Nárcisz ​akció (2. számú nyomozóiroda 4.) 8 csillagozás

Jørn Lier Horst: Nárcisz akció

„Ellopták a "Nárcisz” című, értékes festményt. A rendőrség letartóztatta a tolvajt, ám ő nem ismeri be tettét. A műkincs pedig továbbra sem került elő. Tiril és Oliver titokzatos dologra bukkan a gyanúsított háza előtt. Vajon sikerül-e a két kis nyomozónak felderítenie az ügyet?
Jorn Lier Horst, akit Norvégia egyik legjobb krimiszerzőjének tartanak, ezúttal gyerekeknek írt krimisorozatot. A szerző korábban nyomozóként dolgozott a rendőrségen, a 2. számú nyomozóiroda egyes részeinek cselekményét is a valóságból vette. Gyilkosság, rablás, ujjlenyomatok, vér- és lőpornyomok. Nagy rejtélyek, csúf hazugságok és elhallgatott titkok.
Amiről olvasol, akár meg is történhetett. Akár veled is megtörténhetett volna…
Mindez persze most a gyerekeknek szól!
Új gyerekkrimisorozat színes illusztrációkkal 6-10 éveseknek

Scolar, Budapest, 2018
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632448602 · Fordította: Patat Bence · Illusztrálta: Hans Jørgen Sandnes

ViraMors P
Jørn Lier Horst: Nárcisz akció

A sorozat továbbra is hozza a tőle megszokott színvonalat. Főbb szerepekben ezúttal műkincsrablással, kételkedéssel és hógolyókkal. Mókás volt és okos, sajnálom is, hogy ezzel végére értem az eddig megjelent köteteknek. Remélem, lesz tovább is :)
Plusz pont, amiért a kölkök tudják, hogy a csoki nem tesz jót a kutyának.

smetalin
Jørn Lier Horst: Nárcisz akció

Ebben a részben a leendő krimi kedvelő ifjúság az ujjlenyomat fontosságáról kap információt, hisz itt ezen áll vagy bukik a bűnös leleplezése.

FreeAngel
Jørn Lier Horst: Nárcisz akció

Ez volt eddig a kedvencem, pedig már a 8. oldaltól lehetett tudni a végét, de ebben a részben már legalább nem írták le Tiril és Oliver irodájának berendezését ugyanazokkal a szavakkal, mint az előző részek mindegyikében. Imádnivaló, szuper sorozat ez, nem vitás! Bátran ajánlom minden leendő kis krimirajongó-palántának (és szüleiknek) :) Sajnálom, hogy a szerző felnőtt könyvének nem túl pozitívak a visszajelzései..

buzavirág P
Jørn Lier Horst: Nárcisz akció

Egyre jobb és érdekesebb történetek jönnek, ahogy haladunk a sorozattal. Ezúttal egy festmény nyomába ered két kis nyomozónk. Na és persze Nyolcas sem maradhat ki a bűnügy felderítéséből.

PTJulia P
Jørn Lier Horst: Nárcisz akció

Hozza a sorozattól megszokott szintet: izgalmas, érdekes, remek feladatokkal a végén. A korosztály számára ideális nyomozós sorozat.

2. számú nyomozóiroda sorozat · Összehasonlítás