan Ewen

Chöpp>!
Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

Szenzációs! Ja és felháborító, meg botrányos, és persze rettentően különös is! (Mármint Angliában a konzervatív 1700-as években.) ;)

csucsorka IP>!
Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

A részletgazdag, csodás hangulatú londoni élet illusztrációja azonnal a szívem közepébe lőtte magát. Ehhez jön még egy okos szöveg, ami tökéletes hangon szólítja meg a fiatal olvasókat: érdekes a történet és érdekes az a pár történetbe rejtett információ is, amit megtudhatunk erről a ma már teljesen hétköznapi, egykor felháborító, botrányos, rettentő különös tárgyról, az esernyőről.

off

Nienna001 P>!
Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

Nagyon szépen illusztrált történet arról, hogy terjedt el az esernyő Londonban. Kevés szöveg, pár perc alatt elolvasható, de nézegetni tovább is lehet.

szakriszt>!
Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

Érdekes igaz történet történelmi adalékokkal, szuper képek, London. Mi más kell még? :)

Sicc>!
Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

Egy angol úriember esernyővel? Felháborító! Botrányos! Rettentően különös!

…de legalább nem lesz vizes a zoknija, sem az inge, és a parókája is szépen bodorodik! :)

Ki gondolta volna, hogy az oly sokszor borongós Londonban sokáig flancolásnak számított az esernyő? Te sem? Akkor járj utána! :)

LibrariAnne P>!
Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

Nagyon aranyos mesekönyv az esernyő történetéről, valamint arról, hogy milyen fontos, hogy kitartsunk az elhatározásunk mellett, akkor is, ha mások gúnyt űznek belőlünk. Sok új, érdekes tényt tanultam belőle az esernyőkről, szépek az illusztrációk, könnyen emészthető a szöveg.

Panka1992>!
Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

Szeretem az olyan gyerekkönyveket, melyek tanítanak is. Ebben az esetben egy kis történelmet. Nagyon tetszett és a végén lévő érdekességek különösen feldobták.

Ingryd>!
Josh Crute: Jonas Hanway Felháborító! Botrányos! Rettentően különös! Esernyője

Egy rettentően különös történet felháborítóan gyönyörű illusztrációkkal. Imádtam!