A ​Názáreti Jézus 13 csillagozás

A Jordánban való megkeresztelkedéstől a színeváltozásig
Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus

Sokan ​vállalkoztak már rá, hogy könyvet írjanak Jézus életéről és tanításáról, pápa azonban még soha. Joseph Ratzinger, azaz XVI. Benedek az első, aki válaszolva a 3. évezred kihívásaira bemutatja a világnak: ki is valójában a Názáreti Jézus. A Názáreti Jézus Krisztus nyilvános működését vizsgálja a Jordán folyóban történt megkeresztelkedésétől kezdve a színeváltozásig. Nagy érdeklődés előzte meg a könyv külföldi megjelenését, hiszen a Szentatya minden szabad percét e könyv megírására fordította, legbensőbb gondolatait osztva meg Jézus Krisztus személyéről az olvasóval. Könyvében saját Jézus-értelmezését írja le, emellett természetesen adottnak veszi a modern bibliakutatás és a II. Vatikáni Zsinat eredményeit, azonban elsődleges megközelítésben azt a Jézust szándékozza bemutatni, akit az Evangéliumokban ismerhetünk meg: „Meg szerettem volna kísérelni az Evangéliumok Jézusát az igazi Jézusként, a történelmi Jézusként bemutatni. A mű egyedül az Úr arca iránti személyes keresésem… (tovább)

Szent István Társulat, Budapest, 2008
340 oldal · ISBN: 9789633619490 · Fordította: Rokay Zoltán, Martos L. Balázs
Szent István Társulat, Budapest, 2007
340 oldal · ISBN: 9789633619490 · Fordította: Rokay Zoltán

jeno>!
Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus

Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus A Jordánban való megkeresztelkedéstől a színeváltozásig

Jó kis összefoglaló mű. A különösebb teológiai ismeretekkel nem, csak valamiféle bibliai ismerettel rendelkező személyek számára is tökéletes, érthető, nem túlságosan tudományos nyelvezetű munka. Nagy előnye, hogy nemcsak a katolikusok, hanem a protestánsok számára is kitűnő összefoglaló a názáreti személyéről.

PostTenebrasLux>!
Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus

Érdekes katolikus krisztológiai könyv-trilógia Joseph Ratzingertől, akit sokan talán csak a hajdani XVI. Benedek pápaként ismernek, gyönyörű nyelvezettel. Érdemes elolvasni.

batyuvitéz>!
Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus

Már másodszor olvastam el. Naponta, kis részletekben, átelmélkedve.

Ganrju>!
Joseph Ratzinger (XVI. Benedek): A Názáreti Jézus

Tömény Krisztológia, főleg a vége felé már sokszor nem tudtam követni XVI. Benedek pápa gondolatmenetét. Alapvetően jól ír, érdekesen, több szempontból is megnézve egy-egy Jézus eseményt. Rengeteg dolgot tudtam meg a könyvből, egészen új szemléletmóddal, kritikusan, de a hit fényével megvilágítva vizsgálja Jézust és az ő életét. De ahogy az elején is írtam, a vége felé mintha átváltott volna egy másik nyelvezetre. Addig szépen, elejétől, érthetően elmagyarázta, hogy mit miért gondol, atán egyszer csak szintet lépett, én meg csak azt vettem észre, hogy teljesen elvesztettem a fonalat.

Kkatja>!

Az „örök élet” nem a halál utáni élet – ahogy azt a modern olvasó önkéntelenül is gondolná –, mintha mulandósága miatt a mostani élet ennek egyszerűen az ellentéte lenne. Az „örök élet” maga az élet, a valódi élet, amelyet ma is élhetünk, s amelyet a fizikai halál már nem vehet el. Erről van szó: már most az „életet”, a valódi életet élni, amelyet már semmi és senki nem pusztíthat el.

69. oldal, 2. kötet

durufle>!

Csak az Istennel kiengesztelődött ember tud önmagával is kibékülni, és összhangban lenni, s csak az Istennel és az önmagával kibékült ember tud békességet szerezni maga körül, és azt kisugározni a világba.

84. oldal, 4. fejezet - A hegyi beszéd (Apostoli Szentszék, 2007)

durufle>!

Kétfajta szomorúság van: az egyik, amely elveszítette a reményt, többé nem bízik a szeretetben és az igazságban, s ezért belülről rombolja az embert; de van más szomorúság is, az, amely az igazság okozta megrendülésből fakad, az embert megtérésre és a gonosszal szembeni ellenállásra vezeti. Ez a szomorúság gyógyít, mert az embert arra tanítja, hogy újból reméljen és szeressen. Az első szomorúságot Júdás képviseli, aki – lesújtva a saját bukása fölötti rémülettől – nem mer többé remélni, és kétségbeesésében felakasztja magát. A szomorúság másik fajtáját Péter testesíti meg, aki sírásra fakad az Úr tekintetével találkozva, s ennek a zokogásnak a könnyei gyógyítóak: felszántják lelkének földjét.

84-85. oldal, 4. fejezet - A hegyi beszéd (Apostoli Szentszék, 2007)