A ​szentmise súlya 5 csillagozás

A hit meséje
Josephine Nobisso: A szentmise súlya

Egy ​öregasszony egy darab kenyérért könyörög, és cserébe csak egy szentmisét tud felajánlani a péknek. Az esemény kapcsán, csodálatos módon megindulnak a király rideg szívű alattvalói, hogy részt vegyenek az uralkodó nászmiséjén.

Néhány elmélkedésre ajánlott gondolat a mesekönyvről minden korosztály számára:

– A történet és a hozzá kapcsolódó képek a következő szentségeket érintik: Szentáldozás, mert az Oltáriszentség a történet és az illusztrációk fő témája, Egyházi rend, mivel a cukrász fiainak elhivatottsága van a papi hivatás iránt, Házasság, mert a hívő királynő szentségi esküvőt szeretne a templomban (az emberek általános véleményére való tekintet nélkül), Kiengesztelődés, e felé megtették az emberek az első lépéseket: bűnbánat és a javulás szándéka.

– A cím egy szándékos szójáték. (Angolul a „Mass” azt is jelenti, hogy mise, és azt is, hogy valaminek a tömege) Bár a selyempapír súlya igen csekély, amikor a Mise szent áldozatát jelképezi, a „súlya”… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

Missio Christi Alapítvány, Budapest, 2009
32 oldal · ISBN: 9789630645386 · Fordította: Csernus Ágnes, Rezsekné Fehér Laura · Illusztrálta: Szegedi Katalin

PTJulia P>!
Josephine Nobisso: A szentmise súlya

Értékes, cseppet sem szájbarágós tanmese a szentmise jelentőségéről. Mesebeli korban játszódik -nem lehet megállapítani, melyik században- mégis korunk elidegenedett, a lelkiséget, a mély érzéseket semmibe vevő társadalmát skicceli fel. Ebből tud kitörni a kisfiú, az idős asszony és lassan a pékkel együtt a városka lakossága is. Csupán egy cukrászdai jelenet az egész történet, a gyerekekkel együtt mégis végigizgulhatjuk, hogy mi lesz a vége, s közben észrevétlenül érthetjük meg, hogy mekkora értéke, súlya van egy másért felajánlott szentmisének.
Szegedi Katalin gyönyörű illusztrációi itt is sokat tesznek hozzá a meséhez, bámulatos, hogy hogyan tud valaki a mesékkel ennyire együtt lélegző képeket készíteni.

graphoman IP>!
Josephine Nobisso: A szentmise súlya

Szépséges könyv, az illusztrációk különösképpen. A szövegen meg a tipográfián itt-ott talán lehetne csiszolni (a fülszöveg elválasztásai közt van egy-két konkrét horror is); de összességében nagyon tetszett.

Redpanda>!
Josephine Nobisso: A szentmise súlya

Aranyos, tanulságos történet, gyönyörű illusztrációval fűszerezve. Élvezettel olvastam.