A ​manófalvi manók kalandjai 4 csillagozás

Josef Carl Grund: A manófalvi manók kalandjai

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Manóházi mesék címmel is megjelent.

Napsugár, Budapest, 1994
130 oldal · ISBN: 9638521414 · Illusztrálta: Anne Suess

Amrita I
Josef Carl Grund: A manófalvi manók kalandjai

Igazából már csak a karácsonyi rész maradt hátra, de azt meg is tartjuk karácsonyra. :) Épp húsvétolni voltunk a családomnál a párommal, amikor eszembe jutott, hogy hiszen ebben vannak húsvéti manók! :) Gyorsan felcsaptuk a megfelelő történetnél a könyvet és tőlünk megszokott módon mesét olvastunk egymásnak. Gyerekkori kedvencem egyébként, így nekem igazából újraolvasásnak számít, @dr_watson pedig szernecsémre kíváncsi rá, mit olvastam gyerekként. :) Tony Wolf rajzai igazából jobban tetszettek, de ezek se csúnyák. A könyv kivitelezése összességében nagyon kedves. Nem hibátlan, felnőttként olvasva néha logikátlan történetek vannak benne, (kezdve azzal, hogy hol mint városról, hol mint faluról beszél Manófalváról), de bájos és szerethető az egész. Nekünk sokat hozzáadott a jókedvünkhöz és az ünnephez! :)

Sceurpien I
Josef Carl Grund: A manófalvi manók kalandjai

Csak arra emlékszem, hogy ezt élveztem, mint mesét, jobban, minta klasszikus meséket. Igazából még ma is elfog a nosztalgia, és a Pavlov-i nyálcsorgás, ha meglátom a borítóját…

Mariann_Czenema P
Josef Carl Grund: A manófalvi manók kalandjai

Picit szájbarágós a sok ismétléstől, néha nehezen követhető a gyerek számára, hogy épp ki beszél, de az illusztráció meseszép volt :)
Fogjuk még olvasni, az biztos; hátha másodszorra-többedszerre jobban is fogják élvezni.