Az ​Arany Forrás (WITCH 9.) 12 csillagozás

Josefine Ottesen: Az Arany Forrás

Irma nem valami fényes bizonyítványt visz haza, ezért édesapja azt kéri tőle, hogy minden este maradjon otthon tanulni, édesanyja pedig azt várja el tőle, hogy segítsen a házimunkában. Irma úgy érzi, a szülei nem értik meg. Mikor találkozhatna így a barátaival? Ráadásul még ott van az a banda is a suliban, amelyik épp most keres énekesnőt – hogyan jut majd ideje arra, hogy velük próbáljon?
Mindezekkel egy időben Kondrakarban szükség van a W.I.T.C.H.-re. Egy fiatal hercegnőt elraboltak, s a lányokra vár, hogy megmentsék őt… Az izgalmas könyv színes illusztrációkkal teli.

Eredeti cím: The Golden Spring

Eredeti megjelenés éve: 2005

Egmont-Hungary, Budapest, 2006
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 963628265X · Fordította: Kálmán Judit
Egmont-Hungary, Budapest, 2005
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 963628265X · Fordította: Kálmán Judit

dorkabuba>!
Josefine Ottesen: Az Arany Forrás

Ugyanaz az írónő, mégis ebből a kötetből kezdem érteni, hogy miért ő Dánia legsikeresebb gyermek- és ifjúsági irodalmi szerzője. Ha nem a W.I.T.C.H. -hez ír fanfictiont, biztos vagyok benne, hogy jó a végeredmény.
    Gondolom, ezeknél a köteteknél mind azt fogom érezni, hogy hiányzik valami. Ha sima tinikönyvként nézem, akkor jól elszórakoztam rajta/vele. Ez az éneklős-együtteses téma eleve jobban leköt, és a fantasy része is egy fokkal jobban kitalált volt, mint A jégvirágban. Természetesen klasszikus tiniproblémákkal találjuk szeme magunkat – de ez egy tinikönyv. Meg akarok felelni a szülőknek, de sosem megy igazán, és egyébként is mást szeretnék csinálni, csak gátolnak benne; vs. jaj, mégsem, szeretem őket, jót akarnak nekem stb. Láttunk már ilyet, és még fogunk is.
    Nem volt rossz egynek.

Radnai_Béres_Bianka P>!
Josefine Ottesen: Az Arany Forrás

Ez a mese gyerekkorom kedvence volt. Nem volt olyan lány, aki ha azt mondtuk, hogy W.I.T.C.H.-eset játszunk, ne értette volna! :D
Irma a kedvencem mindig, mindegy mekkora szerepeket kap ^^
Számomra túlságosan gyerkkönyv már ez, bár gyanus, hogy én változtam meg, nem a boszik! :D Ettől eltekinte aranyos kis történetet kaptunk, örülök, hogy elolvashattam és megszerezhettem a könyvet! A polcom ékes gyűjteménye lesz! :)

szandi_kiralyne_nemeth>!
Josefine Ottesen: Az Arany Forrás

Ez volt eddig a kedvencem. Nagyon tetszett, hogy vissza tértünk Irma kapcsán a zenéhez, énekléshez, örülök, hogy ez az írónő, hű maradt a 2. részben emlegettekhez. A küldetés is érdekes volt, bevallom, megfordult a fejemben, hogy végül a király és a királyné lesz a gonosz, de hát nem, nem volt csavar :D De így is nagyon jó volt :)

WITCH sorozat · Összehasonlítás