A ​Názáreti Jézus 8 csillagozás

A Jordánban való megkeresztelkedéstől a színeváltozásig
Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus

Sokan ​vállalkoztak már rá, hogy könyvet írjanak Jézus életéről és tanításáról, pápa azonban még soha. Joseph Ratzinger, azaz XVI. Benedek az első, aki válaszolva a 3. évezred kihívásaira bemutatja a világnak: ki is valójában a Názáreti Jézus. A Názáreti Jézus Krisztus nyilvános működését vizsgálja a Jordán folyóban történt megkeresztelkedésétől kezdve a színeváltozásig. Nagy érdeklődés előzte meg a könyv külföldi megjelenését, hiszen a Szentatya minden szabad percét e könyv megírására fordította, legbensőbb gondolatait osztva meg Jézus Krisztus személyéről az olvasóval. Könyvében saját Jézus-értelmezését írja le, emellett természetesen adottnak veszi a modern bibliakutatás és a II. Vatikáni Zsinat eredményeit, azonban elsődleges megközelítésben azt a Jézust szándékozza bemutatni, akit az Evangéliumokban ismerhetünk meg: „Meg szerettem volna kísérelni az Evangéliumok Jézusát az igazi Jézusként, a történelmi Jézusként bemutatni. A mű egyedül az Úr arca iránti személyes keresésem… (tovább)

Szent István Társulat, Budapest, 2008
340 oldal · ISBN: 9789633619490 · Fordította: Rokay Zoltán, Martos L. Balázs
Szent István Társulat, Budapest, 2007
340 oldal · ISBN: 9789633619490 · Fordította: Rokay Zoltán

batyuvitéz>!
Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus

Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus A Jordánban való megkeresztelkedéstől a színeváltozásig

Már másodszor olvastam el. Naponta, kis részletekben, átelmélkedve.

jeno>!
Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus

Jó kis összefoglaló mű. A különösebb teológiai ismeretekkel nem, csak valamiféle bibliai ismerettel rendelkező személyek számára is tökéletes, érthető, nem túlságosan tudományos nyelvezetű munka. Nagy előnye, hogy nemcsak a katolikusok, hanem a protestánsok számára is kitűnő összefoglaló a názáreti személyéről.

Az „örök élet” nem a halál utáni élet – ahogy azt a modern olvasó önkéntelenül is gondolná –, mintha mulandósága miatt a mostani élet ennek egyszerűen az ellentéte lenne. Az „örök élet” maga az élet, a valódi élet, amelyet ma is élhetünk, s amelyet a fizikai halál már nem vehet el. Erről van szó: már most az „életet”, a valódi életet élni, amelyet már semmi és senki nem pusztíthat el.

69. oldal, 2. kötet

Ezt a könyvet itt említik