A ​jégvirág (WITCH 6.) 20 csillagozás

Josefine Ottesen: A jégvirág Josefine Ottesen: A jégvirág

Miért lesz hirtelen Cornelia olyan barátságtalan, miért bánik hűvösen és kimérten a barátnőivel? Hogy kerül egy szál magában az Ezer Folyó Országába anélkül, hogy értesítené az Őrzőket?
Will, Irma, Taranee és Hay Lin teljesen biztos benne, hogy valami gond van. Azon nyomban Cornelia nyomába erednek, és váratlanul egy jeges sivatagban találják magukat, ahol nyoma sincs Corneliának, nyoma sincs életnek…

A színes képekkel illusztrált WITCH zsebkönyv-sorozat legújabb része ismét sok-sok izgalmat tartogat az olvasóknak!

Eredeti cím: Isblomsten

Egmont-Hungary, Budapest, 2005
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636280959 · Fordította: Kálmán Judit

Kaname32>!
Josefine Ottesen: A jégvirág

Régebben néztem a sorozatot és akkor tájt szereztem be pár könyvet és mostanra már majdnem teljes a sorozat. :) És egész jó könyvecske út közben néhány színes képpel, hogy színesítse a történetet. Nem volt semmi bajom a történettel se a szereplőkkel, és egy jót nosztalgiáztam egyszerre. A Witch könyveket nyugodtan ajánlom a kisgyerekeknek, tök aranyos és élvezetes könyvek.

szandi_nemeth P>!
Josefine Ottesen: A jégvirág

Ezt a kötetet különösen szerettem, mivel újra Cornelia a főszereplő és nagyon szeretem a telet, ezért imádtam a havas-jeges tájat és társait. A könyvben a képek is nagyon szépek, Cornelia nagyon csinos volt egyébként a jeges ruhában. Jó történet volt ez is, kár, hogy ilyen rövidek, 1 óra alatt ledarálja az ember :D

dorkabuba >!
Josefine Ottesen: A jégvirág

Aranyos kis mese volt ez, tényleg gyerekeknek (mondjuk 8-12 éveseknek). Természetesen a főszereplőink ugyanazok, de ezen túl nem sokat őriz meg az eredeti képregényből. Sem a hangulatot, sem a történet komplexitását, gyakorlatilag semmit, ami miatt szerettem Elizabeth Lenhard átiratait.
    Egy Jégkirálynő újramesélés, ahol nem tudjuk, honnan jött a Jégkirálynő. Nem értem, miféle hely az Ezer folyó országa, és a képregény felállásában mégis hol lenne a helye? (Bár lehet, ezt azért nem értem, mert nem olvastam minden kötetet az eredeti szériából.) De egészen semmilyen az egész. :( És ami volt sem volt rendesen kidolgozva.
    Az is fura volt, hogy Cornelia átváltozott anélkül, hogy Will Kondrakar Szívéből felé küldte volna a cseppet. Az szerintem az eredeti sorozatnak egy nagyon fontos szimbóluma, hogy kizárólag a Szív segítségével lehetnek külsőjükben is Őrzővé, ami pedig Willhez tartozik.
    Az egyetlen jó dolog benne, hogy végre testvéri szeretetnek nevezhető valami van Cornelia és a húga, Lilian között. Ezt hiányoltam eddig.

Dombi_Petra>!
Josefine Ottesen: A jégvirág

Régen nagyon szerettem ezt a könyvet.
Akárcsak a W.I.T.C.H.-et – mind sorozatban, mind ebben a könyvben.
10 éves gyerekeknek ajánlanám :)

Dalmii>!
Josefine Ottesen: A jégvirág

Ez a könyv szerettette meg az olvasást,ezt olvastam először….Annak idején imádtam!:D

WITCH sorozat · Összehasonlítás