A ​trónbitorló (A selyem császárnője III.) 7 csillagozás

José Frèches: A trónbitorló

A szerző regénytrilógiája a 7. századi Kínában játszódik, illetve a Selyemút mentén. Buddhisták és keresztények, szerzetesek és útonállók, mind ugyanazon törik a fejüket: hogyan szerezhetnék meg a kínaiaktól a selyem titkát, vagyis a gazdagságot, s vele együtt a hatalmat. Az izgalmas kalandregény a selyem császárnőjének kegyetlenségektől sem mentes, erotikától túlfűtött életútjáról szól, s egyben vallások és kultúrák, Kelet és Nyugat találkozásának története is.

Geopen, Budapest, 2006
420 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639574783 · Fordította: Kozma Kitty

Duduci>!
José Frèches: A trónbitorló

Lassan hömpölygő regényfolyam, tökéletes befejezéssel. Nekem tetszett, ahogy a szereplők élete alakult, ahogy változott, és révbe ért. Irtó sokan voltak benne, rengeteg név, rengeteg szereplő és sok-sok külön ágon futó szálak, amelyek a végén mind összeértek. Remek, jó volt. Kelet, hozta a hangulatot, a képeket, a színeket, szóval érdemes elolvasni, de nem egy könnyű olvasmány.

egodragon>!
José Frèches: A trónbitorló

A meglepetések, a kissé szokatlan megoldások maradtak, ahogyan történet pergése is. A kép tisztább lett, és bár sejthető volt a végkifejlet az előző kötetek alapján, azért nem teljes egészében.
A „gonosz” megkapta méltó büntetését, meglepően egyszerű és nevetséges módon, mégis méltóképpen. Sajnos nem minden „jó” nyerte el jutalmát, volt akitől méltatlanul vált el az alkotója. Ennek okát nem is igazán értem, bevallom.
Kissé határozottabb jellem alakulások, vagy éppen kikristályosodások még jutottak ebbe a kötetbe, de helytállóan, a történetbe illeszthetően. A végkifejlet szép ívű megalkotását nagyban segítette nem egy ilyen metamorfózis.
A fél csillag mínuszt az indokolja, hogy a fordító maradt, mégis volt olyan, hogy egy azon oldalon belül másképp nevezte ugyanazt a szereplőt. Ezen nem tudok átsiklani, mert ekkora hibát már tényleg nem tudom, hogy hogyan lehet elkövetni.