Casciai ​Szent Rita 4 csillagozás

A lehetetlenségek szentje
Joseph Sicardo: Casciai Szent Rita Joseph Sicardo: Casciai Szent Rita

Szent Ritáról, akit a keresztény szentek között is megkülönböztetett figyelemmel tisztelnek, úgy tartják: ő az, aki számára semmi sem lehetetlen. Megannyi történet szól arról, hogy emberek – akik már minden reményüket elvesztették – utolsó mentsvárként hozzá imádkoztak, és Rita szent közbenjárásával megtörténhetett a csoda. Kultusza és népszerűsége évszázadok óta töretlenül növekszik. E könyv egy különleges életrajzi írás Casciai Szent Ritáról. Szerzője, Joseph Sicardo atya – maga is Ágoston-rendi szerzetes. Műve lépésről lépésre mutatja be Szent Rita életpályáját, s hogy miként élte meg azokat az örömöket és szendvedéseket, amelyeket egy asszony feleségként, anyaként, özvegyként és apácaként megtapasztalhat. A szerző – akit érezhetően megigézett Szent Rita személyisége – minden egyes szavát költői hév és nemes lelkesedés hatja át. Ez a tiszta, mélyről fakadó rajongás teszi rendkívűl különlegessé e művet, amely nem véletlenül vált több országban is igen népszerűvé.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sugárzó életek Etalon

Etalon, Budapest, 2007
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630634083 · Fordította: Kácsor Lóránt

Joseph Sicardo: Casciai Szent Rita

Joseph Sicardo: Casciai Szent Rita A lehetetlenségek szentje

Joseph Sicardo – maga is Ágoston-rendi szerzetes. Műve lépésről lépésre mutatja be Szent Rita életpályáját, s hogy miként élte meg azokat az örömöket és szendvedéseket, amelyeket egy asszony feleségként, anyaként, özvegyként és apácaként megtapasztalhat. A szerző rajong a szentért #és ez minden lapon érezhető#, néhol már soknak éreztem. Valóban példaértékű volt Rita élete, azonban véleményem szerint túlzásba vitte az önsanyargatást és nagyon nem értettem egyet azzal, hogy !spoiler!
Nagyon zavart a rengeteg elírás, erre jobban figyelhetett volna a kiadó nyomtatás előtt…
Néztem képeket Szent Ritáról és érdekes, hogy mennyire épen megmaradt a ruhája és a teste. Egyesek szerint időnként fel is emelkedik és csodák sokaságát emlegetik. Érdekes.

Lunemorte P>!

Úgy gondoljuk, az emberek a médián keresztül számtalan negatív példát kapnak.

Lunemorte P>!

Nem szabad sajnálnunk testünket. Minél többet foglalkozunk vele, annál jobban fog lázadni a lélek ellen.

Lunemorte P>!

Valóban csodálatos, hogy bár évszázadok teltek el a Szent halála óta, teste kifogástalan állapotban maradt, a romlás legapróbb jelét sem lehet rajta észrevenni.

Lunemorte P>!

A jó példát nyújtó nagy szentek életükkel mutatják meg számunkra azt az utat, amelyet követve mi magunk is megtalálhatjuk a békét és a harmóniát.

Kapcsolódó szócikkek: szentek
Lunemorte P>!

[…] mennyei elragadtatás töltötte el, mert láthatta Istent, még ha csak egy pillanatra is.