Samhein ​aratása 0 csillagozás

José Antonio Cotrina: Samhein aratása

Üdvözlünk Rocavarancoliában, a csoda, a horror, a szörnyek és a rémálmok birodalmában!
Üdvözlünk a halál kapujában!

Egy hosszú és kimerítő háború után Rocavarancolia romokban hever. Nem repülnek többé sárkányok az égen, a vámpírok szomjan haltak, és nincs elegendő mágia ahhoz, hogy a királyságot összetartsa.
De még nincs mindennek vége. Halloween éjjelén megnyílik az egyetlen fennmaradt kapu, ami összeköti Rocavarancolia királyságát az emberek világával. A királyság démiurgosz ilyenkor szervezi meg a betakarítást. Tizenkét fiatalt gyűjt össze az emberi világból, akik bennük rejlő mágikus esszencia alapján képesek lehetnek megmenteni ezt a lepusztult birodalmat, de csak akkor, ha életben tudnak maradni addig, amíg felkel a Vörös Hold. Ehhez először is meg kell tanulniuk megvédeni magukat a kegyetlen körülmények, a furcsa lények és a számos veszély közepette. Ez azonban az elmúlt harminc évben még egyetlen fiatalnak sem sikerült…

Eredeti cím: La cosecha de Samhein

Eredeti megjelenés éve: 2009

Metropolis Media, Budapest, 2020
ISBN: 9789635510092

Kasztór_Polüdeukész

Odakint továbbra is az éjszakai égboltra rótták írásjegyeiket a lángoló denevérek, röptük
azonban most még kiszámíthatatlanabbnak tűnt, amennyiben ez lehetséges, mintha nehezükre
esett volna megtartani magukat a levegőben a Rocavarancolián átsüvítő erős széllökésekben.
Az a kevéske fény, ami megvilágította az erődtornyot, azoktól a denevérektől származott,
melyek közel repültek az erőd falához eszeveszett repdesésükben. Az egyik denevér elment
addig, hogy behatolt az egyik lőrésen keresztül, amivel azonnal kiváltotta Adrian pánikrohamát.

bármilyen
helyzetben és bárhol képes elaludni.
– Tényleg alszik? – kérdezte Adrian elhűlve, miközben kidugta a fejét a takarók közül.
– Hát, ez tényleg komoly képesség – szúrta közbe Alex.– Akad még valaki, akinek van
mesélnivalója? – kérdezte.
– Valami, ami különlegessé teszi? Ének, tánc, hasbeszélés? Bármi értékes lehet! Kis szerencsével talán cirkuszt nyithatunk!

A képzeletemben nagyon hasonlít Rocavarancoliához,
bár persze nem ilyen romos. Fura lények végtelen sora lakja; néhányan elvetemültek, mások
azonban jóakaratúak és békések. Vagyis, nem is tudom… Ez az a város, ahol élni szeretnék.
Tele van varázslattal és képzelőerővel és kalandokkal és… – Itt felsóhajtott. – Ez pedig nagyon
is lehetne az én városom, tudjátok? Szinte beleszédülök, mikor megpróbálom végiggondolni.
Mert majd meghalok azért, hogy elmehessek innen.

Vannak vidám történetek. És
méghozzá sok olyan, ami boldog véget ér.
– Nem – felelte.
– Nincsenek. Nincsenek vidám történetek. Nem léteznek boldog befejezések.
Hazugság. Ez hiú ábránd. Azok a történetek, melyekről te beszélsz, csupán befejezetlenek. Nem
mesélik el a történet végét. Nem mesélik el, hogy a végén mindig, mindenki meghal.