Kolombusz 0 csillagozás

A rejtélyes felfedező
José Morán: Kolombusz

Bár Kolumbusz Kristóf több mint ötszáz éve élt, élete rejtélyeit a mai napig nem sikerült megválaszolni. Valóban genovai volt? Akkor miért nem írt soha az anyanyelvén? Miért nem tudunk semmit a szüleiről? Hogyan tudhatott spanyolul azelőtt, hogy Spanyolországba érkezett volna? És ha a 15. században született, miért 14. századi spanyol nyelven beszélt? Csak tette, hogy gyakorló keresztény, s valójában zsidó volt? Mindettől függetlenül egy dolog biztos: Kolumbusz különleges ember, nagyszerű hajós, az Újvilág felfedezője, a történelem egyik legfontosabb személyisége volt. Az ő mesés életrajzát vázolja fel ez a gyönyörűen illusztrált, olvasmányos könyv.
A Mesés életrajzok a jelentős történelmi személyiségek életét ismertetik meg a gyermekekkel. A csodás illusztrációk és az olvasmányos szövegek révén a kisiskolások is játékos, könnyed módon találkozhatnak a történelemmel, s észrevétlenül merülhetnek el az emberiség sorsát megváltoztató, nagyszerű alakok korában, életútjában.

Napraforgó, Budapest, 2013
32 oldal · ISBN: 9789634453994 · Fordította: Rusznák György · Illusztrálta: José María Rueda