Tudatalattid ​csodálatos hatalma 39 csillagozás

Kalauz a szorongás legyőzéséhez
Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma

Az ​"önsegélyező" irodalom immár klasszikus művét világszerte milliók forgatják azzal az igénnyel, hogy napi konfliktusaikban biztos fogódzókra leljenek. Mi vajon az Indiában tanító Murphy doktor átütő erejű sikerének titka? Az, hogy az ősi népi bölcsességet, a biztonságérzetet nyújtó vallást és a modern tudományt ötvözve a legáltalánosabb lelki zavarokra kínál gyógymódot. Módszertanának külön értéke, hogy a vegyipar segítsége helyett saját jótékony energiánkat vethetjük be a stresszhatások ellen. Olykor gyermekien naiv – szinte „tudománytalan” – gyakorlatokat is találunk a kötetben, ám számos kísérlet igazolja, hogy bonyolult lelki képletek megoldásában az egyszerű eszközök sokszor célravezetőbbek, mint a nyugtatók vagy az alkohol. Hol rejtőzik a Hatalom, mely várja, hogy végre szövetségesünk legyen a bajban? A titokzatos Tudatalattiban, annyi feszültség, gátlás és félelem ősforrásában. Ideje, hogy ezt a „Tudatalatti Birodalmat” tudatos énünk mellé állítsuk: éppen saját lelki… (tovább)

Maecenas, Budapest, 2008
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632031606 · Fordította: Molnár István
Maecenas, Budapest, 2003
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632030958 · Fordította: Molnár István
Maecenas, Budapest, 1999
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639025860 · Fordította: Molnár István

Himitsu P>!

Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Kalauz a szorongás legyőzéséhez

Nem szokásom önfejlesztő könyveket olvasni, de ez a könyv a Húgom ajándéka volt, ezért elolvastam.:) Hááát, hááát, nem az én asztalom, ezt a pozitív gondolkodást én akárhányszor próbáltam alkalmazni, mindig fonákul sült el. Annyi, hogy már könnyebben elviselem, ha viccelődnek rajtam, vagy kinevetnek, de csak azért, mert úgy vagyok vele, hogy az élet csak átmeneti. A halál után valami sokkal jobb vár ránk, legalábbis én ebben reménykedem. Ez szöges ellentéte a könyvben olvasottaknak, de nekem ez segít.
Bevonzani a jót, valamikor működik, valamikor nem, ehhez szerintem egy végtelenül pozitív hozzáállás kell, aki a rosszra is azt mondja, hogy még nem jött el az ideje annak, hogy jó történjen vele. Segít? Segít. Sajnos én nem vagyok ilyen pozitív ember, csak szeretnék az lenni, de sosem fog sikerülni.
Istent mindenfélének nevezi, Életnek, Tudatalattinak, a mondanivalóját bibliai idézetekkel támasztja alá… Szerintem neki egy egyéni hite van, amit kombinálni próbált a tudománnyal, meglehetősen ügyesen. Az, hogy megjelenhetett könyvben az írása, biztos nagy öröm volt neki, nagyon át akart adni egy gondolatot, hogy segítsen az embereknek.:) És sikerült is neki, mivel bestseller lett annak idején.
Eltesszük későbbre, hátha idővel nyitottabban tudom fogadni a leírtakat. Most csak tudomásul vettem és látom benne az értelmet, de nem tudnék így élni. :)
Ajánlom a könyvet, mert jól megfogalmazott, szép gondolatok is vannak benne.:)

Lovebooks>!

Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Kalauz a szorongás legyőzéséhez

Egyszerűen mindenkinek a kezébe adnám ezt a látás-, és gondolkodádmódot megreformáló könyvez, mely sok pontban hasonlít az agykontrollhoz. Minden egyes oldala ajándék az elmének. Öröm volt olvasni. Szinte éreztem olvasás közben, ahogy áramlik a pozitív energia, a jobb élet lehetősége, reménye a sorok közül.
A szerző hétköznapi, közérthető stílusban tárja elénk azt az információ dömpinget, ami elvezethet egy boldogabb, teljesebb élethez. A titok csak annyi, hogy reformáljuk meg a gondolkodásunkat, építsük be gondolatainkba azt az információt, hogy mit szeretnénk elérni, hogy képesek vagyunk rá, már meg is történt velünk, stb, stb.
A tanácsok, pozitív löketek mellett megjelennek példaként a technikát már alkalmazó személyek, akiknél szemmel láthatóan működött ez a módszer.
Tehát bizonyítottan nem kacsa a sztori, hanem, aki kipróbálja, hisz benne, valóban érhet el eredményeket.

lenne P>!

Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Kalauz a szorongás legyőzéséhez

Tán meglepő lehet, még számomra is, de ez a könyv tényleg jó. Ha nem is a címe, a kiadás minősége vagy a körítés a meggyőző és jó dolog ebben a könyvben… Szóval ezek a gyengéi. A kiadás az igénytelenség határát súrolja; nem tudom miért sárgulnak meg egyes lapok ilyen gyorsan, de ezeknek is sikerült.
Az elején több fejezeten át taglalja milyen változásokat okozott ez könyv vagy maga az író előadásaival emberek ezreinek életében. Ahelyett, hogy belecsapna a lecsóba, csak példálódzik. Nem szeretem az ilyen bevezetéseket; nem hozza meg a könyvhöz a kedvemet, inkább elveszítem a türelmemet.
A címe is inkább riasztó, legalább is számomra és nem is értettem, hogy miért adta kölcsön nekem a lelkészünk férje. megjegyzem, nem szeretem, ha valaki akkor is rám tukmál egy könyvet, ha nem szeretnék vele foglalkozni, de mostanában mindig jól járok ezekkel Ha röviden kellene a könyvről szólnom, azt írnám: imádság-tankönyv.
Hosszabban: igazi Isten-tiszteletre szólít ez a könyv, rávezetve arra hogy aki Istenben bízik, annak minden sikerülhet. Módszereket ír le, hogyan merüljünk el magunkban és lássuk meg ott Isten mozgató erejét. Nekem nagyon jót tett ez a könyv.

illusionlight>!

Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Kalauz a szorongás legyőzéséhez

Hasznos kis olvasmánynak érzem, ami segít egy kis lélektöltésben, ha úgy hozza az élet. A rövid siker sztoriknak pedig külön örültem.

Méá >!

Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Kalauz a szorongás legyőzéséhez

A kötet egy olyan gondolkodásmódot igyekszik átadni az olvasójának, ami elvből elutasítja a negatív gondolatokat. Értsd: Eléred a célod, találsz egy jó állást, egészséges vagy, rátalálsz az Igazira, stb., mivel a gondolatainknak teremtő erejük van! Biztos sokszor megesett már veletek is, hogy attól tartottatok, hogy valami meghiúsítja a terveteket, és na bumm! ez is történt.

A teljes értékelést elolvashatjátok a blogomon: https://meaolvasmanyai.blogspot.com/2020/07/joseph-murp…

Zsuzsa80>!

Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Kalauz a szorongás legyőzéséhez

Semmi új,tömören összefoglal mindent a témával kapcsolatban.

Katan>!

Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Kalauz a szorongás legyőzéséhez

2000-ben olvastam, akkor még nem volt olyan sok önsegélyező könyv a piacon, vagy mondjuk úgy, nem terjedt el ennyire ez a vonal.Jól megérteti az alapokat és a vonzás törvényét.Hálás vagyok érte, hogy viszonylag hamar találkoztam vele édesanyám által.

princesa>!

Joseph Murphy: Tudatalattid csodálatos hatalma Kalauz a szorongás legyőzéséhez

Az a legnagyszerűbb ebben a könyvben,hogy szenzációként tálalja azt amit mindenki tud már: a gondolatainkkal befolyásoljuk az életünket.Nagyon tettszett,de nem változtatta meg az életem..

Trudiz >!

[…] légy kooperatív, víg, barátságos, szeretetre méltó, és az egész világ kitárul előtted.

Ydna>!

Összes frusztrációd a kielégítetlen vágyakozásból fakad.

Ydna>!

Minden tapasztalatod, az események, a tettek, a körülmények tudatalattid reakciói
gondolataidra.

Ydna>!

Ahhoz hogy a külső körülményeid megváltoztasd, a kiváltó okot kell megváltoztatnod. Legtöbben, ha nincsenek helyzetükkel megelégedve, a körülményekre és feltételekre koncentrálnak. Pedig a viszály, zavarodottság, szükség, korlátoltság felszámolásához a kiváltó okot kell megszüntetned. Ez pedig nem más, mint az a mód, ahogyan a tudatod használod. Az a mód tehát, ahogy gondolkodsz, és elmédben képeket formálsz.

Ydna>!

A tudatalattidban lakozó bölcsességet és intelligenciát tagadod meg, valahányszor akadályokat, gátakat, késleltetéseket állítasz elő tudatos elmédben. Nem mást állítasz ilyenkor, mint azt, hogy tudatalattid nem képes megoldani a problémádat. Ez pedig mentális és érzelmi görcsökhöz vezet, és hosszabb távon betegséget és neurotikus hajlamokat eredményez.

Ydna>!

Nyomatékosan javasolom, egyszer és mindenkorra hagyj fel azzal, hogy bajaidról beszélsz, vagy nevet adsz nekik. Létük kizárólagos forrása rettegésed és figyelmed.

lenne P>!

[…] tudatos elméjét fényképezőgéphez, tudatalattiját pedig a fényérzékeny lemezhez hasonlíthatja, amelyen rögzíti és előhívhatja a képet. Ez a hasonlat mély benyomást tett rá, kizárólagos céljává vált, hogy a lehető legtisztább lenyomatot hozza létre és hívja elő elméjében. A filmet sötétségben kell előhívni; a szellemi képek is ehhez hasonlóan, a tudatalatti sötétkamrájában készülnek.

189. oldal, A tudatalatti eltávolíthatja a szellemi gátakat

Kapcsolódó szócikkek: tudatalatti · tudatosság
Ydna>!

Minden gyógyítás alapvető folyamata az egyértelmű, pozitív szellemi attitűd, az a belső hozzáállás, avagy gondolkodásmód, amelynek a neve: hit.

Méá >!

[…] legtöbb félelmed alaptalan. Gonosz árnyékok gyülekezete csupán, de az árnyaknak nincs realitásuk.

Ydna>!

[…] a betegség oka az elmében van. Ezért a gyógyítás folyamata is végbemehet az elmében.